Flatbush Zombies

Flatbush Zombies

dodano: 2018-04-12 22:30 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 12)

Za nami bardzo dobry weekend - do Polski w końcu zawitała prawdziwa wiosenna pogoda i wszystko zaczęło budzić się do życia. Natomiast za Oceanem zaobserwować mogliśmy jeszcze gorętszy okres. W przeciągu kilku dni premiery miały wyczekiwane od dawna albumy oraz głośne single topowych graczy na scenie. Swoje longplaye wydali m.in. E-40 i B Legit, Cardi B, Lil Xan, Flatbush Zombies, Kai Uchis czy Saba. Dużo szumu narobiły też nowe teledyski od Drake'a do "Nice For What" oraz "A$AP Forever" A$AP Rocky'ego. W redakcji mimowolnie powstawało wiele luźnych dyskusji na temat świeżej porcji muzyki ze Stanów. Postanowiliśmy wszystko to zebrać i przedstawić Echo z Redakcji dotyczące ostatnich popularnych premier.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-03-22 08:52 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 3)

Sceną hip-hopową ostatnimi czasy coraz częściej trzęsą przypadki zniewagi legendarnych raperów przez świeżaków, tak jak ostatnio w przypadkach Lil Xana i 03 Greedo. Całkowicie odwrotnie do swoich kolegów po fachu odnajdują się reprezentujący Nowy Jork Flatbush Zombies. Pierwszy singiel z wyczekiwanego albumu "Vacation In Hell", czyli "Headstone" naszpikowany był odniesieniami do legend hip-hopu i zapożyczonymi klasycznymi wersami. W drugim singlu, czyli "U&I", w którym wspomaga ich wokalistka DIA, trójka Zombiaków z Brooklynu kładzie świetne, osobiste zwrotki na bicie Erick Arc Eliotta i kolejny raz czerpią inspirację m.in. z Outkastu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-03-13 18:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 3)

Premiera wyczekiwanego albumu "Vacation In Hell" od Zombiaków z Flatbush na Brooklynie zbliża się wielkimi krokami. Po przedstawieniu okładki oraz pierwszego singla "Headstone", przyszedł czas na ogłoszenie listy utworów projektu od Juice'a, Meecha i Ericka. Trio z Nowego Jorku przyzwyczaiło swoich słuchaczy do wykorzystywania niekonwencjonalnych brzmień czy współpracy z artystami z całkowicie innych światów, lecz takich gości jak na "Vacation In Hell" się nie spodziewaliśmy.

dodano: 2018-02-18 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Tempo muzycznych premier zaczyna powoli zaginać czasoprzestrzeń, ale wśród taśmowo przelatujących albumów, o których szybko zapominamy są też takie, do których premiery odliczamy dni i wyczekujemy każdej nadchodzącej informacji. W roku piłkarskiego mundialu zebraliśmy mistrzowską 11-tkę albumów, które na redakcyjnej liście oczekiwań stoją w samym topie - kolejność zachowaliśmy jednak alfabetyczną. Czas start!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-02-18 18:30 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Tempo muzycznych premier zaczyna powoli zaginać czasoprzestrzeń, ale wśród taśmowo przelatujących albumów, o których szybko zapominamy są też takie, do których premiery odliczamy dni i wyczekujemy każdej nadchodzącej informacji. W roku piłkarskiego mundialu zebraliśmy mistrzowską 11-tkę albumów, które na redakcyjnej liście oczekiwań stoją w samym topie - kolejność zachowaliśmy jednak alfabetyczną. Czas start!

***
Pełen wykaz nadchodzących premier --> Premiery Płyt
***

Co: Flatbush Zombies "Vacation In Hell"

Kiedy: 6 kwietnia 2018

Dlaczego: Flatbush Zombies do tej pory nigdy nie zawodzili. Z projektu na projekt pokazywali znaczny progres i aż boje się, co dostaniemy po świetnym "3001: A Laced Odyssey". Legalny debiut ekipy z Flatbush na Brooklynie bardzo długo nie schodził mi z głośników, a perełki pokroju "New Phone, Who Dis?", "Your Favourite Rap Song" czy "Ascension" do teraz goszczą na moich ulubionych playilstach. Kosmiczne flow Juice, magnetyzujący głos Meecha oraz genialna produkcja Ericka The Architecta to idealna mieszanka dla fanów współczesnego rapu najwyższej jakości. Mam nadzieję, że "Vacation In Hell" zrobi spore zamieszanie na scenie po relatywnie cichym okresem Zombies. Pierwsze promo, które znajdzie się na solowym producenckim projekcie Ericka, czyli instrumental "Fruit Fruit Punch In Bora Bora" zapowiada niekonwencjonalne wydawnictwo. Do zaginania ram trójka stonerów jednak nas już dawno przyzwyczaiła.

kategorie:
dodano: 2018-02-08 00:16 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Flatbush Zombies z Nowego Jorku wydają swój drugi pełnoprawny album, więc jest na co czekać. Ekipa z Brooklynu z projektu na projekt zalicza duży progres, a zważając na fakt, że już debiutancki mixtape "D.R.U.G.S." stał na wysokim poziomie to o jakość "Vacation In Hell" nie ma co się martwić. Autorzy hitów pokroju "Palm Trees" czy "Thug Waffle" wydali klip promujący swoje drugie LP.

