NLE Choppa - wywiad: o 2Pacu, Maliku Montanie, wygranym Popkillerze

"Pierwsze co powiedziałem, gdy wróciłem do Polski - to tu dostałem mojego Popkillera! Zawsze będę to pamiętał" - przyznał NLE Choppa. Rok po wręczeniu mu na scenie statuetki udało nam się usiąść z młodą gwiazdą z Memphis na szybki wywiad, chwilę po tym gdy Choppa rozpalił Warszawę swoim show na CLOUT Festivalu.

Porozmawialiśmy z nim o tym, jak odbiera swoją pozycję na dzisiejszej scenie, jak patrzy na szanse wejścia w świat komedii i o tym, co wyróżnia brzmienie Memphis. Choppa zdradził co wspomina ze wspólnej trasy z Juice WRLD'em, jak ocenia szanse na album w duecie z Polo G, podzielił się wrażeniami ze współpracy z Lil' Wayne'em a także wytłumaczył co jest dla niego wyjątkowego w muzyce 2Paca. Opowiedział również jak wyglądały jego wrażenia z nagrania numeru "Ostre Pestki" z Malikiem Montaną.

Za pomoc w przeprowadzeniu wywiadu dziękujemy Monice Kaczmarskiej, CLOUT Festivalowi oraz Warner Music Poland.

PS. Wywiad przeprowadzaliśmy tuż za główną sceną, więc było tam wyjątkowo głośno, stąd takie wytężone wsłuchiwanie się we wzajemne wypowiedzi - na szczęście mikrofony pozwoliły wyciągnąć to czysto i czytelnie

Rozmawiał: Mateusz Natali
Zdjęcia: Kameel Wnęk
Dźwięk: Marcin Natali
Tłumaczenie: Maciej "Big Voice" Wojszkun
Oświetlenie: Bartosz "Yung Tip$y Tripod" Skolasiński
Nagranie wręczenia nagrody, wsparcie przy pytaniach: Łukasz "Luke Raw$" Rawski

Spis treści:
0:00 Wręczenie Popkillera (2022)
0:46 Choppa o wygranym Popkillerze
1:19 Rola i pozycja NLE Choppy na scenie
1:43 Album w duecie z Polo G? Szanse
2:10 XXL Freshman - wspomnienia z udziału
2:40 Sukces sceny Memphis - co jest w niej najbardziej wyjątkowe
3:13 Czy Choppa wejdzie w świat komedii?
3:40 2Pac - inspiracja, co jest wyjątkowego w jego muzyce
4:15 Lil' Wayne - inspiracja i wrażenia ze współpracy
4:52 Radzenie sobie z negatywną energią
5:25 Juice WRLD - co wspomina ze wspólnej trasy?
5:46 Malik Montana - współpraca ("Ostre Pestki")
6:09 Największe błogosławieństwo jakie go spotkało w biznesie muzycznym
6:56 Najlepszy utwór nagrany w 100% na freestyle'u
7:14 Ostatnie słowa dla polskich fanów

NLE Choppa - interview: on 2Pac, Polo G, Lil Wayne, Juice WRLD memory

Boomer Żyje!!!
Na mnie osobiście to mega komercyjne wielkie G jakiego teraz jest wszędzie nawet w pl hh słuchajcie tego bo to wasze pokolenie nigdy nie zrozumiem tego co wy widzicie w tym G to jest wasze pokolenie ale nigdy nie będziecie w tym siedzieć tak dlugo jak ja dla was to jest moda i 5-minutowa zajawka jak będziecie już dorośli to będzie dla Was to tylko wspomnieniem z dzieciństwa TYLE W TEMACIE POZDRAWIAM REDAKCJĘ POPKILERA.
Fat Bazooka
Słaby jest ten raper, gdzie on tam sie porównuje do najlepszych
Wilkołak
Każde pokolenie jak widać ma taki hip hop na jaki zasłużyło:)
90'
Święta racja człowieku
90'
Kiedyś poruszyłem temat rapu z Memphis i dalej ciagne ten temat jest zapytanie czy znasz jakiegoś rapera albo grupy z Memphis oprócz ww artysty ogólnie czy masz jakiekolwiek wiedzę na temat rapu z Memphis?
Son
Pierwsze słyszę o jakimś NLE Choppa
90'
Najwidoczniej nie masz czasu odp mi na to pytanie Panie Natali albo nie chcesz odp na pytanie które zadałem ci 4 miesięce temu więc odp brzmi że masz tak wystarczającej wiedzy na temat rapu z Memphis pozdrawiam
Marcin Natali

