W tym tygodniu powody do radości mają fani bardziej alternatywnego i eklektycznego rapu - nowe albumy wypuścili bowiem Miły ATZ, Gverilla czy NATURA2000. Singlami atakowali jednak także mainstreamowcy - KęKę, Guzior, White 2115 czy Smolasty. Nowe numery zaserwowali nam też m.in. DGE, Tuzza, Hinol Polska Wersja (z Opałem), Beteo czy Szymi Szyms (z Gibbsem), Strata, Lukasyno (z KęKę), Wac Toja a O.S.T.R., Sarius i Tede nagrali hymn dla Panthers Wrocław. Sprawdźcie 4 płyty oraz ponad 30 singli z ostatniego tygodnia!
Teledyski
Teledyski
Jeden z czołowych producentów muzycznych w Polsce - Sir Mich przedstawia najnowszy utwór – singiel „Squid Games” z gościnnym udziałem dynamicznie rozwijającej się wokalistki, debiutantki Pat Nos oraz reprezentującego młode rapowe pokolenie E V.
Tego połączenia spodziewać się mogli chyba tylko najstarsi fani Smolastego - w nowym singlu pojawił się wraz z nim Książulo, jeden z najpopularniejszych obecnie internetowych influencerów, zajmujący się recenzowaniem jedzenia, a kiedyś działający także w rapowym podziemiu.
Majówkowy tydzień nie powoduje przerwy w premierach - dostaliśmy mniej płyt, lecz sporo głośnych singli. Album wydali Kali i Sir Mich, a z nowymi klipami wjechali OKI (ze wsparciem Sobla), Miły ATZ, Zeamsone czy Diset. Nie zabrakło ciekawych połączeń - Maciej Spons nagrał z Conwayem The Machine, Nizioł połączył siły z Bonusem RPK i Dudkiem P56, Kwiatek Haze z Benito i Hodakiem, a Deemz zaprosił Bambi, Waimę, Young Leosię i Kizo. Sprawdźcie 2 albumy i 20 singli z ostatniego tygodnia!
Zeamsone nie zwalnia tempa - w niecały rok od premiery przełomowego dla niego, podwójnie platynowego albumu "???” z m.in takimi utworami jak "21 gramów” czy "5 Influencerek” (za który otrzymał statuetkę w kategorii Singiel Roku według Publiczności na gali Popkillery 2024) prezentuje pierwszy singiel „CELE” z nadchodzącego nowego albumu "WIRTUOZ”.
Deemz zbiera topową obsadę i odświeża klasyczny singiel. "Lecę bo chcę" jest świeżą interpretacją wszystkim dobrze znanego utworu “Bohema” autorstwa zespołu Wilki. Numer jest efektem kreatywnej kolaboracji między Deemzem a Young Leosią, bambi, Waimą i Kizo.
Ostatni tydzień kwietnia przyniósł nam sporo mocnych premier. Albumy wydali m.in. Bonus RPK, Słoń, Diho, Emil Blef i Bartek KOKO/Bary. A w singlach? Jonatan wydał numer z Gibbsem, donGURALesko z Fokusem, Malik Montana z Kyle'em Richhem, Adi Nowak z Fabijańskim a Oliwka Brazil z Chivasem. Po 22 latach wrócił Dizkret, nowe single dostarczyli także m.in. Ryfa Ri & Konera, Siles, Belmondawg, Gruby Mielzky x Pers, Young Igi, Szymi Szyms, Feno, Floral Bugs czy Kali x Sir Mich. Sprawdźcie 7 płyt i ponad 30 singli z ostatnich 7 dni!
Wspominaliśmy Wam już, że Dizkret zapowiedział swój powrót po wielu latach - no i dostaliśmy pierwszy singiel od czasu jego albumu z 2002 roku!
Słoń po okresie wspólnych projektów wraca z pierwszym solowym albumem od czasu wydanego w 2020 roku "Redrum". Dotychczas mieliśmy okazję zapoznać się z dwoma singlami, do których nakręcono klipy. Czego jeszcze możemy się spodziewać po „Zerze Absolutnym” Słonia?
Nie jest zaskoczeniem, że Oliwka Brazil lubi zaskakiwać słuchaczy. Tym razem połączyła siły z Chivasem w najnowszym singlu “Ty Wiesz”. Elektryczna gitara w połączeniu z rapem, wpływami brzmienia jersey club tworzy nietypową mieszankę.
Za nami kolejny mocny tydzień. Albumy dostarczyli m.in. CatchUp, Zeus czy Janek. a nowe single - Guzior, OKI, Bonus RPK, Beteo, Hinol Polska Wersja, Szymi Szyms, Kamil Pivot, Łysonżi & Kuba Knap (z WCK i Wilkiem WDZ), Strata (Hades x Kosi x 2K88) czy Ortega Cartel. Sprawdźcie 6 nowych płyt i blisko 40 singli wydanych w tym tygodniu!
Po dobrze przyjętym maxisinglu "FREE SHOOTER" oraz serii albumów takich jak "Bejbi”, „Nowy Pop” czy „Hoodie”, Beteo powraca z kolejnym mocnym uderzeniem.
sZy idzie za ciosem w promocji swojego debiutanckiego albumu pt. "Ściana". Kolejnym singlem promującym ten materiał jest numer "Łzy", w którym wokalnie w refrenie udzielił się legendarny producent Waco.
Chyba można już oficlanie powiedzieć, że rozpoczął się naprawdę dobry sezon koncertowy dla fanów amerykańskiego rapu - w ten weekend w Warsawie gościło kultowe Slum Village ("Fall in Love" czy "Conant Gardens" na żywo.... Cudowne doświadczenie), niedługo zawita do nas ktoś, kogo śmiało można nazwać już nowym klasykiem - Conway the Machine.... A już jutro, tym razem w Krakowie, zagra kolejna legenda - Buckshot ze składów Black Moon i Boot Camp Clik!
"Hola" - być może zaoponujecie w tym miejscu. "Legenda ten, legenda tamten, wszystkich nazywacie legendami". Zgodzę się, że pojęcia "klasyk"/"legenda" są używane nadzwyczaj często, nierzadko nawet na wyrost - jednak w przypadku Buckshota w stu procentach uważam, że okreslenie "legenda" pasuje do niego jak ulał - a jego występ na żywo to coś, co trzeba zobaczyć. Oto 5 argumentów na poparcie mojej tezy.
To był naprawdę intensywny tydzień w kwestii premier na scenie. Płyt nie dostaliśmy dużo (najgłośniejsza premiera to PlanBe x Sir Mich), ale singli - jak najbardziej. Atak przypuścili OKI i White 2115, nowe single przygotowali ReTo, Malik Montana, Miły ATZ, Słoń czy Szymi Szyms. Mocne kooperacje dali nam O.S.T.R. x Eldo, Bonus RPK (z Oskarem83, ReTo i Kizo), Pih (z Paluchem i Miodem) oraz Kubi Producent (z Zeamsone, Young Leosią i Waimą). A to tylko czubek góry lodowej - sprawdźcie 4 płyty i ponad 30 singli z ostatnich dni!






































