Young Leosia x Bambi, Epis, Miły ATZ, Hinol... - premiery tygodnia (PL)

Kolejny intensywny tydzień i mnóstwo premier z każdej strony sceny. Nowe projekty dostarczyli Epis, Young Leosia x Bambi czy Żyt Toster, a nowe single - m.in. Otsochodzi, Hinol Polska Wersja, Bonus RPK x Dudek P56, Sarius, Miły ATZ, Sobel, Przyłu, Zbuku, Zeus, Pelson, Rów Babicze czy projekt Strata tworzony przez Kosiego, Hadesa i 2k88. W sumie singli uzbierało się ponad 40!

Wcześniejszy raport -> O.S.T.R., Tau, Małach/Rufuz, Kinny Zimmer - premiery tygodnia (PL)

Cotygodniowe raporty -> Premiery tygodnia

Wszystkie premiery płytowe -> Premiery Płyt

Sprawdź też: Popkillery 2024 - głosowanie

Pod linkami do albumów znajdziecie szczegóły i odsłuchy, poniżej przegląd singli.

ALBUMY

Young Leosia x Bambi - PG$

Epis Dym KNF - Hart

A.M. - Galaktyka Mixtape

Żyt Toster/Surfair - Szafa Gra

SINGLE

Sarius - Na końcu dnia

Po melodyjnym i emocjonalnym singlu "Daj mi powód" czas na mocne, rapowe uderzenie. "Na końcu dnia" to drugi klip, promujący nadchodzący album Sariusa pt. "Ostatnie Takie Emocje", który ukaże się 29.03.2024 r. nakładem wytwórni ANTIHYPE w zestawie z... pierwszą książką rapera!

Bonus RPK ft. Dudek P56 - UWAŻAJ DZIEWCZYNO

Ciemna Strefa prezentuje najnowszy teledysk Bonusa RPK promujący jego nadchodzący album - "ŻYCIA WETERAN", którego premiera już 26 kwietnia 2024. W utworze „Uważaj Dziewczyno” gościnnie usłyszymy Dudka P56, co na pewno zadowoli prawdziwych fanów hardcore’owego, ulicznego sznytu RPK. Za bit odpowiedzialni są Czaha i Wowo Productions. Coraz częściej młode dziewczyny są wykorzystywane s**sualnie, a nagrania z tego procederu trafiają do sieci lub są narzędziem szantażu. Młoda kobieta często nie jest w stanie rozpoznać prawdziwego sprzymierzeńca pod płaszczem nieszczerych intencji, uczuć i pozornej akceptacji. Dobra zabawa, zaufanie i chęć przynależenia do grupy często kończą się tragicznie. Teledysk jest ostrzeżeniem dla każdego kto mógłby podjąć się tak haniebnych czynów. Nie ma usprawiedliwienia dla przemocy seksualnej pod żadną postacią. Klip, który oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, to zasługa niezawodnej ekipy 9LITER FILMY.

Young Leosia, bambi, PG$ - PG$

Singiel promujący najnowszą EP'kę dziewczyn o tym samym tytule, którą możecie zamówić TUTAJ. BAILA ELLA.

Otsochodzi - Piegi

Klip do utworu „Piegi” to metaforyczny koniec świata głównych bohaterów. Przedstawia przekrój życia jako zbiór klisz, które pamiętamy na chwilę przed śmiercią. Całość obrazu jest nagrana przez matówkę ponad 40 letniego aparatu średnioformatowego KIEV i przy użyciu starej radzieckiej kamery na taśmę 16mm. Zdjęcia zostały wykonane w Zagłębiu i Śląsku. Z teledysku dowiadujemy się, iż Otsochodzi niedługo zostanie ojcem. Gratulujemy Miłoszowi i jego partnerce! Singiel zapowiada album "TTHE GRIND".

Sobel - Niech Boli

Śpiewający Sobel w świetnym, podwodnym teledysku zrealizowanym przez ekipę SHOOTME.

Hinol Polska Wersja - Bez znaczenia

Pierwszy singiel Hinola w stylistyce Ragga Drum and Bass. Muzykę do utworu wyprodukował 2CHECK, za mix odpowiedzialny jest Waldemar Dańczak "Holosonix", zaś przy montażu teledysku czynny udział brał Hinol. Singiel promuje nadchodzący album "Coś mi mówi".

Małach/Rufuz ft. Jano Polska Wersja - GŁÓD

Ten tydzień obfitował w muzykę od Polskiej Wersji. Jano także nie próżnował i wspomógł duet Małach/Rufuz w singlu głód, który promuje album "Materiał".