Jak to jest mieć takie przeświadczenie o własnej wyższości nad innymi w temacie wiedzy o muzyce, że za każdym razem musisz podkreślać, co znasz, jednocześnie zakładając, że inni mają mniejszą wiedzę? :)

Polecam trochę spokornieć bo nikt nie lubi rozmawiać z kimś, kto się uważa za wielką wyrocznię i encyklopedię oraz patrzy na innych z góry. W kwestii odpowiedzi na Twoje pytanie, naprawdę nie trzeba szukać daleko, bo raptem 2 miesiące przed wywiadem z NLE Choppa ukazał się wywiad Mateusza z absolutną legendą Memphis: https://www.popkiller.pl/2023-06-21%2Cdj-paul-three-6-mafia-rozpadla-sie...

Miłego dnia, 5!

Anonim
Sorry że tak zacznę odp na twoją odp, od kiedy młodszy brat jest adwokatem starszego myślałem że twój brat Mateusz mi odp ale dobra nie o to mi. Po 1 nigdy nie miałem wyższości nad innymi jeżeli chodzi o muzę, po 2 nigdy nie zakładałem że ktoś ma mniejszą wiedzę to zawsze podkreślam korzenie tej muzy z danego miasta w tym przypadku Memphis. Po 3 nie jestem żadną wyrocznią czy coś w tym stylu i nie patrzę na innych z góry, skoro tak to zrozumiałeś do tej pory to sorry. Po 4 może dla Ciebie Dj Paul jest absolutną legendą Memphis, dla mnie legendy z tego miasta to Dj Spanish Fly,T-Rock, C-Rock, Gangsta Pat, Skimask Troopaz, Gimisum Family, Tommy Wright III, Princess Loko, Baby OG, II Tone, Dj Squeeky, Dj Zirk, Dj Sound, Blackout, Playa Fly, Al Kapone, Mental Ward Click, Mc Mack, Lil Noid,8Ball & MJG, Kingpin Skinny Pimp, Marvin D, R.A.N., Tiny Loc & 10 K, Shawty Pimp,Womack da Omen, Ten Wanted Men, Evil Pimp, Indo G, The Legend Lady J, Mack D.L.E. I dużo wymieniać tu i nie chwalę się tym żeby nie było źle zrozumiane to że ten cały Dj Paul i Juicy J byli na początku lat 90 jednymi z wielu teraz legend Memphis ale nie można od razu pisać że Memphis to tylko Theree 6 Mafia bo na nich rap z Memphis się nie kończy.
Marcin Natali

Uwierz, Mateusz jest mocno zalatany i nie zawsze ma czas odpowiadać na komentarze. Ja zauważyłem to odpowiedziałem.

Bardzo szanuję Twoją wiedzę i podkreślanie korzeni muzyki z danego regionu, za to props. Ale zarazem zakładanie, że Mateusz zna TYLKO NLE Choppę dlatego, że zrobił z nim wywiad to trochę mało logiczna hipoteza:) Muzyka idzie do przodu - trzeba znać korzenie, ale też nie można zamykać się na nową scenę i nowych artystów, zwłaszcza jako portal muzyczny. Stąd też nasze rozmowy nie tylko z legendami a też przedstawicielami nowej szkoły. Jedno nie wyklucza znajomości drugiego.

Jeśli opacznie zrozumiałem Twoje intencje to pardon ale komentarz w stylu "nie odpisałeś to znaczy, że nie masz wiedzy" jest trochę patrzeniem z góry i zakładaniem czegoś bo tak:)

Nie, nie dla mnie DJ Paul jest legendą Memphis, to jest obiektywny fakt i podejrzewam, że każdy z wymienionych przez Ciebie raperów by się zgodził z tym :) Natomiast oczywiście, że Memphis to nie tylko Three 6 Mafia i każda scena ma wiele lokalnych legend i zapomnianych na szerszą skalę pionierów.  Pozdr!

90'
No i dziękuwa za odp w pełni zrozumiana pozdrawiam

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>