Krizz Kaliko

Krizz Kaliko

kategorie:
dodano: 2020-03-14 12:17 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 0)

Końcówka ubiegłego roku wśród fanów Strange Music kręciła się głównie wokół informacji, która gruchnęła jak z grom z jasnego nieba. Oto, po wielu latach współpracy, Krizz Kaliko miał opuścić label. Na szczęście, obie strony doszły do porozumienia, a Krizz wrócił do wytwórnii, podpisując nowy kontrakt. Teraz prezentuje nam swoją najnowszą EP.

SPRAWDŹ RESZTĘ MARCOWYCH PREMIER

Tagi:
video
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2019-05-03 15:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 0)

Tech N9ne - Disparagement Ft. King Iso & Krizz Kaliko - Official Music Video

Ponad 25 lat na scenie, 13 solowych albumów oraz wiele innych projektów - to wszystko na swoim koncie ma Tech N9ne, który w listopadzie skończy 48 lat. Wciąż jednak zaskakuje, w dodatku wciąż podnosząc poziom realizacji swoich teledysków. Sprawdźcie, co tym razem do zaoferowania miał szef Strange Music.

kategorie:
dodano: 2017-10-31 19:35 przez: Dawid Majcher (komentarze: 0)

"Dominion" to już osiemnasty album w dorobku rapera z Kansas City, w tym siódmy z serii Collabos. Kto nie wie kim jest Tech N9ne będzie miał sporo do sprawdzania. Klasycznie Tech zaprosił reprezentantów swojego imperium Strange Music, żeby uzupełnili projekt.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-08-08 21:09 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

Rapowi perfekcjoniści Royce da 5'9 i Tech N9ne wypuścili utwór pt. "Barely Human". Okazją ku temu stała się rocznica wydania albumu "Success Is Certain" pierwszego z nich. Monumentalny refren kawałka wykonuje najbliższy współpracownik Techa, Krizz Kaliko. Najnowszym osiągnięciem Royce'a pozostaje mixtape "The Bar Exam 4" z czerwca tego roku, natomiast ostatnio zaprezentowany przez Teccę materiał to kwietniowe "Dominion".

video
dodano: 2017-03-25 17:13 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

O "Dominion", zbliżającym się wydawnictwie z serii Tech N9ne Collabos, pisaliśmy przy okazji singla "Put Em On". Tech kontynuuje promocję krążka - raper zobrazował klipem utwór "Drama", nagrany ze specjalistą od refrenów, Krizzem Kaliko. Track jest wyrazem sprzeciwu artysty wobec nowego prawa jego rodzinnego stanu, Missouri, które umożliwia od nowego roku posiadanie broni bez zezwolenia. Album "Tech N9ne Collabos: Dominion" ukaże się 7 kwietnia.

video dnia
dodano: 2016-11-03 15:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

"Co by było, gdyby..." - zastanawia się Tech N9ne w drugim klipie promującym jego nadchodzące LP. Szefa Strange Music w utworze "What If It Was Me" uzupełnia Krizz Kaliko, a za produkcją stoi nie kto inny jak Seven, czyli główny współpracownik 45-letniego rapera. Premiera "The Storm" nastąpi 9 grudnia tego roku.

dodano: 2016-10-15 15:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Premiera "The Storm", czyli jedenastego solowego albumu Tech N9ne'a, nastąpi 9 grudnia tego roku, ale zniecierpliwiony Tech udostępnianie muzyki z najnowszego LP zaczął dokładnie 3 miesiące przed tym wydarzeniem. Najpierw opublikował trzy numery, reprezentujące trzy rozdziały, na które podzielony został projekt. Następnie do jednego z nich - imprezowego "Erbody But Me" - wypuścił klip, by na koniec dorzucić do puli czwarty kawałek z gościnnym udziałem Logica i Joynera Lucasa. Znana jest też okładka płyty.

dodano: 2016-07-09 16:05 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Reprezentant Strange Music i frontman ¡Mayday! wydaje swój pierwszy solowy album. 8 lipca nie był sprzyjającym dniem na premierę materiału dla rapera, który nie nazywa się ScHoolboy Q, ale to nie zraziło Bernza, dzięki czemu można już posłuchać "See You On The Other Side". Tech N9ne, Krizz Kaliko, Jarren Benton i Murs znajdują się wśród gości debiutu, na który złożyło się 15 kawałków. Autor "Outta My Brain" prezentuje też nowy klip promujący ten projekt.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-05-28 14:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Bernz, który obok Wrekonize'a jest frontmanem chłopaków z ekipy ¡Mayday!, uznał, że w końcu nadszedł jego czas (i chwała mu za to). 8 lipca będzie miał premierę "See You On The Other Side" - pierwszy solowy album reprezentanta Strange Music. Póki co możemy posłuchać singla "Outta My Brain" z gościnną zwrotką Jarrena Bentona. Poza tym znana jest też okładka i tracklista płyty.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Pop, Recenzje, Rock
dodano: 2013-09-15 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Od debiutu w 1999 Tech N9ne wydał już trzynaście albumów (dodając EP-ki, mixtape, kompilacje oraz collabo albumy wyjdzie tego ponad 20...). Olbrzymie zamieszanie wokół siebie robił wielokrotnie - kiedy u boku legend pojawiał się w jednym z największych posse-cutów duetu Sway & King Tech, kiedy jego muzyka powodowała inauguracyjny opad szczęki w popularnych grach video, kiedy za sprawą "Killera" przekraczył granicę miliona sprzedanych egzemplarzy swoich krążków... Gdy dostaje mikrofon, nie da się go powstrzymać. Jest bestią. To gość, który urodził się po to, żeby być MC, a granica jego możliwości wydaje się być mobilna. Nikt o zdrowych zmysłach nie powie, że jest kiepski. Swoim szybkostrzelnym flow, które potrafi zrobić chyba wszystko, niesie niesamowity, potężny głos, a ten z kolei treść, która u Techa rzadko schodzi na drugi plan.