Expo 2000 ft. Belmondawg/Asthma - Ernst Stavro Blofeld 2000/Nowy Numer

Maxisingiel od Expo. Na pierwszym numerze możemy usłyszeć Młodego G, a na drugim Asthmę.

MIŁY ATZ – ACID MORO

"Acid Moro" to skomplikowany wzór, który na pierwszy rzut oka wydaje się obrazem namalowanym przez chwiejną rękę chaotycznego uniwersum. Oddalając zoom okazuje się, że wycinek na który patrzyłeś był tylko małym skrawkiem ogromnej kompozycji. Rozpoczynamy podróż przez ostatnią część trylogii potężnym braggastorytellingiem na bicie od Kushy.

Major SPZ - MBAPPE

Kolejny singiel promujący krążek "Podium".

przyłu ft. Opał - mary

„mary” to już czwarty singiel z promujący nowe wydawnictwo przyłuca pt. „LEON”. Bit wyprodukował 4Money, gościnnie udzielił się Opał, a klip to dzieło ekipy KIMCHI UNIT. Bartek i Łukasz przecięli się już nie raz m.in. na 7 edycji Młodych Wilków Popkillera czy projekcie „QMPLE” a teraz wracają po raz kolejny z mocnym rapowym uderzeniem.

Kosa - Gdyby

“Gdyby” otwiera promocję trzeciego albumu Kosy pt. "Siódma zero zero". Artysta na łamach singla rozprawia się ze słynnym powiedzeniem “co by było Gdyby?” Całość okraszona jest mroczno oniryczną pocztówką video z rodzinnego miasta rapera - Krakowa.

Miszel - PROBLEM X2

Miszel zdecydował się spojrzeć wstecz na swoje muzyczne korzenie, nawiązując zarazem do niezapomnianych chwil debiutu na rynku muzycznym. To podróż, w której nostalgia miesza się z dojrzałością, a refleksje nad przeszłością prowadzą do inspirującego "powrotu do światła". "Powrót do Światła" to nie tylko muzyczna podróż, ale także opowieść o rozwoju, dojrzewaniu i szacunku dla korzeni. To zaproszenie do wspólnego odkrywania korzeni, które kształtują każdego artystę i nadają mu unikalny ton.

DGE - Marzenia z Wielkiej Płyty

"MARZENIA Z WIELKIEJ PŁYTY" - czyli outro płyty "UCIECZKA Z KINA WOLNOŚĆ" dla cierpliwych. Tym oneshotem zrealizowanym przez Filipa Wendlanda w zimowej aurze grunwaldzkich blokowisk Gural żegna się z albumem.

Vin Vinci - Salwa

„Salwa” to kolejny singiel z trzeciego solo rapera - "Virtus". Kawałek to remix znanego utworu od Veysel’a pt. "Kleiner Cabrón".

ZBUKU - Szafot

"Szafot" to mocny drilowy i osobisty utwór, który brzmieniem przypomina najlepsze produkcje z Nowego Jorku. Melodyjny refren jest doskonałym uzupełnieniem bezkompromisowych zwrotek, do których przyzwyczaił słuchaczy ZBUKU. Singiel zapowiada ósmy solowy album rapera - "goddamnit".

VKIE - DAM CI PORADY

Kolejny singiel zapowiadający (?) nowy album.

Szymi Szyms - lowk1ck

"lowk1ck" to najnowszy utwór Szymiego Szymsa promujący jednocześnie jego 15. album w karierze oraz zaprzyjaźnioną galę sportów walki K1CK Attack. Po ponad 2 letniej nieobecności solowej raper powraca ze szczerym wydawnictwem, które zostanie wydane nakładem indahouse. W nowym singlu za część muzyczną odpowiada Cheez, a emocjonalny teledysk to robota Kacpra Barteckiego, dwóch reprezentantów wytwórni z północnej części Polski.

ZEUS ft. Justyna Kuśmierczyk - LUBIĆ LUDZI

Przepiękny utwór od Zeusa honorujący jego dziadka, który zapowiada album "CZAS NA MNIE.".

PELSON -WOLNY DUCHEM

Pelson przedstawia drugi klip promujący wydawnictwo "LINIE RYTMICZNE EP".

