VNM i 63 gości na "DNB Mixtape 2"! Dizkret, schafter i Liroy w 1 singlu

Gdy kilka dni temu opublikowana została tajemnicza infografika zapowiadająca ten utwór, wielu z was zaczęło niecierpliwie wyczekiwać jego premiery. I oto jest! „Co u ciebie?” to pierwszy singiel zapowiadający „De Nekst Best Mixtape 2” - drugą część flagowego wydawnictwa wytwórni, w którym wzięło udział aż 63 artystów.

Pierwszy singiel od razu ukazuje skalę projektu - nawijają w nim Dizkret, VNM, schafter i Liroy na bicie autorstwa Waco! Różnica wieku między Liroyem a schafterem to 32 lata, sprawdźcie sami jak znaleźli wspólny język!

"De Nekst Best Mixtape 2 zawiera 7 oldschoolowych utworów wyprodukowanych przez legendy oraz 7 utworów opartych na nowoczesnym brzmieniu zaserwowanym przez wschodzące gwiazdy, przez co ukazuje zmiany jakie zaszły w polskim rapie na przestrzeni ostatnich 25 lat, tym samym zachęcając starszych słuchaczy do sprawdzenia świeżego brzmienia, a młodszym słuchaczom pokazując korzenie tego gatunku" - czytamy w opisie projektu. Pełna tracklista i szczegóły wraz z preorderem oczywiście w naszym dziale Premier Płytowych.

Parę słów od siebie dodał też VNM: "To zdecydowanie największy i najtrudniejszy projekt jaki dane nam było tworzyć, a ja podejmując rolę producenta wykonawczego tego tejpu miałem tym razem aż 63 (!!!) artystów do „ogarnięcia” i umówmy się - nie są to ziomeczki z bloku dogrywające się w tydzień bo każdy z nich ma swoje kariery i wiadomo, żyćko. Oczywistym jest również fakt, że obecnie nie nam takiej pozycji w rapie jaką miałem 5 lat temu gdy wydawaliśmy pierwszą część tej kompilacji więc zaczynając dzwonić do tych wszystkich osób w lutym tego roku nie miałem pojęcia jak zareagują - okazało się, że nie było ani jednej osoby, której nie zainteresowałby pomysł ponadpokoleniowego mixtejpu i nikt nie powiedział mi „sorry stary”, to było miłe uczucie, tak jak kiedyś nawijałem - ‚real recognize real, ewidentnie’. Parę osób wykruszyło się z projektu z wielu różnych powodów, ale nikt nie odmówił po odebraniu ode mnie czy ‚preziego’ DNB telefonu, szacunek. Więcej szczegółów oczywiście wkrótce, tymczasem jutro pierwszy klip promujący to bezprecedensowe wydawnictwo i start preorderu, liczę na Was, że nasza ciężka praca będzie doceniona bo bez kitu czasem nie wiedzieliśmy jak się nazywamy."

Dizkret, schafter, Liroy, VNM - Co u Ciebie? (Prod. Waco)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>