GZA

GZA

wydarzenie
dodano: 2024-04-25 22:00 przez: Redakcja (komentarze: 7)

WU-TANG CLAN ZE ZŁOTYM POPKILLEREM. POWTARZAMY – WU-TANG CLAN ZE ZŁOTYM POPKILLEREM!

Prawdopodobnie najważniejszy i najbardziej legendarny skład w historii hip-hopu, którego logo znają fani na całym świecie, wyróżniony został przez nas na 30-lecie ikonicznego debiutu „Enter The Wu-Tang: 36 Chambers”. Statuetka trafiła w najlepsze możliwe ręce – odebrał ją osobiście współzałożyciel Wu-Tangu, najstarszy członek Clanu i jego duchowy przywódca, GZA!

wydarzenie
dodano: 2024-03-04 13:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

Szykuje się konkretny koncertowy sezon dla fanów rapu. Do naszego kraju zawita po raz kolejny głowa Voltrona i duchowy przywódca Wu-Tangu, Genius we własnej osobie - GZA! 

Tagi:
dodano: 2020-03-08 13:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Pod względem koncertów wiosna 2020 przentuje się coraz okazalej! Fani klasyki rapu z pewnością ucieszą się, że już niedługo na trzy koncerty do naszego kraju zawita ponownie "głowa Voltrona Wu-Tang" - sam The Genius, GZA!

Tagi:
dodano: 2019-04-10 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

W zeszłym tygodniu w warszawskiej Progresji wystąpił legendarny współzałożyciel Wu-Tang Clanu, The Genius - GZA. Na supporcie zagrali kalifornijski weteran Ras Kass, członek Native Tongues Chi Ali, Al Tejeda, raper i producent Fokis oraz duet Water Team. Łapcie naszą fotorelację z organizowanego przez BIG idea wydarzenia. Wu-Tang! 

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2018-12-10 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Panie i Panowie, przed Państwem The Genius aka GZA! Jako najstarszy członek grupy, określany jest "duchowym przywódcą" (ang. spiritual head). Jego album zatytułowany “Liquid Swords”,  wydany w 1995 roku, uważany jest obecnie za jeden z najważniejszych albumów hip-hopowych wszech czasów i jeden z najlepszych albumów wydanych przez członków Wu-Tang Clan...

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-06-22 20:04 przez: Hip Hop Kemp (komentarze: 3)

Równo dwa miesiące przed startem festiwalu Hip Hop Kemp, program tej kultowej imprezy wzbogaca się o jednego z najważniejszych raperów historii. Założyciel i najstarszy członek Wu-Tang Clan, GZA po raz pierwszy pojawi się w Hradec Králové, sprawiając, że tegoroczny lineup można śmiało nazwać jednym z najciekawszych w historii tej imprezy.

dodano: 2016-07-03 20:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Kolejny dzień, kolejne Drive By. Tym razem w kosmicznym stylu powraca GZA, tribute dla Las Vegas wydaje Dizzy Wright, a Jazz Cartier okazuje szacunek dla Lil Wayne'a. Mamy też nowy klip IAMSU! oraz połączenie sił dwóch Freshmanów XXL. Jednocześnie Gucci Mane przekonuje słuchaczy, że wszyscy raperzy są tak naprawdę jego dziećmi, Tory Lanez znów nagrywa utwór, który jest niepodobny do żadnego z poprzednich, a Saint Joe wydaje kawałek, w którym featuring dograł Chino XL.

wydarzenie
dodano: 2016-06-29 14:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

To nie koniec informacji o kozackich festiwalach! Jak co roku, na początku sierpnia (dokładniej 5-7 sierpnia) w katowickiej Dolinie Trzech Stawów odbędzie się OFF Festival - święto muzyki alternatywnej, trzy dni wypełnione po brzegi niesamowitą mieszanką muzyki, która inspiruje, szokuje i bawi.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Rankingi
dodano: 2014-05-06 15:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 11)

Różnego rodzaju gry słowne, wszelakie zabawy językowe oraz rozbudowane wersy były od zawsze jednymi z cech, które składały się na postać dobrego rapera oraz są wprost uwielbiane przez fanów. Zestawiając obok siebie flow, produkcję, melodyjność, głos to właśnie "tekściarstwo" wydaje się być (a przynajmniej powinno) najważniejszym aspektem w twórczości każdego MC aspirującego do bycia najlepszym. Teraz nowojorski naukowiec Matt Daniels postanowił spojrzeć na hip-hop i teksty bardziej badawczym okiem niż zwykł regularny słuchacz. Na podstawie swoich badań stworzył ranking raperów z największym i najbardziej rozbudowanym zasobem słów. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-22 18:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Sporo w ostatnim czasie dyskusji o przemocy w hip-hopie, szczególnie w odniesieniu do sceny Chicago i liczne są narzekania na mocną gloryfikację "ciemnej strony" w mainstreamowych kanałach, za co zdaniem niektórych odpowiada lobby właścicieli prywatnych więzień. W ostatnim programie TEDx do kwestii odniósł się GZA, współzałożyciel Wu-Tang Clanu, przypominając, że u swych korzeni hip-hop miał walczyć z przemocą, szczególnie tą powiązaną z gangami.

Tagi:
video dnia
dodano: 2014-02-13 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

THE LOST WU TANG CLAN MUSIC VIDEO

Dlaczego: Ten numer wydaje wam się dziwnie znajomy? I dobrze, bowiem pochodzi on z... wydanej w 2001 roku płyty "Iron Flag". Video utknęło gdzieś w szufladach a trafia do nas po kilkunastu latach z adnotacją "unreleased", prosto z zawiłych komnat Shaolin.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Rankingi, Rock
dodano: 2013-09-07 16:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 16)

Witam ponownie w kolejnym etapie podróży przez kawałki, na których spotykają się i MC, i rockmani bądź metalowcy…. Dziś więc część druga, a więc tracki, które pomimo obecności doświadczonych producentów, gwiazd o światowej sławie itd. – ewidentnie się nie udały. A więc, zgniłe pomidory w dłoń - oto 10 najgorszych (W MOJEJ OPINII) spotkań świata rapu i rocka.

dodano: 2013-08-21 15:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

Kontynuując, a zarazem zamykając, tydzień eksploracji katalogu i badania bezdyskusyjnej zajebistości imć Big Daddy Kane’a – zatrzymajmy się na chwilkę na utworze, który nawet na Wikipedii uważany jest za “historyczną kolaborację” (ba, otrzymał nawet własną stronę na Wiki...). „Cameo Afro”, czyli Tatusiek oraz reprezentujący Mighty Wu-Tang GZA. Dwaj tytani mikrofonu – w końcu razem na tracku… Czy jednak sam fakt ten wystarczy, żeby „Cameo Afro” zasługiwało na miano „historycznego” kawałka? Prześledźmy historię tego mocarnego kollabo. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2010-11-07 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 15)


Przy okazji newsa o "Get Used To Us", składanki Preemo, która ma ujrzeć światło dzienne 7 grudnia, wspomnieliśmy wam też o tym, że DJ Premier i Pete Rock, dwóch być może największych producentów w historii Nowego Jorku, ma zamiar zrobić wspólny album.

Dziś mamy dla was część informacji, które zapewne chcielibyście znać. Niestety nie tak dużo jak byśmy chcieli.

Tagi: