Wiki na pierwszym koncercie w Polsce!

dodano: 2023-01-26 08:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 4)
photo Jacob Consenstein

Miejsce: 

Hydrozagadka, Warszawa

Data: 

2023-06-12 20:00

Amerykański raper Wiki na swoim pierwszym koncercie w Polsce! Pochodzący z Nowego Jorku artysta wystąpi 12 czerwca w stołecznej Hydrozagadce.

Wiki na nowojorskiej scenie hip hopowej funkcjonuje już od 17 roku życia, kiedy to razem z kumplami założył skład Ratking, który swoim agresywnym stylem reprezentował nowe pokolenie miejskich dzieciaków oraz artystów głodnych zmian i nieokrzesanej energii. Duży wpływ na muzykę rapera mają ulice Nowego Jorku - jego ludzie, historia i kultura, ale również inne punkty widzenia, które zyskuje dzięki wielu podróżom.

Dzięki znajomościom z takimi artystami jak Sub Luna City czy Skepta styl, który tworzy Wiki w swoich lirycznych pejzażach NYC jest czymś więcej niż imitowanie klasyków amerykańskiego hip-hopu. Dzięki swojej wieloletniej działalności na scenie, zarówno w składzie Ratking jak i solo, Wiki staje się jednym z najważniejszych głosów nowojorskiej ulicy.

Wspólnie z Ratking Wiki wydał jedną płytę pt. "So It Goes" w 2014 roku, a także epkę "Wiki93" dwa lata wcześniej i mixtape "700 Fill" w 2015 roku. W ramach solowej działalności wypuścił sześć krążków, w tym "Half God" z 2021 w całości wyprodukowane przez Navy Blue i "Cold Cuts" wydane w 2022, za produkcję którego odpowiada Subjxct 5.

Wiki
12.06.23
Warszawa, Hydrozagadka

Bilety (Przedsprzedaż biletów wystartuje 27.01 o godzinie 11:00)

Link do wydarzenia na Facebooku

Wiki - All I Need (feat. Earl Sweatshirt) (Official Video)

Wiki - The Routine (Official Music Video)

Wiki - Roof (prod. Navy Blue)

Tagi: 

Fujara
Wiki grał już w Polsce przy okazji koncertu Rejjie Snow w Warszawie w 2018 roku w teatrze WARSawy. Był tak najarany, że ledwo wiedział jak się mówi.
90'S
W Nowym Jorku jest tylu raperów grup z nurtu rap ale o tym gościu słyszę pierwszy raz i od razu przypadł mi do gustu dobry jest muszę przyznać że naprawdę wprowadził mnie w dobry nastrój po ciężkim dniu pracy jak na razie jest dobrze po odsłuchu tych trzech kawałków.
no no no wiem ocb
No mam to samo.Koleś mega.Klimacik.
Anonim
Słucham typa od jakiegoś roku. Dobry ujek.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>