GZA: "Hip-hop powstał, by zatrzymać przemoc"

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-22 18:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Sporo w ostatnim czasie dyskusji o przemocy w hip-hopie, szczególnie w odniesieniu do sceny Chicago i liczne są narzekania na mocną gloryfikację "ciemnej strony" w mainstreamowych kanałach, za co zdaniem niektórych odpowiada lobby właścicieli prywatnych więzień. W ostatnim programie TEDx do kwestii odniósł się GZA, współzałożyciel Wu-Tang Clanu, przypominając, że u swych korzeni hip-hop miał walczyć z przemocą, szczególnie tą powiązaną z gangami.

"Rap i rymowanie jest przez wielu oceniane nisko, sprowadzane na margines, w dużej mierze przez ignorancję, ale także przez powiązaną z nim negatywną energię i przemoc. Hip-hop powstał, by powstrzymać przemoc, szczególnie z udziałem gangów, a nie dodatkowo ją podkręcać. I nie po to, by pomagać ją promować. We wczesnych latach pionierzy wyszli z tą ideą, zaczęli grać muzykę, odkładając na bok barwy gangów i uliczne porachunki - połączyli siły i zaczęli działać razem. Powrót do traktowania hip-hopu jako sposobu na edukację młodzieży to świetna sprawa, bo możemy wpajać im odpowiednie wartości i promować pozytywny vibe." - mówi legendarny raper i producent.

Całą przemowę reprezentanta Wu obejrzeć możecie poniżej.

The genius of science: GZA & Science Genius at TEDxTeen

Tagi: 

Tru tru
Teraz niestety sprawa wygląda tak, że niektóre nurty niemalże promują przemoc i nikt mi nie powie ze tak nie jest bang bang
fuck
co ten niewolnik moze wiedziec o sztuce chociaz na przemocy murzyni znajo sie jak nikt dorabianie ideologii tam gdzie jej nie ma gunwo elo
Morrisania
Mam nadzieję, że kiedyś na świat przyjdzie ludobójca pokroju adolfa i jego ideologią i obsesją nie będzie kwestia żydowska, tylko "ostateczne rozwiązanie skrajnych idiotów, absolutyzmu, totalitaryzmu". mam nadzieje pisuary, że ktoś was wyrżnie jak wieprzki, bo swiat bez takich ciapków będzie lepszy. Niestety ten dzień nigdy nie nadejdzie i moim dzieciom przyjdzie żyć z takimi błaznami i w takim świecie :(((.
dasd
Debil gada z Debilem
shaolin masta
genius !!!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>