Szatt

Szatt

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-06-14 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

UrbanRecTV prezentuje teledysk do utworu "Stary Nowy Jork" promującego najnowszy album zespołu Zaburzenia p.t. "Igły". Obrazek został zrealizowany w Nowym Jorku, podczas jednej z przygód Kuby Witka.

wydarzenie
dodano: 2016-01-13 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Pod koniec listopada 2015 roku ukazała się druga płyta duetu Zaburzenia, tworzonego przez naszego Młodego Wilka - Kubę Witka (Tusz Na Rękach) i Łukasza Palkiewicza (Szatt). Jak pisał Marcin Flint, "Igły" to płyta pogranicza – elektroniki i hip-hopu, rymowania oraz literatury. Ale po co te podziały, skoro wystarczy, że to album z prawdziwego zdarzenia, paliwo dla mózgu oraz serca. Zaburzenia to nie jest układ rapera z producentem. To zespół. Muzyka umie się teatralnie zawiesić, żeby wyeksponować coś w treści, za to nie cichnie od razu, gdy kończy się nawijka, dopowiadając jeszcze co nieco. Projekt został doceniony także przez portal Interia (odkrycie roku w polskim rapie) oraz Regulator (największe zaskoczenie roku). Już 22 stycznia rusza trasa koncertowa promująca album.

video
dodano: 2015-05-13 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Po dwóch znakomicie przyjętych kompilacjach “Heartbreaks & Promises” czas na następny krok. Ment XXL i Jedynak, przy wsparciu wytwórni Asfalt, inaugurują działalność Flirtini Records. Pierwszym wydawnictwem będzie album Szatta - "Bloom". Utwór "I Guess My Brother Got Shot" to singiel zapowiadający tę płytę.

"Bloom" tworzy 12 różnorodnych kompozycji pełnych emocji i artystycznych poszukiwań. Usłyszymy tu rozwój charakterystycznego brzmienia w nieszablonowych aranżach. Ważną część stanowią dzwięki nagrane techniką field recordingu. Gościnnie występują: Vito, Joannapple, Kasia Lins oraz Jaq Merner. Charakter płyty wizualnie oddał autor okładki – Zgonowicz, który współpracował z Szattem przy poprzednim krążku.

Tagi:
video
dodano: 2014-12-28 16:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Klip do numeru "Podłoga & Sufit" promuje album projektu Zaburzenia, który tworzą kielecki raper i nasz Młody Wilk Tusz Na Rękach oraz producent Szatt. Ciekawostką jest, że cały teledysk został nakręcony, zmontowany i opublikowany w niespełna 24h. Wcześniej duet promował swoje wydawnictwo klipami do numerów "Rozterki" i "Ciarki". Album "Sny, w których ginę" możecie zamówić i odsłuchać poniżej.

kategorie:
dodano: 2014-12-03 11:58 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 0)

Już 4 grudnia koncert promujący debiutancki album zespołu Zaburzenia w składzie: Tusz Na Rękach x Szatt. Cały projekt to mieszanka szeroko pojętej elektroniki z hip-hopem, z elementami spoken word.

dodano: 2014-05-15 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Fandango Records prezentuje odsłuch debiutanckiego albumu Egotrue "Definicja Ego". Jest to debiutancki krążek Emesa i Zena. którego charakter to wypadkowa różnych gatunków muzycznych: od muzyki elektronicznej, przez soul, po newschoolowy rap. Gościnnie na płycie usłyszeć możemy m.in. Miuosha oraz Mam Na Imię Aleksander.

video
dodano: 2013-09-22 20:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 6)

Tusz Na Rękach - Czekam na przełom (prod. Szatt)

Wytwórnia UrbanRec zaprasza do sprawdzenia teledysku Tusza Na Rękach do utworu "Czekam Na Przełom", który pierwotnie znalazł się na płycie "Upór, Odmienność, Cokolwiek" wydanej w 2012 roku. Okazją do przypomnienia tego singla jest kompilacja "Przez Ciernie Do Gwiazd 2010-2013", prezentująca przekrój twórczości Kuby Witka tuż przed premierą Jego najnowszego albumu "W Brzuchu Bestii", który ukaże się już 25 października 2013 roku nakładem UrbanRec.

video
dodano: 2013-09-09 21:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Szatt - Love in the night (Official video) [Future Voices]

Przedstawiamy wam singiel promujący instrumentalny album Szatta - producenta współtworzącego duet Nocne Nagrania, mającego na koncie współpracę m.in. z Biszem, Cirą, Hukosem czy Zaginionym. Za obraz do numeru "Love in the night" odpowiada Juzz Media. Odsłuch albumu znajdziecie TUTAJ.

