Michał Urbaniak

Michał Urbaniak

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-12-18 20:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Legenda jazzu i czołowy polski raper łączą siły w wyjątkowej świątecznej kooperacji - sprawdźcie "Świąteczną serenadę"!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-14 20:46 przez: Patryk Lisowski (komentarze: 0)

Michał Urbaniak i donGURALesko we wspólnej piosence? Trzeba przyznać, że to dosyć zaskakująca informacja, ale prawdziwa! Uznany polski artysta postanowił zaprosić równie docenianego w środowisku rapowym Gurala do wspólnego utworu. "Świąteczna Serenada" to utwór, który ma nam umilić nadchodzące święta.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, Klasyka, News
dodano: 2017-06-11 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Michała Urbaniaka naszym czytelnikom z pewnością nie trzeba przedstawiać - to mieszkająca od 30 lat w USA legenda polskiego jazzu i jeden z niewielu rodzimych artystów darzonych szacunkiem także za Oceanem. Teraz oceniając obecną kondycję jazzu nie szczędził pochwał hip-hopowcom.

wydarzenie
kategorie: Imprezy, Jazz, News
dodano: 2014-07-06 19:45 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

W maju informowaliśmy was o zbliżającym się koncercie Gregory'ego Portera w Warszawie w ramach Warsaw Summer Jazz Days 2014. Cała impreza rusza już w najbliższą środę 9 lipca, a w ciągu 4 dni na scenie warszawskiego SOHO Factory wystąpi plejada znanych na świecie i cieszących się poważaniem muzyków jazzowych.

Wśród nich między innymi Gerald Clayton Trio, Włodek Pawlik Trio, Dave Holland "Prism", Liberty Ellman Quintet czy zamykający całe wydarzenie Gregory Porter Band. Dzień przed startem WSJD, 9 lipca odbędzie się natomiast koncert SBB & Michał Urbaniak. Cały line-up wykonawców i szczegóły odnośnie biletów w rozwinięciu.

dodano: 2013-08-18 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Chyba nie ma za bardzo co spierać się, że od dłuższego czasu Męskie Granie stało się jednym z tych polskich festiwali, które stoją na najwyższym poziomie artystycznym. Akredytację dostałem w ostatniej chwili, trochę w wyniku przypadku, ale wybór był prosty - zobaczyć Możdżera, Skalpel i Soykę albo ich nie zobaczyć. Fakt, że artyści na trasie wielokrotnie krzyżują swoje style, zapraszają na scenę gości i występują w różnych konfiguracjach był jak dodatkowa zachęta.

Obecność relacji na naszym, rapowym przecież w dużym stopniu, portalu uzasadnia m.in. fakt, że dyrektorem artystycznym oprócz Nosowskiej został O.S.T.R. Lepszym jest jednak to, że fani rapu, im starsi, tym bardziej otwarci na nowe rzeczy, wierzę, że wśród naszych czytelników również. To co warszawska publiczność zobaczyła na Męskim Graniu w 2013 roku, po raz pierwszy w Forcie Bema, bez wątpienia trzymało świetny poziom. Gdybyśmy chcieli pokazać zagranicznemu gościowi jak wygląda polska muzyka na światowym poziomie, spokojnie moglibyśmy 17 sierpnia zabrać go w okolice klubu bokserskiego warszawskiej Legii.