Stan Borys

Stan Borys

dodano: 2018-11-15 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Rychu Peja wraca do korzeni i odświeża swój kultowy hit! Na bicie Magiery, jednak z nieśmiertelnym wokalem Stana Borysa. Równocześnie poznaliśmy też komplet szczegółów albumu - datę premiery, tracklistę czy okładkę. Ruszył także preorder.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2011-08-28 22:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 18)
Ten sądowy spór dla polskiego hip-hopu był naprawdę ważny, chodziło bowiem o kluczowe podejście do samplingu i cienkiej granicy między muzycznym cytatem a kradzieżą. Dlatego też w maju na zaproszenie Peji pojawiliśmy się - jako jedyne niezależne medium - na sali rozpraw w warszawskim Sądzie Okręgowym. Nie udało nam się zarejestrować przebiegu, planowaliśmy jednak pojawić się na kolejnej rozprawie, już na jesieni. Ale do tego już nie dojdzie...

W trakcie pierwszego osobistego spotkania Peji i Stana Borysa z ust legendy polskiej muzyki padły słowa, których sens można oddać mniej więcej tak: "Gdybym wcześniej porozmawiał z panem Andrzejewskim i dowiedział się jak wszystko wyglądało w rzeczywistości to pewnie do spotkania w sądzie by nie doszło". Widać było więc, że gdy obie strony wyjaśniły sobie wzajemne zarzuty a Stan Borys dowiedział się o szczegółach całej sytuacji z umieszczeniem "Głuchej Nocy" na sklepowych półkach oraz poznał - prawdziwe, nie wyrwane przez media z kontekstu - podejście Peji do sprawy, obustronne napięcie znikło. Obaj rozeszli się w dużo lepszych nastrojach niż przybyli do Sądu i jak widać, po kilku kolejnych miesiącach znaleźli kompromis.