Chali 2Na

Chali 2Na

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2020-06-14 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Przed nami wakacje, których rozmach ogranicza pandemia oraz liczne problemy i tarcia - niezmiennie głodni jesteśmy jednak słonecznych letniaków pomagających umilić ten czas, oderwać myśli od tego, co dzieje się wokół i choć przez chwilę wypocząć. A do tej roli nic nie pasuje lepiej niż muzyka z pełnej słońca i palm Kalifornii - z tej okazji mamy dla Was 10 albumów wydanych w Cali w roku 2019, po które warto sięgnąć właśnie teraz. Potraktujcie to jak swoiste przedłużenie cyklu Dobry Vibe na Trudny Czas.

kategorie:
dodano: 2019-08-17 03:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Jeden z najbardziej wyrazistych i głębokich wokali w rapowej historii znów nadaje. Ikona trueschoolu i członek Jurassic 5 wraca ze wsparciem turntablisty Krafty Kutsa a także takich MC jak Gift of Gab czy Dynamite MC.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-07-19 16:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Nie minęło wiele czasu - a znów mam przyjemność recenzować materiał uznanego gracza z kultowego, mającego szerokie grono oddanych fanów składu - i takoż samo materiał ten to EPka silnie "zaangażowana", poruszającą tematy policyjnej brutalności i ogólnej niesprawiedliwości... Ciekawe. Wpierw sympatyczny Rapper Big Pooh i jego "Words Paint Pictures" - a teraz znany nam doskonale Pan Baryton Chali 2na (a.k.a. Neil DeGrasse Tyson...) z Jurassic 5 i trzecia część serii "Against the Current". Jako że miałem okazję zrecenzować poprzednią część - link tutaj - nie omieszkam i teraz szkiełkiem i uchem rozpracować albumik charyzmatycznego Chaliego. Kawałek po kawałku - aby tradycji stało się zadość. Zapraszam!

Tagi:
dodano: 2015-07-10 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Posiadacz jednego z najbardziej wyrazistych wokali w rapie, charyzmatyczny frontman Jurassic 5 Chali 2na atakuje nowym singlem. Poromujący najnowszą EPkę kalifornijskiego MC "Bloodshot Fisheye - Against The Current (EP.3)" track to smakowity kąsek dla fanów J5, solidna porcja unikalnego tuńczykowego flow i korzennego brzmienia.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-04-13 17:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

To ptak! To samolot! Nie, to nasz jedyny i niepowtarzalny Przyjacielski Pan Baryton - Chali 2na, znany z kultowego hiphopowego składu Jurassic 5 i z występów na pierwszej płycie nie mniej zacnej, poruszającej się w klimatach salsa, funk, reggae itp. kapeli Ozomatli. Po wydaniu w zeszłym roku świetnej, acz króciutkiej Epki "Against the Current" 2na powraca z jej drugą częścią - "Manphibian Music". Jako fan Jurajskiej Piątki i obdarzonego fantastycznym głosem Tuńczyka czym prędzej odsłuchałem nowy jego materiał. Jak wypadło "Manphibian Music"? Przyjrzyjmy się - kawałek po kawałku.

kategorie:
dodano: 2014-03-27 17:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Manphibian Music (Against The Current EP.2)" to kontynuacja EP-ki sprzed dwóch lat i projekt, który ukazał się praktycznie bez żadnej szerszej promocji na początku marca

Tracklista:

01. Manphibious Intro
02. Let's Start
03. Jungle Sometimes
04. Maintain
05. Carry Go Bring Come
06. Cuban Woman
07. Stand Up
08. Megladon

Tagi:
dodano: 2014-03-15 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Chali 2na to zdecydowanie jeden z tych raperów, którzy na brak fanów w Polsce narzekać nie powinni... ucieszy Was więc na pewno informacja, że najbardziej rozpoznawalny członek Jurassic 5 z zaskoczenia zaatakował świeżutkim materiałem!

"Manphibian Music (Against The Current EP.2)" to kontynuacja EP-ki sprzed dwóch lat i projekt, który ukazał się praktycznie bez żadnej szerszej promocji na początku marca, a my trafiliśmy na niego z lekkim delayem i niezwłocznie dajemy Wam całość.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-01-23 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Obydwaj pochodzą z Chicago. Obydwa zyskali rozgłos na scenach zachodniego wybrzeża. Obydwaj dysponują dużymi umiejętnościami, choć głosy mają jakby przeciwstawne. Chali 2Na z Jurassic 5 i Roc C jako Con Artiste szykują się do premiery nowych rzeczy. Póki co pod hasłem "We're Baaaack" zaprezentowali nam dwa bardzo luźne i nie mniej luźno zmixowane kawałki. Jeden to "Chitown" na bicie "Bucktown" Smif-N-Wessun oparte na ciągłym follow-upie do klasyków z Bootcamp, a drugi, dłuższy również jest zabawą konwencją. Świetna robota. Uśmiech ciśnie się na usta jak się tego słucha, choć oczywiście czekamy na zupełnie poważny materiał obu panów. Numery udostępniono na początku 2013, ale jakoś o tym cicho, a my też trafiliśmy na to zupełnie przypadkowo.

Tagi: