Grammy

Grammy

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2020-01-27 00:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Trwa właśnie kolejna gala Grammy's - jak zawsze nie brakowało dyskusji i kontrowersji, nie brak też emocji. Znamy już pierwszych zwycięzców!

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-11-21 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Wczoraj poznaliśmy nominacje do Grammy 2020. Wśród najczęściej wyróżnionych znaleźli się m.in Lil Nas X oraz J. Cole wraz ze swoją ekipą Dreamville. Kolektyw został wyróżniony za wychwalany przez krytyków album-kompilację "Revenge of the Dreamers III", który od czasu lipcowej premiery pokrył się już złotem.

Parę nominacji dostał również nieżyjący już Nipsey Hussle, który został zastrzelony 31 marca tego roku przed swoim sklepem w dzielnicy Crenshaw w Los Angeles. Jak zwykle nie obyło się też bez kontrowersji, które negatywnie skomentowali Rapsody i Goldlink.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2019-02-11 11:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

W nocy po raz 61 rozdano Grammy's - publikowaliśmy Wam już pełne wyniki a wśród nich uwagę skupiają przede wszystkim 3 rzeczy...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2019-02-11 00:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Trwa właśnie kolejna gala Grammy, którą z zaintrygowaniem śledzi cała muzyczna branża. Kto zwycięży w najbardziej interesujących nas kategoriach? Na bieżąco publikujemy Wam wyniki...

[Edit: Znamy już pełny wykaz]

dodano: 2018-01-29 19:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Jak co roku rozdanie nagród Grammy wywołało ogromne dyskusje - w tym roku gorąco było już przy nominacjach, gdy Q-Tip ostro zaatakował kapitułę za pominięcie ostatniej płyty ATCQ, a kulminacją okazała się dzisiejsza noc i wręczenie statuetek. Kto okazał się wielkim zwycięzcą a kto wielkim przegranym? Kto zasłużył na więcej a gdzie nasze wybory by się różniły? Zapraszamy do przeczytania redakcyjnej dyskusji na gorąco!

dodano: 2018-01-29 01:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Gorączka wokół Grammy's osiąga dziś apogeum. Na stronie grammy.com trwa relacja na żywo, a my stopniowo poznajemy zwycięzców - póki co wielkim zwycięzcą okazuje się Kendrick Lamar! Sprawdźcie dotychczasowych wygranych, listę będziemy uaktualniać!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-30 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

Jak zwykle nominacje do nagród Grammy nie obyły się bez kontrowersji. Tym razem głos zabrał lider ATCQ, Q-Tip w sprawie braku jakiejkolwiek nominacji dla grupy za ostatni w ich karierze album "We Got It from Here... Thank You 4 Your Service", wydany w listopadzie zeszłego roku. Artysta w filmach opublikowanych na Instagramie w ekspresyjny sposób wyraził swoje poirytowanie i zażenowanie.

dodano: 2015-02-09 14:20 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 3)

Każde rozdanie Grammy przynosi dużo emocji, świetnych występów oraz kontrowersji. Rok temu hip-hopowe środowisku wzburzyło się, gdy Macklemore "okradł" Kendricka Lamara ze statuetek, natomiast 5 lat temu byliśmy świadkami tego, jak Kanye West wtargnął na scenę, zabrał mikrofon odbierającej nagrodę Taylor Swift oraz stwierdził, że nagroda ta należała się Beyonce. W kategoriach Rap nagrodami podzielili się Eminem oraz Kendrick Lamar. Na 57 gali rozdania Grammy również było wiele kontrowersyjnych nominacji oraz spektakularnych wystąpień muzycznych, ale przede wszystkim nie zabrakło też... wtargnięcia na scenę Kanye. Wideo z tego oraz show m.in. Commona, Johna Legenda czy Pharrella możecie obejrzeć w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2015-02-08 23:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

Trwa właśnie najbardziej prestiżowa gala nagród w muzyce - 57 edycja The Grammys (tutaj nominacje). W ubiegłym roku wokół hip-hopowych kategorii było naprawdę gorąco a dyskusja wokół wyników ciągnęła się miesiącami. Jak będzie tym razem? Sprawdźcie kto zwyciężył w najmocniej interesujących nas kategoriach!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-23 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Sporo się ostatnio dzieje, jeśli chodzi o twórczość Tupaca Shakura. Mimo ponad 18 lat, jakie minęły od śmierci artysty wciąż ukazują się jego nowe kawałki czy nieznane wcześniej wywiady a ponadto w tym roku ruszą także prace nad filmem kinowym poświęconym życiu rapera. To jednak jeszcze nie wszystko - 2Pac zostanie również uhonorowany przez muzeum Grammy specjalną wystawą, zatytułowaną "All Eyez On Me: The Writings Of Tupac Shakur", którą będzie można oglądać w Los Angeles już od 2 lutego!

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2014-01-27 19:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 7)

Tegoroczne Grammy było naprawdę dużym wydarzeniem. Listę zwycięzców możecie sprawdzić kilka artykułów niżej, ale oczywiście nie tylko nagrodami ta gala stoi. Spektakularny występ najpotężniejszej pary muzycznego biznesu, czyli Jay'a-Z i Beyonce, energiczne show Kendricka Lamara i Imagine Dragons, nietypowa kolaboracja Katy Perry i Juicy J'a, Daft Punk i Pharrell wraz z Stevie Wonderem śpiewający "Get Lucky" oraz można już przyznać, historyczny występ Macklemore'a z Madonną, podczas którego pobrało się 34 pary - to wszystko złożyło się na naprawdę świetne show. Jeśli nie oglądaliście gali to wszystko to możecie sprawdzić w rozwinięciu newsa.

dodano: 2011-09-13 15:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 3)


Album "Crack Belt Theatre" kalifornijskiego weterana podziemnej sceny jest już od wielu miesięcy dostępny w sprzedaży. Teledysk zrealizowany do prezentowanego kawałka "Last Air Benders" został nominowany do nagrody Grammy.