Tytuł nowego albumu wybitnego reprezentanta Kansas City, mówi sam za siebie. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że 41-letni Tech N9ne chciał wszystkim udowodnić, że jest w pełni ukształtowanym artystą i jest w stanie poradzić sobie z każdą konwencją równie dobrze zamieniając w "swoje" hard rockowe gitary i niemalże popowe produkcje napstrzone gośćmi z multiplatynowymi karierami i wielkim talentem. Coś innego niż hip-hop? To dla niego nie nowość. Teraz chce pokazać, że gdy spojrzy szerzej może zrobić wszystko, uczynić to wyjątkowym i zdominować każdy kawałek.

dodano: 2013-08-03 17:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 0)

Krizz Kaliko - Why Me - Official Music Video | Son of Sam

"Son of Sam", bo taki nosi tytuł nadchodzący album przyjaciela Tech N9ne'a - Krizza Kaliko ma mieć swoją premierę już 27 sierpnia. Tymczasem dostajemy teledysk do utworu "Why me", w którym Krizz po raz kolejny pokazał jak wszechstronnym artystą jest. Sam klip to jednak niezbyt ciekawy obraz, jednak wszystko nadrabia muzyka.

Tagi:
video
dodano: 2013-06-19 19:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 14)

R.A. The Rugged Man - Holla-Loo-Yuh (Feat. Tech N9ne & Krizz Kaliko) - Official Music Video

Dlaczego: Przed Wami trzeci klip promujący jedną z najsilniejszych kandydatur do miana albumu roku - "Legends Never Die" R.A. The Rugged Mana. Teledysk powstał do jednego z najlepszych utworów na płycie, gdzie gospodarz rozprawia się z ludźmi, którzy mają mózgi wyprane przez religię. Obok gospodarza, swój wkład w kawałek mają Tech N9ne i Krizz Kaliko. Za bit do "Holla-Loo-Yuh" odpowiada C-Lance.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-23 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Już 30 kwietnia światło dzienne ujrzy wyczekiwany przez wielu krążek weterana, który ma szansę ostatecznie i jednoznacznie potwierdzić, że słowo "Legend" w tytule jest nieprzypadkowe i niebezpodstawne. Dotychczas prezentowane tracki wskazują, że prawdopodobnie tak właśnie się stanie, a ciekawość albumu jest coraz większa.

W nowym tracku, który znajdziecie w rozwinięciu Rugged Manowi towarzyszą dwaj reprezentanci Strange Music - Tech N9ne i Krizz Kaliko. Flow show must go on.

video
dodano: 2012-12-16 12:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 2)

Krizz Kaliko Feat Snow Tha Product - Damage - Official Music Video

Najnowsze EP Krizza Kaliko "Neh'mind" w sprzedaży od 27 listopada a tymczasem dostajemy kolejny teledysk promujący owe wydawnictwo. Tym razem powstał on do kawałka "Damage", gdzie gościnnie udzieliła się Snow Tha Product - jedna z najciekawszych raperek w podziemiu. W teledysku gościnnie możemy zobaczyć między innymi E-40'ego, nowy nabytek Strange Music - Rittza, czy samego Tech N9ne'a.

dodano: 2012-11-20 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

Kiedy we wrześniu DJ Steez zadzwonił do mnie z pytaniem czy warto wejść w warszawski koncert Tech N9ne'a, bo nie jest pewien frekwencji, m.in. z uwagi na poniedziałkowy termin to odpowiedziałem krótko "Wow, róbmy to koniecznie, Tech to pewniak". Nawet ja jako wielki fan twórczości Tecca Niny nie spodziewałem się jednak, że odzew będzie aż tak duży. Tłumy dosłownie z całej Polski (patrząc po hałasie więcej przyjezdnych niż osób ze Stolicy), ubrane w "barwy" Strange Music czy Psychopathic. Reprezentacja Juggalos, zwracająca uwagę wymalowanymi twarzami. Rozpoznawalne postacie rodzimej sceny, zdecydowanie wskazujące Techa jako jednego z największych idoli i inspiracji - żeby wspomnieć tylko GrubSona i Bosskiego Romana (obu zresztą złapaliśmy na krótkie wywiady).

Strony