Złoty trunek w polskim rapie

dodano: 2021-08-06 21:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 4)
Proceente

Od 2007 roku, 6. sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara. W ciągu roku spożycie chmielowego napoju sięga ponad 130 miliardów litrów, co czyni go najczęściej spożywanym alkoholem na świecie. Nic więc dziwnego, że złoty trunek często wspominany jest w tekstach raperów - czasem jako główny bohater.Nawiązania do wielu koncernowych marek są standardem. Wystarczy sięgnąć po O.S.T.R.-a z początku milenium, Rycha Peję czy Quebonafide nawiązującego do piwa z lokalnego browaru. Ostatnio opublikowany został utwór reprezentantów SBM Label we współpracy z popularną marką piwa, a w 2018 byliśmy świadkami bardzo ciekawego Projektu Tymczasem. W historii polskiego rapu możemy wyróżnić także piwa od Stoprocent i Alkopoligamii, które przez chwilę dostępne były na rynku. Często złoty trunek jest wspominany jako element historii, jak u Tego Typa Mesa w Witaj śmierci czy w Pijanym bankrucie białostockiej Fabuły. Jednak raperzy przytoczeni poniżej postanowili oprzeć o popularny napój wyskokowy cały utwór lub przynajmniej istotną jego część. Sprawdźcie przykłady 'piwnych singli' z polskiej sceny.

Proceente - Alkohero feat. Kuba Knap

Członek Szybkiego Szmalu znany jest z zamiłowania do złotego trunku oraz hobbystycznego produkowania wyrobów alkoholowych. W serwisie YouTube dostępna jest seria rozmów Chmielotok, w której raper prowadzi rozmowy przy szklance piwa. Alkohero z Kubą Knapem to szyszka chmielu w warce piwnej otoczki wokół założyciela Alohy.

Kuba Knap feat. Kuban - Też chciałbym to wiedzieć

Na wczesnym etapie twórczości Knapa, alkohol wielokrotnie pojawiał się w wersach jednego z najaktywniejszych raperów 2019 roku. Przytoczony niżej utwór jest jednym z wielu, który moglibyśmy przytoczyć - Zbyt dziabnięty, Łajz Lajf, Pie*dolę Was, piję browar przychodzą na myśl od razu. Skacowana kooperacja z Kubanem wydaje się być pozbawiona alkoholowych hamulców, a jedyną motywacją dla autorów jest wiadomy trunek.

LJ Karwel - Zdolna półka

Nie powinno nikogo dziwić, że spośród przykładów już trzykrotnie pojawili się raperzy związani z Alkopoligamią. Wypił wilk piw kilka, ponieśli i wilka - widnieje w opisie pod sleep shotem obrazującego utwór. Pijacki hołd dla wielbicieli złotego trunku nawet przez sekundę nie stara się namawiać do próbowania nowych gatunków piwa. Żadna IPA, APA, stout czy porter nie ma sobie równych (według Karwela w Zdolnej półce) z najtańszym piwskiem z dolnej półki.

DasT, TMK aka Piekielny, R-Ice - Ławka, piwo i rap 2

Kooperacja trójki raperów to bardzo stereotypowy letniak, stworzony z myślą o wszelkich letnich posiadówkach. Słoneczny, samplowany podkład, beztroskie wersy i mnogość butelek z alkoholem na klipie. Mimo generyczności, to doskonała propozycja do puszczenia w tle podczas wakacyjnych spotkań przy ulubionym napoju.

polski rap gówno
„polecam pakiet: fotel, sixpack i płyta z rapem”
wTF
bro to scierwo. tylko namyslow jest ok, i bud nawet w miare.
Anonim
Polecam wydać więcej niż 2.50 to napijesz się dobrego browara
S.
....Mam smaka, na 4pak zywca albo tyszczaka :) Osobiście wole inne browary ale tekst legendarny. Eeelo pelson

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>