22. splash!: Brockhampton, Suicideboys, SAINt JHN, Ufo361 i wielu innych w Ferropolis!

koncert K.I.Z. podczas 20 edycji splash! Festivalu

Nareszcie mamy przyjemność ogłosić pierwszy line up update 22. edycji splash! Festivalu, a wśród ogłoszeń m. in. Brockhampton, Suicideboys, Flatbush Zombies i wielu innych. Wszystkich artystów posłuchasz na oficjalnej splashowej! playliście Spotify: http://bit.ly/spotifysplash. Kto wie, może niedługo dodamy tam kolejnych wykonawców? Warto przypomnieć, że w roku ubiegłym festival został wyprzedany już na początku lutego. Druga pula została właśnie wyprzedana, a my ruszamy ze sprzedażą ostatniej, dlatego nie zwlekajcie zbytnio z kupnem karnetów. Do zobaczenia w Ferropolis!

Brockhampton

Trzy albumy w ciągu ośmiu miesięcy, mieszkanie pod jednym dachem w słonecznym Los Angeles i najbardziej utalentowany boyband naszych czasów - oczywiście, chodzi o Brockhampton. Żadna inna grupa nie polaryzuje od czasów Odd Future tak bardzo jak ten kolektyw producentów raperów, DJów i grafików. W ramach trasy koncertowej Stereo Spirit Tour mieli już okazję zaprezentować swoje energetyczne show w Niemczech promując najnowszy album "Iridescence". Potraktujemy to jako próbę generalną przed debiutanckim występem w Ferropolis w ramach 22. edycji splash! Festivalu.

$uicideboy$

W sumie 49 projektów i niezliczone EPki z serii "Kill Yourself Saga" w roku ubiegłym - $uicideboy$ złapali wydawnicze flow, które przerwane zostało dopiero po wspaniale przyjętym debiutanckim albumie "I Want To Die In New Orleans". A kto przeżył ich występ na splash! Festivalu dwa lata temu, doskonale zdaje sobie sprawę: również w tym roku scena splasha! stanie się piekłem na ziemi.

Flatbush Zombies

Na początku kwietnia Juice, Meechy Darko i Erick The Architect wydali swój najnowszy album "Vacation in Hell". Po wydanym w 2016 roku tapie "3001: A Laced Odyssey" byliśmy już dawno gotowi na zombiaków. Słoneczne brzmienie East-Coastu naszych ulubionych nieumarłych pasuje jak ulał do Ferropolis, dlatego spakujcie kąpielówki, w tym roku wakacje spędzicie w piekle (aka. Ferropolis)

SAINt JHN

Jeżeli jarasz się współczesnym brzmieniem amerykańskiego rapu, ale przy tym brakowało Ci oryginalności, to musisz poznać producenta, piosenkarza i rapera w jednym: SAINt JHNa. Ułatwimy Ci to zadanie, ponieważ tego lata zaprosiliśmy go na 22. edycję splasha! Przygotujcie się na energiczne show artysty, który podobnie jak my doskonale zdaje sobie z tego sprawę, iż jego miejsce jest na samym szczycie tej sceny.

Killy

Drake i The Weeknd sprawili, że rap i R&B stał się chyba najbardziej pożądanym towarem eksportowym prosto z Toronto. Dzięki temu wielu młodych artystów otrzymało szansę zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publice. Jednym z najmłodszych i najciekawszych wydaje się być Killy - dlatego część swoich wakacji spędzi na nasz koszt w Ferropolis, aby zaprezentować Wam już całkiem pokaźną listę własnych hitów.

Little Simz

Jedna z najbardziej interesujących artystek Wielkiej Brytanii powróci na splasha!. Współpracowała z legendami grime`u jak Kano i wyruszyła na wspólną trasę koncertową z Gorillaz. Jej brzmienie to coś pomiędzy wyżej wymienionymi, ale to nie oddaje do końca jej unikalnego i niepodrabialnego stylu. Koniecznie sprawdźcie jej show w Ferropolis w lipcu!

Ufo361

Ja, (ja, ja, ja), Ufo dopiero ogłosił swój pogrzeb, ale zmartwychwstanie podczas 22. edycji splasha!. Od niedocenionego boombapowego rapera po bycie bogiem trapu - w ciągu czterech lat raper pochodzący z berlińskiej dzielnicy Kreuzberg przeżył więcej niż niektórzy raperzy podczas swojej całej kariery. Jego występ będzie czystym szaleństwem - nie zabraknie sprawdzonych hitów takich jak "Ich bin ein Berliner" czy świeżych bangerów jak "VVS" czy "Beverly High". Stay high and be there!

Luciano

Pod koniec listopada Luciano wydał drugi album studyjny "L.O.C.O.", następcę "Eiskalt". Berlińczyk podkreśla swoje ambicje, aby stać się jedną z wiodących postaci niemieckiej rapgry. Zasłużył na to bez żadnego ale: hity, przekaz i ulica - perfekcyjna mieszanka. Nie możemy się doczekać, kiedy w Ferropolis po raz kolejny wszyscy będą krzyczeć: Locosquad Gang Gang!!

Nura

"Festival jest jak bycie w przedszkolu, tylko że można pić alkohol" - to cytat Juji i Nury, kiedy podczas 19. edycji splasha! mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z SXTN. W międzyczasie osiągają sukces za sukcesem jako artystki solowe, ale cytat jest raczej nadal aktualny. W 2018 roku Nura była prawdziwą królową featuringów: słodkie "babebabe" z SAMem (R.I.P) zapowiadało nadchodzące gorące miesiące, "Chaya" z Trettmannem to hymn tego lata, a "Nackt" z gościnnym udziałem Remoe sprawiło, że było nam gorąco w październiku. Nura rozgrzeje do czerwoności Miasto z Żelaza swoim R&B poczas 22. edycji splasha!

