Adrian Younge

Adrian Younge

video
kategorie: Felietony, Film, Hip-Hop/Rap
dodano: 2016-09-29 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Osoby dobrze znające uniwersum Marvela na pewno kojarzą obdarzonego niesamowitą siłą Luke'a Cage'a - jest on wprawdzie postacią drugoplanową, lecz już jutro wysunie się na pierwszy front za sprawą nowego serialu Netflix (o którym już Wam niedawno wspominaliśmy). Serialu, na myśl o którym fanom klasycznego hip-hopu i nowojorskich klimatów na pewno cieknie ślina. Dlaczego? Dzięki udostępnieniu nam przez Netflix Polska przedpremierowego dostępu do serialu miałem już okazję obejrzeć 7 z 13 odcinków, postaram się więc uzasadnić to w 5 krótkich punktach...

recenzja
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-08-03 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

W niewiarygodnie bogatej dyskografii Ghostface Killah znajdziemy wiele arcyciekawych krążków - jednym z najbardziej interesujących jednak jest bez wątpienia "Twelve Reasons to Die" z 2013 roku. Kooperacja z kalifornijskim wirtuozem brzmienia lat 60.i 70., multiinstrumentalistą Adrianem Younge, konceptualny album silnie inspirowany krwawymi, niskbudżetowymi włoskimi filmami giallo - dla mnie osobiście jeden z najlepszych, najbardziej klimatycznych albumów wydanych w obfitym w grube premiery roku 2013... Sequel "Twelve Reasons" był sprawą oczywistą - i w tym roku, zaledwie trzy miesiące (!!!) po ostatnim krążku, "Sour Soul", otrzymujemy drugą część opowieści o żądnym zemsty duchu Tony'ego Starksa. Let the record spin.

Dla tych, którzy jeszcze nie słuchali opusu Ghosta i Adriana - uwaga, spoilery.  

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-06-26 15:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

To się nazywa tempo! W grudniu - "36 Seasons", w lutym jazzowa kooperacja z tercetem BADBADNOTGOOD "Sour Soul"... A już za kilka tygodni, bo 10 lipca, Ghostface Killah a.k.a. Tony Starks a.k.a. Ironman a.k.a. The Wallabee Champ a.k.a Pretty Toney a.k.a... (No dobra, już nie będę) wypuści długo oczekiwany sequel do swego znakomitego albumu "Twelve Reasons to Die". Sequel krwawej, inspirowanej włoskimi horrorami giallo historii z "jedynki" ma być podobno jeszcze bardziej złowieszczy i mroczny, a jego akcja ma się toczyć dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszego albumu, w latach 70., na ulicach Nowego Jorku... 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-05-29 15:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Ten Pan to ma rozmach. W grudniu wydał "36 Seasons", w marcu "Sour Soul" z BADBADNOTGOOD, a już niedługo na nasze słuchawki zawita druga część "Twelve Reasons to Die". Ciekawi jesteście kiedy to nastąpi? 10 lipca. Obok z resztą możecie zobaczyć okładkę, a w rozwinięciu tracklistę oraz utwór promujący, w którym to występuje Raekwon i RZA. Wśród gości pojawi się również Vince Staples.

kategorie:
dodano: 2014-07-28 21:36 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Nowy, konceptualny album kultowej ekipy z Oakland, twórców klasycznego "93 'til Infinity". Produkcją całości zajął się uznany producent Adrian Younge, znany z projektu "Twelve Reasons to Die" Ghostface'a. Gościnnie na "There Is Only Now" pojawili się m.in. Busta Rhymes i Snoop Dogg, narratorem całości jest natomiast Ali Shaheed Muhammad z A Tribe Called Quest.

Tracklista: 

kategorie:
dodano: 2013-12-22 15:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Souls Of Mischief to czteroosobowa grupa, która sumarycznie daje prawdziwą legendę kalifornijskiego undergroundu. Niedawno follow-upował ich Joey Bada$$, a ogólnie follow-upował już prawie każdy. Ostatni album, który wydali to pochodzący z 2009 "Montezuma's Revenge", który wyprodukował im one and only Prince Paul. Fani Hieroglyphics mogą zacząć odliczanie do premiery nowego albumu grupy i to nie byle jakiego.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-07-12 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Souls Of Mischief to czteroosobowa grupa, która sumarycznie daje prawdziwą legendę kalifornijskiego undergroundu. Niedawno follow-upował ich Joey Bada$$, a ogólnie follow-upował już prawie każdy. Ostatni album, który wydali to pochodzący z 2009 "Montezuma's Revenge", który wyprodukował im one and only Prince Paul. Fani Hieroglyphics mogą zacząć odliczanie do premiery nowego albumu grupy i to nie byle jakiego. "There Is Only Now" będzie wynikiem współpracy SOM z Adrianem Youngiem, który w tym roku pokazał jak pracować nad albumami takich legend przy okazji rewelacyjnego "Twelve Reasons To Die" z Ghostfacem. O poziomie jego umiejętności dla tych, którzy nie słyszeli go w akcji może świadczyć to, że na nowym krążku Jaya-Z "Magna Carta Holy Grai" wykorzystano dwie bardzo znaczące próbki sampli z jego numerów.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-05-16 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)