 

dodano: 2016-08-15 20:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Jak co roku, na początku sierpnia w malowniczej Dolinie Trzech Stawów w Katowicach odbyło się trzydniowe święto szeroko pojętej muzyki alternatywnej - OFF Festival. W tym roku po raz pierwszy zawitała tam reprezentacja Popkillera, w liczbie sztuk jeden (czyt. ja). Zawsze chciałem pojechać na ów festiwal - tym bardziej, że ostatnie edycje zasilane były solidnymi nazwiskami ze świata hip-hopu - w zeszłym roku zagrali Run the Jewels, iLoveMakonnen czy Ten Typ Mes... Nie omieszkałem więc w tym roku dołożyć wszelkich starań, by w dniach 5-7 sierpnia stawić się w Katowicach.

I choć z powodu choroby (ech, ta zdradziecka temperatura) nie widziałem wielu interesujących koncertów - serio rozważałem rezygnację z tej relacji, myśląc, że nie zobaczyłem nawet połowy występów, by dać pełny obraz festiwalu - koniec końców postanowiłem spisać jednak swoje wrażenia. OFF bowiem - mimo że nie jest festiwalem stricte hip-hopowym, i mimo tegorocznych sporych problemów - zasługuje na to, by każdy hiphophead zaznaczył go sobie na swej letniej festiwalowej mapie.

wydarzenie
dodano: 2016-06-29 14:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

To nie koniec informacji o kozackich festiwalach! Jak co roku, na początku sierpnia (dokładniej 5-7 sierpnia) w katowickiej Dolinie Trzech Stawów odbędzie się OFF Festival - święto muzyki alternatywnej, trzy dni wypełnione po brzegi niesamowitą mieszanką muzyki, która inspiruje, szokuje i bawi.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2016-06-15 19:32 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 0)

29 września w warszawskim Palladium koncert zagra szalone trio Flatbush Zombies. Agencja Go Ahead podała do informacji, że jednak nie tylko reprezentanci Brooklynu zadbają o odpowiednią rozrywkę. Jako gość specjalny pojawi się znany wszystkim z A$AP Mob - A$AP Twelvyy.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2016-05-16 17:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 2)

Najnowsza płyta Flatbush ZOMBiES rozpoczyna się słowami "In a world full of haters stands a single group who clearly seperate themselves from the rest". Opis ten idealnie pasuje do pochodzącego z Brooklynu zespołu, w którego skład wchodzą Meechy Darko, Zombie Juice oraz Erick the Architect. Z twórczością "zombiaków" zetknąłem się po raz pierwszy w 2012 roku, kiedy wydali swój debiutancki mixtape "D.R.U.G.S." Już wtedy dali się poznać jako bardzo ekscentryczne osobowości, których największymi zaletami były oryginalność, charyzma i pomysł na siebie. Przełom nadszedł rok później wraz z premierą ich drugiego niezależnego wydawnictwa "BetterOffDEAD", które sprawiło, że ci trzej wariaci stali się jedną z moich ulubionych grup zza Oceanu. Nic zatem dziwnego, że miałem spore oczekiwania wobec ich oficjalnego studyjnego debiutu, który światło dzienne ujrzał 11 marca.

dodano: 2016-03-19 15:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)

Powoli staje się to piękną tradycją: po raz piąty z rzędu mamy przyjemność ogłosić wyprzedanie splasha! długo przed rozpoczęciem letniego święta hiphopu. Nawet pomimo tego, że na dworze panuje pogoda ekstremalnie niesprzyjająca noclegom w namiocie, a przed nami jeszcze parę ogłoszeń nowych wykonawców w line upie. Wyprzedani cztery miesiące przed startem - jesteście najlepsi! Nie możemy doczekać się wspólnej zabawy z wami i wieloma ekscytującymi artystami podczas weekendu 8-10 lipca w Ferropolis - słońce też już zamówiliśmy.

Przy tej okazji zebraliśmy parę ważnych informacji:

dodano: 2016-03-12 15:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Na ten moment czekali wszyscy fani zombiaków z Flatbush na Brooklynie. Od ostatniego mixtape'u grupy (pomijając "Clockwork Indigo"), czyli "Better Of Dead minęły aż 3 lata, ale teraz w końcu światło dzienne ujrzał album "3001: A Laced Odyssey". Debiut Flatbush Zombies składa sie z 12 utworów, a gościnnie trio wspierane jest tylko przez dwóch artystów - Anthony'ego Flammia oraz Diamante. Na "3001: A Laced Odyssey" znajdziemy też słyszane wcześniej single "Bounce" oraz "This Is It". Album możecie przesłuchać w rozwinięciu za pośrednictwem Spotify. 

wydarzenie
dodano: 2015-12-26 15:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)

Wszyscy mają wolne. Tylko splash! ciężko pracuje w święta przy line upie. Nasze prezenty to nowo potwierdzeni wykonawcy na największe święto hiphopu tego lata. Ujawniamy artystów czwartkowego Pre-Party, na które sprzedaż biletów rusza już dziś.

kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap, Relacje
dodano: 2015-04-03 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Przedwczoraj publikowaliśmy Wam relację z wtorkowego koncertu Flatbush Zombies i The Underachievers w stołecznym Palladium, dziś mamy zdjęcia. Przekonajcie się sami jak wyglądał ten gorący wieczór!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Relacje
dodano: 2015-04-01 20:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Jeśli ktoś twierdzi, że nowojorski rap przeżywa kryzys, zarówno w kwestii twórczej jak i zainteresowania to powinien we wtorkowy wieczór udać się do warszawskiego Palladium. "Club going up on tuesday" - skomentowałby to zapewne Ilovemakonnen, ale z głośników tym razem dobiegała akurat soczysta porcja beastcoastowej jazdy.

Strony