Guzior, Mata, Przyłu, Lipa, Słoń, Aleshen... - premiery tygodnia (PL)

W ostatnich dniach znów działo się sporo. Wrócił Guzior (wspierany przez Kubana), wrócił Słoń, Sarius zaprosił do singla Sokoła a Małach i Rufuz - Bonsona. Międzynarodowo uderzył Mata z gościnkami Tommy'ego Casha i Jeleela, nowe single zaserwowali też Waima, Aleshen, Zeus, Zero czy Hvncwoty, a płyty dali nam m.in. Przyłu, Major SPZ i Lipa. Sprawdźcie kolejny przegląd tygodnia a w nim 8 albumów i blisko 30 singli!

Wcześniejszy raport -> Young Leosia x Bambi, Epis, Miły ATZ, Hinol... - premiery tygodnia (PL)

Cotygodniowe raporty -> Premiery tygodnia

Wszystkie premiery płytowe -> Premiery Płyt

Pod linkami do albumów znajdziecie szczegóły i odsłuchy, poniżej przegląd singli.

ALBUMY

Przyłu "LEON" | Popkiller

Major SPZ "Podium" | Popkiller

Lipa "Stabilnie" | Popkiller

YANN "WSZYWKI, GLEBY, ZSZYWKI" | Popkiller

Szenfi "Wydawka" | Popkiller

Atherall "Atherallcore" | Popkiller

RoLi "Ghostmotel" | Popkiller

Profus "Ciarki EP" | Popkiller

SINGLE

GUZIOR ft. Kuban - HILL BOMB

1196 dni. Dokładnie tyle minęło od premiery ostatniego albumu Guziora. Trzeba przyznać, że pochodzący z Wrocławia artysta mocno przetestował cierpliwość swoich fanów, ale wygląda na to, że warto było czekać. Właśnie ukazał się pierwszy singiel promujący nowe wydawnictwo Guziora. Stworzony z gościnnym udziałem Kubana kawałek „HILL BOMB” zapowiada album „G”, który ukaże się 24 maja tego roku.

Mata, Tommy Cash, JELEEL! - CA$H READY

Po dobrze przyjętej pierwszej edycji, akcja "Cold Boy Winter" powrca. Na pierwszym singlu promującym drugą część "CBW Mixtape" możemy usłyszeć Matę oraz dwóch zagranicznych artystów - dobrze znanemu polskiej publiczności Tommy'ego Casha oraz amerykańskiego rapera JELEEL!

Sarius feat. Sokół - Ostatni kieliszek

Wytwórnia ANTIHYPE prezentuje kolejny singiel, promujący album i książkę pt. "Ostatnie Takie Emocje", które ukażą się 29.03.2024 roku razem z limitowaną epką "Emocjonalne Zero EP". Gościnnie w utworze "Ostatni kieliszek" pojawił się Sokół, a o brzmienie zadbali Faded Dollars, Kuba Hejz i Enzu.

ALESHEN - DOPAMINA

Ostatni rok to dla Aleshena ciągła krzywa wznosząca. Członek Gugu Gang wydał ciepło przyjęty album "Aleshen", a po nietypowym włączeniu się do beefu Szpaku-White Widow otrzymał dodatkowy zastrzyk zainteresowania. Kolejne single budzą coraz więcej uwagi. Nie inaczej jest z tą premierą. "Dopamina" podobnie jak niedawne "Vanitas" jest osobistym numerem, w którym śląski raper nie gryzie się w język i opowiada też o swoich słabościach. Singiel ukazał się (podobnie jak cały ostatni album) z wydawniczym wsparciem Hypetalk oraz dystrybucją Warner Music Poland.

Małach/Rufuz ft. Bonson - NIE OBIECAM

Kolejny singiel z nadchodzącego projektu MR6 - "Materiał". Tym razem chłopaków wspiera Bonson.

Kwiatek Haze feat. Kukon - Goncharov

Drugi singiel zapowiadający "ODĘ", czyli debiutancki album Kwiatka Haze'a. Członka duetu HAŁASTRA wspiera Kukon.

