Droop-E

Droop-E

dodano: 2017-08-06 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Po krótkim urlopie, podczas którego miałem okazję przetestować sporą ilość z wymienionych w poprzednich częściach numerów, wracamy z kolejną porcją wakacyjnej playlisty. Jak obiecałem, kontynuujemy dalej temat szeroko pojętego "nowego Westu", biorąc dziś na warsztat kawałki warte uwagi od nieco bardziej znanych szerszej publiczności zawodników, niż ci prezentowani przeze mnie w pierwszym rzucie przed dwoma tygodniami. Let's get it on!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-11 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Jeden z najbardziej płodnych artystów Bay Area - J. Stalin, już 17 kwietnia wyda swój najnowszy projekt, czyli album "The Real World 4" za produkcję którego odpowiada w całości DJ Fresh. Właśnie otrzymaliśmy ostatni singiel przed piątkową premierą, czyli "Give It All You Got" na którym gościnnie udzielają się ikona Oakland - E-40 oraz jego potomek Droop-E. Sprawdźcie ten numer w rozwinięciu.

recenzja
dodano: 2013-07-21 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Mało który potomek znanego rapera potrafi pokazać w muzyce coś ponadprzeciętnego. Podobnie też mało który producent potrafi mnie obecnie zaskoczyć jednym bitem tak, że błyskawicznie szukam kolejnych. Droop-E, syn legendy Bay Area - E-40'ego podszedł parę miesięcy temu swoim numerem "N The Traffic" pod oba punkty. Rozłożył mnie na łopatki klimatem, głębią i vibe'em tego singla, gdy więc usłyszałem o jego nadchodzącej EP-ce "Hungry And Humble" nie mogłem przejść obok bez reakcji. Szczególnie widząc okładkę, która jednoznacznie nawiązuje do debiutu ojca, wydanego w 1991 roku "Mr. Flamboyant". Co ciekawe - Droop-E pierwszy "poważny" featuring zaliczył już na drugiej płycie 40'ego - "Federal", mając... 5 lat. Jak prezentuje się jego solowy debiut równo dwie dekady później?

video
dodano: 2013-07-18 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Droop-E - Ridin Solo

Dopiero co wspominałem jakie wrażenie swoimi producenckimi skillsami zrobił na mnie syn E-40'ego, Droop-E a on już potwierdza to najnowszym singlem. "Ridin Solo" to piękny, letni, soczysty kalifornijski sztos, który jak ulał pasuje do playlisty ułożonej ostatnim rankingiem Pawła. Takie brzmienie w 2013? Nie mam pytań. Moja recenzja "Hungry And Humble" już niedługo.

video
dodano: 2013-07-14 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Droop-E "Until The World End" ft. R.O.D.

Po niesamowicie brzmiących singlach "N The Traffic" z J. Stalinem i "Rossi Wine" z Kendrickiem nowe wydawnictwo syna legendarnego E-40 stało się jednym z najbardziej oczekiwanych przeze mnie projektów tego roku. Droop-E udowadnia przede wszystkim, że jest świetnym producentem a klimat wylewa się na wszystkie strony. "Until The World End" to wprawdzie nie aż taki sztos jak "N The Traffic", ale i tak warto go sprawdzić. Kalifornijski vibe a zarazem głębsze, bardziej podniosłe refleksje. Premiera "Hungry And Humble EP" już 16 lipca.

video
dodano: 2013-02-10 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Droop-E "N' The Traffic" Ft. J-Stalin & Nite Jewel (Sick Wid It Records)

Dlaczego: Panie, jak to siedzi! Powiązany z E-40'm i jego Sick Wid It Droop-E wziął do pomocy J. Stalina i Nite Jewel i stworzył soczysty laidbackowy kalifornijski sztosik, przy którym naprawdę można odpłynąć. Uwielbiam ten westcoastowy vibe, idealnie na leniwą niedzielę w zimnej i zaśnieżonej Polsce.

 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-05-17 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)40 Water publikuje opublikował właśnie kolejny klip, promujący jego ostatni solowy album - potrójne "The Block Brochure". "Catch A Fade" to mocny bangier, oparty nieco o popularne brzmienie Hyphy, na którym legendę Bay Area wspierają gościnnie jego syn Droop-E oraz najpopularniejszy obecnie młody wilk zachodniego wybrzeża - Kendrick Lamar.