Marco Polo o "Newport Authority 2" mówił, że to coś więcej niż mixtape. Jak dla mnie to w ogóle nie jest mixtape, to darmowy pełny album z premierowymi trackami na dodatek często pochodzącymi od postaci dla rap-gry legendarnych. Niełatwo jest kontynuować coś tak znakomitego jak "Port Authority", jeden z najlepszych albumów producenckich zeszłej dekady, materiał który dla fanów boom-bapowego rapu był jak świeży oddech i przywrócenie wiary, że się jednak da. Kanadyjski producent z nowojorskim stanem umysłu wyszlifował swój charakterystyczny styl i zrobił sporą karierę. Nie każdy może się pochwalić, że z jego bitu uczyniono tło do spotu drużyny NBA (Brooklyn Nets) i że pracował praktycznie z każdym z kim chciał.

Wróćmy jednak do nowego materiału. Patrząc na tracklistę z jednej strony zaciera się ręce - mamy tutaj Rakima, Big Daddy Kane'a, Artifacts, Das EFX, Lil Fame'a, Tragedy'ego czy Large Professora. Z drugiej strony mała konsternacja bo legendy wymieszano z takimi postaciami jak Jaysaun, Big Gutta czy MidaZ The Beast. Spotkanie nowego ze starym w nurcie klasycznym to jednak cały czas kusząca oferta. Co się za nią kryje?

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-05-07 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)

"Twelve Reasons To Die" to dwie historie. Jedna jest o tym jak Tony Starks, dorobkiewicz-mafioso odchodzi od swojego dotychczasowego pracodawcy - rodziny DeLucas, by wyjść na swoje oraz o wszystkich następstwach tej decyzji ze śmiercią bohatera i jego odrodzeniem jako Ghostface Killah na czele. Druga historia to opowieść o fanie Wu-Tangu z Zachodniego Wybrzeża, wybitnie uzdolnionym, ale niszowym producencie i multiinstrumentaliście, który pewnego dnia otrzymuje telefon z Soul Temple Music z zapytaniem czy nie chciałby wyprodukować albumu Ghostface'a.

Adrian Younge dla wielu fanów Wu był niezrozumiałym dodatkiem i najczęstszym pytaniem po ogłoszeniu ich collabo było "kto?!". Tymczasem to właśnie dzięki niemu nowy krążek jednego z "generałów" Klanu to jedna z najlepszych rzeczy jakie ten kiedykolwiek wypuścił na rynek. Serio.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-04-17 21:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Oczekiwanie na album Ghostface'a i jego nowego współpracownika trwało długo i dla fanów Wu nie było łatwe, szczególnie, że kolejne udostępniane numery przypominały o latach świetności Iron Mana. Doczekaliśmy się. Wczoraj krążek trafił na półki sklepowe w Stanach. Razem z premierą światło dzienne ujrzał teledysk do znanego już od dłuższego czasu numeru "Rise Of The Ghostface Killah". Kozackie, klimatyczne, żeby nie powiedzieć, że demoniczne video idealnie dopełnia muzykę. Tylko ta liczba wyświetleń zaskakująca, szczerze mówiąc wydawało mi się, że popularność filara w Wu w Stanach jest może mniejsza, ale nie że aż tak.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-05 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Premiera "Twelve Reasons To Die" zbliża się wielkimi krokami - zostało 11 dni. Wczoraj bez większego rozgłosu Ghost i Adrian wrzucili do sieci nowy numer z pokaźną reprezentacją Wu-Fam. Gościnnie w "Murder Spree" nawinęli Inspectah Deck, Masta Killa, U-God i Killa Sin. Jeśli zdecydowalibyście się na zamówienie najszerszego zestawu za 55 dolców dostanie w nim nie tylko album na 2CD w wersji delux, ale też koszulkę, poster, pierwszą część komiksu "Twelve Reasons To Die", instrumentale i wokale na wosku, a na dodatkowej kasecie dostępna będzie wersja albumu w całości zremixowana przez Apollo Browna. Przewidziano 1000 egzemplarzy takiego wydania.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-09 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Wszyscy fani Wu-Tangu nie mogą się już doczekać szczegółów dotyczących zapowiedzianego niedawno przez Metha album Klanu. Oczekiwanie może dobrze umilić zapowiadający się wyśmienicie album Ghostface'a i Adriana Younge'a. Prezentowaliśmy wam już dwa single, które potwierdzają, że współpraca może okazać się bardzo owocna. Dla tych, którzy chcieliby mieć któreś z wyjątkowych wydań "Twelve Reasons To Die" ruszył już oficjalny preorder. W rozwinięciu znajdziecie pełną tracklistę albumu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-06 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)

Ironman szykuje się do dużego powrotu ze swoim "Twelve Reasons To Die", które wyprodukuje w całości Adrian Younge. Wielu mogło nie kojarzyć tego producenta i wiązać z tym obawy o poziom albumu. Te powinien rozwiać pierwszy singiel, który prezentowaliśmy TUTAJ. Dziś mamy dla was drugi zatytułowany "Sure Shots Part 1&2", który utwierdza nas w przekonaniu, że jest na co czekać. Przypomnijmy, że executive producerem materiału jest RZA, co zresztą słychać.