Tagi:
dodano: 2013-04-28 15:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 3)

RAP ONE SHOT S05E08: Cira - Lazy Champ

W ósmym odcinku piątej serii Rap One Shot zaprezentował się reprezentujący Białystok Cira. Kawałek "Lazy Champ" jest specyficzny, bo zarapowany w całości po angielsku! Bitem zajał się Szatt z ekipy Nocne Nagrania, autor muzyki na ostatnim albumie rapera - "Plastkowy kosmos", gdzie "Lazy Champ" był bonus trackiem. Warto również wspomnieć, że jest to pierwszy z serii one shotów nagrywanych w Białymstoku.

Tagi:
dodano: 2013-02-22 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Przy okazji naszego wywiadu z Cirą mieliśmy okazję porozmawiać o instrumentalnym projekcie autora warstwy muzycznej na "Plastikowym Kosmosie" - Szatta. Członek Nocnych Nagrań 16 lutego udostępnił swój materiał w wersji online, a kilka dni temu rozpoczął ogarnianie wersji fizycznej swojego "Future Voices". Czternaście wyjątkowych numerów możecie sprawdzić w rozwinięciu, gdzie znajdziecie również informacje na temat tego jak zamawiać materiał w wersji CD.

dodano: 2013-02-16 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Kilka dni po zakończeniu naszego tygodnia z Cirą, autor "Plastikowego Kosmosu" zawitał do Warszawy. Postanowiliśmy wykorzystać okazję i przygotować dla was małą erratę - piętnastominutowy videowywiad. W rozmowie, którą znajdziecie w rozwinięciu poruszyliśmy zarówno tematy związane z nowym albumem wydanym w Step Records jak i stare nagrania z "Zapracowanego Obiboka" czy Panoramy. Porozmawialiśmy o producencie całości nowego albumu, o nadchodzącym materiale z Hukosem, o wyjątkowym numerze "Pięć Zdjęć" i o graficznych zajawkach Białostoczanina. Postaraliśmy się też, by montaż całości był jak najbardziej przyjemny w odbiorze i odpowiednio zachęcił was do sprawdzenia materiału, który jest już dostępny w sklepach w całej Polsce. Zapraszamy na wywiad!

Tagi:
dodano: 2013-02-02 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)

Szatt to producent ewidentnie znajdujący się na fali wznoszącej i nie ma się specjalnie czemu dziwić, kiedy słucha się jego najnowszych podkładów. Fanom znany m.in. ze współpracy z Nowokiem w ramach Nocnych Nagrań, ostatnio robi coraz więcej rzeczy solowo. Jedną z nich jest oczywiście płyta Ciry "Plastikowy Kosmos". Wszystkim, którzy nie kojarzą go jeszcze wystarczająco dobrze zapraszam też na oficjalny profil Soundcloud, gdzie znajduje się mnóstwo zajebistego materiału o którym mało kto wie. Warto też zwrócić uwagę na ultraklimatyczną zapowiedź albumu "Future Voices". Tymczasem oddaję mu głos i pięć pytań z cyklu Tak To Się Robi.

video
dodano: 2013-01-29 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Cira ft. Miuosh, Hukos, Onar - Przybywa nam lat (prod. Szatt)

Dlaczego: Żeby dobrze rozpocząć tydzień z Cirą na Popkillerze prezentujemy wam nowy singiel promujący "Plastikowy Kosmos". "Przybywa Nam Lat" to numer w którym za mikrofonem gospodarza wsparli Miuosh, Onar oraz Hukos przy czym każdy dołożył do numeru kolejną porcję emocji. Świetną robotę wykonał też Szatt odpowiedzialny za ten, jak i jedenaście innych numerów na "Plastikowym Kosmosie". Sprawdźcie koniecznie.

Tagi:
recenzja
dodano: 2013-01-25 19:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 17)

Cira – białostocki raper, wywodzący się z takich składów jak Panorama Paru Faktów, Fama Familia, niegdyś Cira & Nikon, a ostatnio działający na polu scenicznym w duecie ze swoim kompanem – Hukosem. Najmocniejsze ogniwo Step Records, koleś poza kontrolą pod względem skillsów, wreszcie ziszczająca się wielka nadzieja na uratowanie polskiego hi… Chwileczkę, czy aby nie popłynęliśmy zbyt daleko? No właśnie nie, bo na nowym albumie wszystko się zgadza!

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-02-16 19:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 5)
Przy ostatniej płycie Tusza Na Rękach "Uwolnić Umysł" pojawiło się sporo opinii, jakoby był to gorszy album od "Get Fejm Or Die Tryin'" - głównie ze względu na zaprzestanie współpracy z Voskovymi.

Takie postawienie sprawy było mocno niesprawiedliwe szczególnie dla duetu Nocne Nagrania, który odpowiada za większość produkcji tamże. Wydany pod koniec zeszłego roku album producencki "Linia 00:14" to niejako kontynuacja obranej wcześniej drogi, na której krzyżują się lekko futurystyczna elektronika i jazzowe sample. Jak wyszło?

Strony