Wroobel ft. Żabson - BOSSMOVES

Kolejny solowy numer Wroobla, w którym to znany producent pokazuje swoje wokalne umiejętności. Gościnnie możemy usłyszeć Żabsona.

Waima - RING RING

Szef ZIOMALEO ostatnio się rozkręcił i wydaje drugi singiel w ciągu paru tygodni. Czyżby niedługo nowy album?

Major SPZ x Kony - Na czarno

Major z oneshotowym teledyskiem, który promuje wydane ostatnio "Podium".

Słoń - Must Have

"Must Have" to najnowszy singiel Słonia z nadchodzącego EP "Zero Absolutne". Za beat odpowiada Devv a o brzmienie całości zadbali Adash oraz Eddie Block. Utwór jak i cała EP'ka promuje grę M.E.A.T. 2: Absolutne Zero, czyli najnowszy projekt studia gier Trippin Bears. Gra jest ukłonem w stronę klasycznych, liniowych strzelanek FPS'owcyh.

ZEUS - SPITFIRE

„Spitfire” to drugi teledysk promujący najnowszy album ZEUSa „CZAS NA MNIE.”. Gitary w utworze nagrał Jacek Wenclewski.

Juras - Wyspa

"Wyspa" to pierwszy singiel i klip Jurasa w 2024 roku. Utwór opowiada o potrzebie kontaktu z naturą oraz o ucieczce z szarej codzienności, w której większość z nas goni za pieniędzmi i dobrami materialnymi.

Juras - WYSPA (prod. Javeure)

Adi Nowak - ZBRODNIA [*] i ZWAŁA [*]

Adi z teledyskami do wydanego w zeszłym tygodniu maxisingla. Co ciekawe przy tej okazji dostaliśmy możliwość zakupu świeczek, które własnoręcznie zostały wykonane przez rapera. Oprócz tego dostaliśmy informację o jedynym w tym półroczu koncercie Nowaka. Więcej szczegółów możecie otrzymać TUTAJ.

nscr (zero89 x sajk) - ULRO

„ULRO” to pierwszy singiel z zapowiadanego od dawna albumu, który w świadomości słuchaczy funkcjonował dotychczas pod roboczą nazwą „Nascar 2” — dzisiaj wiadomo już, że kontynuacja projektu z 2018 roku, nosić będzie nazwę +ULTRA Już niebawem — dzięki duetowi producent/ raper (NSCR - Sajk/ Zero89) — wskrzeszony zostanie świat, przed wieloma laty powołany do życia na płycie Nascar Inn.

GrubSon - Rób swoje/Chore

Po 14 latach MaxFloRec prezentuje niepublikowany dotąd klip GrubSona do utworów „Rób Swoje” oraz „Chore” z albumu „Coś więcej niż muzyka”. Teledysk został zrealizowany w 2010 roku i nigdy nie ujrzał światła dziennego. Teraz GrubSon z okazji swojego XX-lecia postanowił podzielić się nim ze swoimi fanami. Przy okazji wytwórnia zaprasza na specjalny koncert jubileuszowy GrubSona z udziałem wyjątkowych gości, który odbędzie się już 11 kwietnia w Katowickim Spodku.

HVNCWOTY (Barto Katt x Soulpete) ft. Crank All - Texas Hold'em

Barto i Soulplate z singlem zapowiadającym nowe HVNCWOTY, a dokładnie "HVNPSOTY". Gościnnie wspiera ich Cranck All.

Znowu Tony - 2057

SBM Label ma okazję przedstawić wam pierwszy utwór Znowu Tonego w jego karierze. Jest to jednocześnie pierwszy singiel ze Starter Campu. W rolę mentora wcielił się Lanek, a za produkcję bitu odpowiada SHDØW.

bango balenci - S11 FREESTYLE

Bango z ekspresowym fresstyle'em.

SEBOL - OSTRA AMUNICJA

Ręce do góry, Sebol strzela ostrą amunicją.

przyłu - usta 2

"usta 2" to kontynuacja historii sprzed lat. A może całkiem nowa historia?