STRATA (2K88 x Hades x Kosi) - Radary

STRATA to nowy projekt doskonale znanych i cenionych postaci polskiego rapu - Kosiego (JWP, Jetlagz), Hadesa (HiFi Banda) oraz jednego z najoryginalniejszych polskich producentów muzycznych - 2K88 (Syny, W/88, Brodka). STRATA to projekt bez limitów. Międzygatunkowość, eksperymenty i rapowa tradycja w jednym. Kipiący od zajawki, ponadczasowy styl, dużo basu i przede wszystkim mocny, gęsty uliczny klimat - tak można opisać ich nadchodzącą szybkimi krokami płytę.

Rów Babicze - AEROWIK

POLSKA NIEGOTOWA.

730 Huncho - Ulubiony

Huncho powraca po krótkiej przerwie.

OG Olgierd - Levvy

Olgierd ponownie w swoim unikalnym stylu

Epis - Silny

Epis prezentuje teledysk do pełnego energii kawałka "Silny" z wydanego właśnie albumu "HART".

KOZA/MOLEHEAD - SHIVA

Koza i Molehead serwują drugi singiel ze swojego wspólnego albumu "Kusz". Teraz otrzymujmy trapowy banger.

Gonix - Tak mi mów

Singiel zapowiadający "Hippie Hood EP".

Kosior - NFL

Solowy singiel od członka White Widow. Coś dla fanów futbolu amerykańskiego.

LIPA - Jak mam Ci powiedzieć

"Jak mam Ci powiedzieć” to czwarty singiel promujący nadchodzący album Lipy - "STABILNIE". Za bit oraz brzmienie numeru, jak i całego albumu odpowiedzialny jest Szwed SWD, za klip natomiast Moher.

Przemek Ferguson - Bloki piją za mój sukces

Raper z Giżycka powraca, oby tym razem bez niepotrzebnych przebojów.

JONY - MISS YOU

Nowość od członka GuGu Gang.

EMPINHO x FIDO G - WSZYSTKO SIĘ KRĘCI

Wkręcający się refren od graczy z podziemia.

ksiaze700 - POMNIE!

Nowa dawka opium od księcia.

Kaczor BRS x Pafto x Książe Kapota - Kombinator

Kawał żywej muzyki do potupania z panienkami. Singiel zapowiada album "LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM".

BSK - TUPET

Duet BSK przedstawia klip we współpracy z Hype'em w ramach projektu "HYPESTREFA".

SKRUBOL & JUPIJEJ - BRZÓZE DUŻE FREESTYLE

Drugi singiel z projektu "G-Bros" od braci Guz.

Bobin feat. Mefe - JAK UŁOŻĘ ŻYCIE

Kolejna dawka podziemnego rapu w nowoszkolnym klimacie.

jaoskar - za chwilę

To właśnie Oskar stoi za tajemniczymi plakatami z napisem “Solar, zaufasz?”, które jakiś czas temu mogliście znaleźć na mieście. Solar rzeczywiście zaufał, a efektem ich spotkania w studio NOBOCOTO jest ostatni singiel z czterech, które ukazały się przed premierą Starter Campu.

OZZY BABY - NASTROYEAH

Ciągle próbują człowieka zatrzymać, ale nie da się, to już OBsesja.

MłodyK - BÓL

To kolejny singiel z nadchodzącej debiutanckiej płyty ''UCZONY BLĘDEM'' Której premiera ujrzy światło dzienne w bieżącym roku kalendarzowym.

YLS Mdzi - Darkness

Kolejny dobry numer prosto z podziemia.

Bartek KOKO - 32 Bars

Surowy undergroundowy singiel w klasycznym stylu.

Pstyk feat. O.S.T.R. - To jest w nas

 "Ten numer nic nie zapowiada" - czytamy w opisie. Coś dla fanów klasycznego rapu.

Młody x Mada x Atiquant - NA NA NA

<<"Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy" i tak w kółko>> - czytamy w opisie.

sZy - Kamienie

"Kamienie" to czwarty już singiel zapowiadający nadchodzącą płytę sZy pt. Ściana. Naładowany emocjami numer został uzupełniony o klip, który jest zbiorem nostalgicznych nagrań z lat 90’. Za realizację, mix/master odpowiada Propz, znany chociażby z takich projektów jak Hotel Maffija, czy Ostatni Ziomal (Żabson). Na nadchodzącym wydawnictwie sZy pojawią się m.in. tacy goście jak Waco czy DJ Kebs.

Mihal
Z albumów najlepszy zdecydowanie Young Leosia, bambi, PG$, myślę, że to może być płyta roku a z singli najlepszy powrót Pelsona.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>