MayDay

MayDay

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, R&B, Recenzje
dodano: 2014-08-19 19:00 przez: Krzysztof Widt (komentarze: 4)

Murs to naprawdę przedziwna postać. Nie sposób go nie lubić. Wieczny banan na ryju, chodząca zajawka, przesympatyczny gość, fajny głos, imponujący dorobek i konsekwencja... To chyba te cechy sprawiły, że robił projekty ze Slugiem, Fashawnem czy 9th Wonderem, a na płyty dogrywali mu się Snoop Dogg czy Will.I.Am. Jednocześnie wybitnym raperem nawet w skali undergroundu nazwać go nie sposób. Jest dobry, czasami bardzo dobry, ale żeby się zachwycać nad jego tekstami czy flow? Nie sądzę.


Wspólny projekt z zespołem Mayday, niezwykle zdolnymi kocurami ze Strange Music, to kolejna propozycja z cyklu "Murs &". Połączenie dosyć intrygujące, historia też bardzo ładna - o tym jak to ludzie z różnych części USA połączeni zajawką postanowili sobie zrobić przygodę na kilka tygodni i nagrać płytę. Co z tego wynikło?

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-07-29 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

¡MAYDAY! x MURS - Brand New Get Up - Official Music Video

Jeszcze na poczatku sierpnia pojawi się (wreszcie) nasz prawie półgodzinny wideowywiad z MURSem, postaramy się również przybliżyć wam trochę bardziej jego twórczość solową. Póki co mamy dla was jednak ostatni klip promujący najnowsze wydawnictwo iMAYDAY! x MURS "MURSDAY". Strange Music w natarciu!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-11-06 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)

Rich Rocka - Mayday (ft. Trae Tha Truth) (Official Video)

Wczoraj miała miejsce premiera nowego albumu Ya Boy'a, na którą fani rapera czekali od czasu wydania debiutanckiego krążka w 2005 roku. Po drodze były lepsze i gorsze mixtape'y oraz niezliczone zapowiedzi mainstreamowego debiutu za pośrednictwem Konvict Muzik, który miał wywindować pozycję artysty w rap grze do poziomu, na jakim dzisiaj znajduje się choćby Kendrick Lamar.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Pop, Recenzje, Rock
dodano: 2013-09-15 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Od debiutu w 1999 Tech N9ne wydał już trzynaście albumów (dodając EP-ki, mixtape, kompilacje oraz collabo albumy wyjdzie tego ponad 20...). Olbrzymie zamieszanie wokół siebie robił wielokrotnie - kiedy u boku legend pojawiał się w jednym z największych posse-cutów duetu Sway & King Tech, kiedy jego muzyka powodowała inauguracyjny opad szczęki w popularnych grach video, kiedy za sprawą "Killera" przekraczył granicę miliona sprzedanych egzemplarzy swoich krążków... Gdy dostaje mikrofon, nie da się go powstrzymać. Jest bestią. To gość, który urodził się po to, żeby być MC, a granica jego możliwości wydaje się być mobilna. Nikt o zdrowych zmysłach nie powie, że jest kiepski. Swoim szybkostrzelnym flow, które potrafi zrobić chyba wszystko, niesie niesamowity, potężny głos, a ten z kolei treść, która u Techa rzadko schodzi na drugi plan.

Tytuł nowego albumu wybitnego reprezentanta Kansas City, mówi sam za siebie. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że 41-letni Tech N9ne chciał wszystkim udowodnić, że jest w pełni ukształtowanym artystą i jest w stanie poradzić sobie z każdą konwencją równie dobrze zamieniając w "swoje" hard rockowe gitary i niemalże popowe produkcje napstrzone gośćmi z multiplatynowymi karierami i wielkim talentem. Coś innego niż hip-hop? To dla niego nie nowość. Teraz chce pokazać, że gdy spojrzy szerzej może zrobić wszystko, uczynić to wyjątkowym i zdominować każdy kawałek.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-05-06 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Obserwowanie w XXI wieku raperów, którzy swoje najważniejsze projekty mają już za sobą bywa czasem bardzo bolesne. Co prawda z jednej strony mamy np. Havoca, który ostatnio pokazuje się ze świetnej strony, a jeszcze dzisiaj pokazywaliśmy wam udany numer Grand Daddy I.U... Z drugiej strony jednak jest N.O.R.E., który swoją inteligencją obala wszystkie tezy twierdzące, że to współcześni raperzy ogłupiają młodych odbiorców. Ostatnie sytuacje związane ze zmianami ksywki, desperackie poszukiwanie zainteresowania i featuringów, które zwrócą uwagę... Pytanie na co? W rozwinięciu znajdziecie nowy teledysk Noreagi z gościnnym udziałem !Mayday! i Tech N9ne'a. Jedno z lepszych w kontekście ostatnich kompromitacji. Co nie zmienia faktu, że jest to też jeden z przypadków, gdzie gospodarz zostaje zdeklasowany przez gości.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-04-13 12:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 0)


Album "Take Me To Your Leader" pokazuje, że wytwórnia Strange Music zajmuje obecnie naprawdę mocną pozycję w tzw. rap-biznesie. Panowie z !Mayday! swoim ostatnim longplayem udowodnili, że znajdując się w odpowiednim labelu można wykorzystać swój potencjał i stworzyć świetny materiał. "Lando's Jam" to kolejny klip promujący ww. wydawnictwo.