Kosa - Maszyna do pisania

Na tydzień przed premierą swojego solowego albumu "07:00" Kosa prezentuje fanom singiel "Maszyna do pisania". Charyzmatyczny reprezentant QueQuality po raz kolejny udowadnia swoje nieprzeciętne umiejętności liryczne - najnowszy utwór rapera to przemyślana, świetnie napisana historia. Za produkcję numeru odpowiada sam Kosa.

SKRUBOL & JUPIJEJ - GOJĘ RANY

Odpal to i się wsłuchaj, tyle wystarczy. Singiel promuje album "G-Bros".

KOZA/MOLEHEAD - CHŁÓD

KOZA i MOLEHEAD serwują kolejny singiel ze swojego wspólnego albumu "KUSZ". Teledysk do utworu "CHŁÓD" w całości został stworzony przy użyciu 3D (dokładniej - Blendera). Za wszystkie aspekty klipu odpowiedzialny jest Bartosz Siejak. Formuła inspirowana nieco intrem do serialu Bojack Horseman pozwoliła na wykreowanie wrażenia oddzielenia pomiędzy podmiotem a otaczającym środowiskiem, co stanowi rdzeń utworu. Użycie technologii 3D dało możliwość uzyskania pewnego poziomu realizmu jednocześnie pozwalając na znaczną stylizację i oddanie nietypowych obrazów, które znajdują się w tekście.

Vin Vinci - Doceń

Pod koniec zeszłego roku Vin Vinci zaprezentował nam nagrany w Brazylii teledysk do kawałka „Bajlando”. Teraz pojawił się nowy klip rapera, do kawałka „Doceń”, który również nakręcony został w Ameryce Południowej. Zobaczyć możemy na nim m.in. ujęcia nagrane w brazylijskiej faweli. Singiel „Doceń” promuje płytę „Virtus”, trzecie wydawnictwo reprezentanta ekipy Vandal Vibe współtworzone wraz ze Step Records. Chwytliwe refreny, teksty pełne emocji, szczere komentarze dotyczące otaczającej nas rzeczywistości - tego nie zabraknie na projekcie.

JANEK. - Parno

Niezwykle charyzmatyczny reprezentant labelu .voodoo people JANEK. zaprasza na premierę drugiego singla promującego album "Chłopiec z gitarą"! Sprawdźcie koniecznie przepełniony emocjami utwór „Parno”, wyprodukowany przez 4Money’a. Całość uzupełnia nastrojowy teledysk zrealizowany przez Adriana Kawę.

Hubert. - balkon

Klimatyczny, balkonowy numer od Huberta.

Żaku ft. Jongmen - WIEŻA

Ciemna Strefa prezentuje teledysk Żaka pt. "WIEŻA" z gościnnym udziałem Jongmena. Utwór pochodzi z albumu "UWOLNIĆ BONUSA", który ukazał się 24 listopada 2023. Za muzykę odpowiada Wowo Productions, a klip to robota ekipy Inglorious Media.

M0LLY feat. Filipek - Krzyki miasta

Ulubieniec algorytmów Spotify z nowym numerem. Towarzyszy mu Filipek.

SZENFI - FIFA

Kucharz Szenfi serwuje teledysk promujący wydany właśnie album "Wydawka".

Plus feat. Blu - Chciałem Usunąć Twój Numer

Połączenie, którego nie sposób było się spodziewać. W emocjonalnym utworze "Chciałem Usunąć Twój Numer", Plusa wspomaga utalentowana wokalistka Blu. Ten utwór wprowadza słuchacza w sferę emocji, do której artysta dotychczas nikogo nie wpuszczał.

Singiel zapowiada album, który pojawi się jeszcze przed wakacjami, a gościnnie udzielą się na nim: Janusz Walczuk, Dister, Onar, Bilon, Żaku PPS, Kaczy Proceder, Paluch i Miszel.

FonTam - First Day Up

Kolejny banger od FonTama, prezentujący jego rapowe skillsy.

Drużyna Mistrzów, Bosski - Karate (prod. P.A.F.F.)

Drużyna Mistrzów powraca i prezentuje nowy motywacyjny klip KARATE nagrany we współpracy z Tarnowskim Klubem Sportowym Kyokushin Karate. Motywacja powraca i jest to prawdopodobnie prognostyk na nowy album DM.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>