Warren G

Warren G

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-07-02 20:00 przez: Paweł Zet (komentarze: 1)

Kilka dni temu w internecie ukazał się trailer filmu dokumentalnego zrealizowanego przez Warrena G i reżysera Karama Gilla. W 40-to sekundowym fragmencie można usłyszeć wypowiedzi Snoop Dogga, The D.O.C. oraz zobaczyć archiwalne materiały z koncertów i ze studia. Dokument ma opowiadać m.in. o historii g-funku, jego wpływie na rozwój hip-hopu i popkultury, inspirowaniu innych artystów oraz wpływie na młodsze pokolenia raperów. 

video
dodano: 2015-08-07 22:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 9)

Projekt za projektem, premiera za premierą a ja wciąż nie mogę się nadziwić, jak niesamowity jest ten rok dla rapu za Oceanem. Do zacnego grona artystów, którzy zaserwowali nam w tym roku wydawnictwa najwyższej klasy dołącza niezawodny Warren G! Jeden z najbardziej stylowych, wyluzowanych MC's i jeden z najwybitniejszych producentów, jakich zrodziło Zachodnie Wybrzeże, puścił w tym tygodniu w świat EPkę "Regulate... G Funk Era Part II The EP".

Nawiązująca do ultraklasycznego singla Warrena w duecie z Ś.P. Nate Doggiem "Regulate" EPka zawiera niepublikowane wcześniej numery, nagrane razem ze Ś.P. Nate Doggiem i wzbogacone o gośćinne zwrotki takich zawodników jak Bun B, Young Jeezy, Too $hort czy E-40. Do Sieci trafił też właśnie pierwszy teledysk promujący projekt - "My House".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-08-06 18:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 7)

Oprócz płyty Dre w najbliższych dniach premierę będzie mieć album innej legendy zachodniego wybrzeża. Mowa tu o tak kultowym artyście jak Warren G. Każdy fan kalifornijskiego brzmienia zapewne zaciera już ręce. Najlepszym dodatkiem do tego wszystkiego zdają się zawarte na EPce kawałki z niepublikowanymi wcześniej wokalami Nate Dogga. Do sieci trafił kawałek "Keep On Hustlin" w iście gwiazdorskiej obsadzie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-07-13 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 7)

O tym projekcie mówiło się od dawna, a wraz ze śmiercią Nate Dogg'a pojawiały się kolejne plotki, potęgowane dodatkowo publikacją singla "Party We Will Throw Now". Teraz mamy już oficjalne info, które potwierdził sam Warren G - nadchodzi sequel "Regulate... G-Funk Era"!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2014-05-02 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

"Regulate: G-Funk Era" (tutaj nasz tekst w Klasyku Na Weekend) - jeden z największych kalifornijskich klasyków i tych albumów, które na letniej playliście nie nudzą się nigdy. Tytułowy numer z tego krążka obchodził właśnie 20 rocznicę premiery, niedługo będzie miał ją cały album a Warren G chce uczcić tę okazję w huczny sposób... Planuje on bowiem nową wersję, wzbogaconą udziałem osób będących obecnie na topie!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-07-19 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 15)

23 listopada tego roku przypada dwudziesta rocznica premiery albumu "Doggystyle" - płyty przełomowej, która zapoczątkowała wielką karierę Snoop Dogga, stając się jednocześnie jednym z największych klasycznych krążków w historii hip-hopu. Dzisiaj cofniemy się do czasów powstawania debiutu Snoopa, a to za sprawą kolejnej perełki, która wyciekła do Internetu jakiś czas temu.

dodano: 2013-07-07 22:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 10)

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku i beztroskiego lenistwa - to także okres wzmożonej aktywności imprezowiczów, która z reguły zanika dopiero bladym świtem. Latem standardowe imprezy klubowe ustępują zdecydowanie miejsca plenerowym wojażom, ale w jednym i drugim przypadku do pełni szczęścia potrzebna jest odpowiednia muzyki. W drugiej odsłonie mojej wakacyjnej listy zaprezentuje wam dziesięć moich ulubionych imprezowych sztosów, przy dźwiękach których melanż poniesie was bardziej niż zwykle... lecimy!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-02-12 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Reprezentujący Oakland raper Mistah F.A.B. wydał 15 stycznia swój nowy projekt, jakim jest street-album "I Found My Backpack 3". Krążek na którym znalazło się 20 numerów z gościnnym udziałem takich raperów jak Trae Tha Truth, J. Stalin czy Styles P, dostępny jest do zakupu na iTunes. Ja polecam wam zapoznać się z tym materiałem, dając na zachętę singiel "Dreams" produkcji niezawodnego Warrena G.

recenzja
dodano: 2012-03-30 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 8)
Nie wiem czemu, ale mam dziwne wrażenie, że przy wspominaniu dokonań Nate Dogga, Warrena G i Snoop Dogga wielu osobom umyka ich wspólny album z 2004 roku. Wydaje mi się, że jest to krążek nie w pełni doceniony i którego pewna część słuchaczy tego gatunku może nawet nie znać.

Jak dla mnie to pełnoprawny westcoastowy klasyk i płyta, do której często i z wielką przyjemnością wracam. Czasem złożone z gwiazd ekipy nie mają na siebie pomysłu i w efekcie zawodzą (patrz: The Firm, czy też Miami Heat w zeszłym sezonie...), jednak w przypadku 213 reguła ta nie miała zastosowania.