Skalpel

Skalpel

kategorie: Audio, Elektronika, Jazz, Premiery
dodano: 2013-10-25 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Dzisiaj swoją premierę ma najnowsza produkcja jednego z polskich producentów, którzy zyskali największe uznanie poza granicami kraju. Marcin Cichy znany przede wszystkim z działalności z Igorem Pudło w ramach zespołu Skalpel, przygotował nowy materiał. Artysta reprezentujący barwy Ninja Tune, pod szyldem Meeting By Chance, wyprodukował cztery utwory składające się na epkę "Moon Rock". Materiał dostępny jest na podwójnej, winylowej dziesiątce w dwóch wersjach. W rozwinięciu znajdziecie odsłuch materiału mieszającego ambient z elektroniką i dubem, a także krótką informację o płycie od wydawcy.

dodano: 2013-08-18 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Chyba nie ma za bardzo co spierać się, że od dłuższego czasu Męskie Granie stało się jednym z tych polskich festiwali, które stoją na najwyższym poziomie artystycznym. Akredytację dostałem w ostatniej chwili, trochę w wyniku przypadku, ale wybór był prosty - zobaczyć Możdżera, Skalpel i Soykę albo ich nie zobaczyć. Fakt, że artyści na trasie wielokrotnie krzyżują swoje style, zapraszają na scenę gości i występują w różnych konfiguracjach był jak dodatkowa zachęta.

Obecność relacji na naszym, rapowym przecież w dużym stopniu, portalu uzasadnia m.in. fakt, że dyrektorem artystycznym oprócz Nosowskiej został O.S.T.R. Lepszym jest jednak to, że fani rapu, im starsi, tym bardziej otwarci na nowe rzeczy, wierzę, że wśród naszych czytelników również. To co warszawska publiczność zobaczyła na Męskim Graniu w 2013 roku, po raz pierwszy w Forcie Bema, bez wątpienia trzymało świetny poziom. Gdybyśmy chcieli pokazać zagranicznemu gościowi jak wygląda polska muzyka na światowym poziomie, spokojnie moglibyśmy 17 sierpnia zabrać go w okolice klubu bokserskiego warszawskiej Legii.

dodano: 2011-01-12 12:00 przez: Dominik Maj (komentarze: 6)
10" EP Daniela Drumza coraz bliżej, a Junoumi właśnie opublikowało drugi singiel z tego wydawnictwa, zatutułowany "Walking Into Sunshine". "Singiel" to może trochę za dużo powiedziane, bo winyl ma zawierać tylko 3 utwory, ale - tak czy inaczej - nowy numer jest.

Oprócz samego tracka pojawił się króciutki klip obrazujący jego powstawanie oraz masa wypowiedzi kumatych ludzi, którzy słyszeli już cały materiał. Jest też zapowiedź bardzo przyjemnej imprezy i nowego projektu muzyków związanych z Junoumi.