Hasan.K & GRiNGO

“Aua, oh-oh, Gringo ist sauer.” - jedno z najbardziej pamiętnych wejść GRiNGO, ale na pewno nie będzie wkurzony z powodu wspólnego występu ze swoim lojalnym kolegą  Hasanem.K na splashu! Dwóch członków SLS zaprezentują w Gräfenhainichen prawdziwy gangsta rap prosto z berlińskiej dzielnicy Neukölln 44. Hasan. K & Gringo długo byli gwiazdami berlińskiego ulicznego podziemia, ale po wspólnych projektach  „Gringo City“ i „Juggernaut“, tytułowym kawałku i występie w serialu 4 Blocks i głośnych featuringach (chociażby 6ix9ine) stało się jasne, że najpóźniej w 2019 roku wbiją się na sam szczyt niemieckiego mainstreamu gangsta rapu.

Eno

Cięzko w to uwierzyć, że raper z Wiesbaden jest w rapgrze tak krótko. Jego kariera zaczęła się, kiedy pod pseudonimem Eno 183 podczas swoich studiów inżynieryjnych zaczął wrzucać widea ze swoim rapem na YouTube. W krótkim czasie wzbudził ogromny hype, jego talent zauważył Xatar i podpisał z nim umowę. W 2017 ukazał się mixtape "Xalaz", w 2018 roku debiutancki album "Wellritzstraße", a w 2019 zadebiutuje na splash! Festivalu. Dojazd Mercedesem gwarantowany!

BHZ

Chłopaki z berlińskiej dzielnicy Schöneberg: Dead Dawg, Monk, Ion Miles, Big Pat, Longus Mongus, Max on the Beats i Samy to jedno z najlepiej zapowiadających się crew w roku 2018. Udowadniają, że nigdy nie można skreślać berlińskiego podziemia. Debiutancki album i niesamowita trasa koncertowa - chłopaki są gotowi na 22. edycję splasha! Agresywne brzmienie autotune`a po niskie, wyczillowane oldskulowe głosy - BHZ przekonają do siebie każdego, a w szczególności podczas występów na żywo!

Juse Ju

Na wydanym w 2018 roku albumie "Shibuya Crossing" Juse Ju wypowiada się jak zwykle krytycznie o brzmieniu niezależnego HipHopu, co definiuje jego muzykę i wyróżnia spośród sceny. Walka przeciwko społecznym i muzycznym zmianom przywraca jego dawny, ironiczny, bitewny charakter. Co prawda Juse Ju wystąpił już na jednej ze scen splasha! wspólnie z Fatoni, ale podczas 22. splasha! zobaczymy go jako artystę solowego po raz pierwszy.

Sugar MMFK

Sugar MMFK, raper pochodzący z Bonn, to jeden z najgorętszych newcomerów tego roku. Podczas splasha! zaprezentuje hity "Im Trikot von Paris" czy “Allô Allô”. Kto wie, może w ramach jego koncertu czekają nas niespodzianki i zaprosi na scenę swoich kolegów?

Line Up (porządek alfabetyczny na dzień 02.12.2018):
BHZ | Brockhampton | Eno | Flatbush Zombies | Hasan.K & GRiNGO | Juse Ju | Killy | Little Simz | Luciano | Nura | SAINt JHN | Sugar MMFK | $uicideboy$ | Ufo361

22. splash! Festival 2019 - bilety:

Bilety zamówisz na stronie https://www.tixforgigs.com/site/Pages/Shop/ShowEvent.aspx?ID=26411

Bilet na oficjalne Blockparty (10. lipca 2019, środa, ważny tylko za okazaniem regularnego karnetu na splash! Festival) - 10,00 EUR (ok. 40 PLN)
Karnet weekendowy faza 3 (11-13. lipca 2019, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci i pole namiotowe) - 169 EUR (ok. 676 PLN)
Karnet weekendowy Premium (11-13. lipca 2019, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci i pole namiotowe) - 259 EUR (ok. 1036 PLN)
Bilet sobotni (13. lipca 2019) - 69 EUR (ok. 276 PLN)
Bilet Car Camping (11-13. lipca 2019, ważny tylko za okazaniem regularnego karnetu na splash! Festival) - 35 EUR (ok. 140 PLN)

Bilet parkingowy - 10 EUR (ok. 40 PLN) za pojazd
Bilet Caravan - 35 EUR (ok. 140 PLN) za pojazd

Car camping zapewnia:
- możliwość rozbicia namiotu przy swoim samochodzie
- na jeden samochód przypadają maksymalnie trzy namioty i jeden pawilon
- każdy pasażer korzystający z możliwosci rozbicia namiotu przy swoim samochodzie musi kupić ten bilet

Karnet Premium zapewnia:
- możliwość rozbicia namiotu przy swoim samochodzie
- oddzielne wejście na teren festiwalu
- oddzielne pole namiotowe
- odseparowany darmowy autobus
- odseparowane darmowe toalety i prysznice
- wstęp do strefy VIP i trybuny VIP
- na jeden samochód przypadają maksymalnie trzy namioty i jeden pawilon

Do zobaczenia w Ferropolis!

22. splash! Festival
11-13. lipca 2019
Ferropolis - Miasto z Żelaza
Gräfenhainichen (Niemcy)

Web: http://www.splash-festival.de
Facebook: facebook.com/wirsindsplash
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/440028926466547/
Twitter: https://twitter.com/splashfestival
Instagram: https://instagram.com/splashfestival/
Youtube: https://www.youtube.com/user/splashmagazin
#splash22

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>