DJ Premier prezentuje nowy singiel Gang Starr - "Glowing Mic"!

video
kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-12-12 12:00 przez: Adam Kołodziejczyk (komentarze: 2)

Trochę ponad rok po premierze świetnie przyjętego "One of the Best Yet", czyli pierwszego albumu Gang Starr od 17 lat, DJ Premier znów zaskakuje swoich fanów i wypuszcza nowy singiel grupy "Glowing Mic". Utwór wyprodukowany jest w klasycznym stylu, a nowa zwrotka Guru (który - przypomnijmy - zmarł w 2010 roku) po raz kolejny sprawia, że serca fanów na całym świecie znów zabiły mocniej.

Czy możemy liczyć na kolejny album grupy? Niestety nie. W rozmowie z Rolling Stones powiedział, że utwór jest bonusem, który promuje instrumentalną wersję płyty, która swoją premierę miała wczoraj. Primo wspomniał też jak powstał cały utwór:

"Jeśli chodzi o zwrotkę Guru to była to jedna z dwóch jakie nagrał na utwór zatytułowany "Mr. Gang Starr", z czego pierwsza została wydana krótko po jego śmierci. Skoro utwór "Mr. Gang Starr" ukazał się już wcześniej, po tym jak nie pracowaliśmy razem od dłuższego czasu, zauważyłem, że scieżka dźwiękowa nosi nazwę "Mr. Gang Starr (Original Version)". Tekst i i refren zupełnie się różniły więc zacząłęm nad tym pracować i nie chciałem używać tego samego tytułu i wprowadzać ludzi w błąd. Moje pomysły na skrecze sprawiły, że trafiłem na utwór "For the Record" Torae'a, który wyprodukowałem w 2011. Jedna z linijek leciała "I destroy the mic for my glow". Natychmiast po usłyszeniu tego wersu nazwałem utwór "Glowing Mic".

"Glowing Mic" można posłuchać na dole:

PEJA wspomina GURU - 10 rocznica śmierci członka Gang Starr

Shaolin Masta
Dobry jest
Real HH 90
O Shaolin Masta napisał komentarz na temat Gangstarr ale tutaj ciekawi mnie co miałeś/aś na myśli pisząc jakiś czas temu że podobają ci się moje komentarze o co halo a co do głównego tematu Gangstarr zawsze będzie na mnie osobiście zajebistym duetem Mc/Dj zawsze jak słyszę Gangstarr czy to w duecie czy solo zawsze wiem że mam do czynienia z zajebstym klimatem uwielbiam Gangstarr, wiadomo Guru odszedł już ale zawsze będzie żył w sercu mym RIP Guru a Dj Premier tu już żyjąca legenda zawsze jak słyszę jego produkcje to wiem że dla mnie będzie rozpierdol jakich mało i tak zawsze będzie nawet jak już nie będzie go na tym świecie, ale życie pokazuje różne scenariusze nie wiadomo kto ile jeszcze pożyje taka mała dygresja z mojej strony.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>