DJ Premier o kulisach numeru ze Slick Rickiem i Lil Wayne'em

W tym miesiącu DJ Premier wypuścił swoją najnowszą epkę "Hip Hop 50 Vol. 1", na której udało mu się zebrać kilku naprawdę znakomitych gości - Slick Ricka, Lil Wayne'a, Joey'a Bada$$'a czy Run The Jewels. Niedawno pojawił się też wywiad w na stronie Fadera, w którym legendarny producent opowiadał o procesie powstawania poszczególnych kawałków.

Okazuje się na przykład, że "The Root Of All" Slicka i Weezy'ego było na początku numerem zupełnie kogo innego. "Oryginalnie to był utwór Logica" - powiedział Preem. Zrobiłem ten bit i on mówi: 'Słuchaj, to przywodzi na myśl historię mojego przyjaciela, którego zabili z powodu nieudanej transakcji narkotykowej i emocje w tym bicie powodują, że chcę o tym napisać'. Zarapował swoje wersy i nazwaliśmy to 'Money', bo sprawa z jego ziomkiem dotyczyła pieniędzy" - dodał.

"Czas płynął, a on stwierdził: 'Już trochę minęło, od czasu, kiedy nagraliśmy, mogę to usłyszeć jeszcze raz? I teraz, zanim mu wysłałem ten track, pomyślałem, że Lil Wayne idealnie by tu pasował, bo on świetnie potrafi nawijać o hajsie. Przesłałem zwrotkę Wayne'a Logicowi, a on mówi: 'O rany, Wayne rozwalił. Jest tylko jeden problem - użyłem swojej zwrotki w innym kawałku, ale napiszę ci nową.' Mówię mu: 'Kurde, ale to było to, bo twoje wersy o forsie były bazą dla Wayne'a. Logic przesłał mi kolejną zajebistą zwrotkę, ale ona była o tym, jak świetnie potrafi rapować. Teraz nie pasowała do tego, o czym nawinął Wayne. Doszło do tego, że chciałem nawet zmienić tytuł na "Bars & Money" [...], bo to jedynie wtedy będzie miało sens."

Jednak zmienił zdanie i postanowił, że odezwie się do Slick Ricka, który też potrafi świetnie nawijać o pieniądzach. "Dzwonię do niego i on mówi: "Jestem mocno selektywny, jeśli chodzi o to, z kim nagrywam. Czy zwrotka jest dobra?" Preemo odpowiedział, że tak, a wersy Weezy'ego na tyle przypadły Slickowi do gustu, że zdecydował się napisać nie tylko zwrotkę, ale i refren. Sprawdźcie poniżej, jak wyszło to międzypokoleniowe collabo.

DJ Premier - The Root of All feat. Slick Rick & Lil Wayne (Official Audio)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>