"Wróciłem!" - miałem ochotę zakrzyknąć z zachwytu, gdy po dwóch latach znów przekroczyłem bramy katowickiej Doliny Trzech Stawów. Po raz kolejny ów urokliwy zakątek stał się na kilka dni mekką fanów wszelkiej muzycznej alternatywy. Nie mogło tam zabraknąć również i mnie! Uzbrojony w akredytację dziennikarską przez dwa dni (musiałem niestety wyjechać wcześniej i odpuścić jeden dzień festiwalu) chłonąłem jak gąbka niesamowite brzmienia ze wszystkich zakątków świata.
Relacje
Relacje
Za nami 17 edycja giżyckiego Mazury Hip-Hop Festiwalu - najstarszego rapowego święta w Polsce. Dodajmy, edycja którą zapamiętamy przez mnogość koncertowych atrakcji i najwyższą od kilku lat frekwencję - tłumy wypełniły Twierdzę Boyen po brzegi. Sprawdźcie co dokładnie działo się w miniony weekend!
W niedzielę 1 lipca miałem przyjemność być obecnym na szóstej już odsłonie festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia. Przez cztery dni w cieniu majestatycznego lubelskiego zamku odbywały się przeróżnej maści wydarzenia artystyczne celebrujące różnorodność i porozumienie kultur. Przy czym, z ważnych powodów osobistych i rodzinnych, mogłem być obecnym tylko na ostatnim dniu festiwalu, wskutek czego o koncercie absolutnej legendy George'a Clintona (czemuż, ach czemuż musiał on grać akurat w piątek? Okazja na zobaczenie Parlamentu na żywo może już się nie powtórzyć...) i basach Atari Teenage Riot trzęsącymi murami zamku słyszałem tylko opowieści...
Czy to jeszcze koncert czy już musical z hollywoodzką oprawą? To główne pytanie jakie nasuwało się do głowy po 2-godzinnym show państwa Carter. Najbardziej "prezydencka" para amerykańskiej popkultury zawitała na Stadionie Narodowym zlokalizowanym przy Rondzie Waszyngtona - niby przypadek, ale co do skali i podejścia wręcz mała symbolika.
Pierwsza wizyta kontrowersyjnego Brytyjczyka na pewno zapadnie mu w pamięci. Mieszający różne muzyczne odcienie (na czele z rapem, trapem i cięższym rockowym graniem) SCARLXRD otworzył u nas swoją trasę, grając 2 koncerty w Krakowie i Warszawie oraz oglądając przygotowany dla siebie w Stolicy mural. My za to złapaliśmy go na wykręcony wywiad, który już niebawem - póki co sprawdźcie zdjęcia z całej wizyty.
Okrągły milion subskrypcji na kanale QueQuality to dobra okazja do świętowania - w środę w warszawskiej Drukarni label wyprawił więc okolicznościową imprezę, gdzie podziwiać można było dotychczasowe Złote i Platynowe Płyty, nie zabrakło wielu ciekawych gości, a na scenie pojawili się za to czołowi reprezentanci QQ - m.in. Guzior, Wac Toja, Kartky czy oczywiście sam Quebo. Sprawdźcie zdjęcia z tego gorącego melanżu!
Pisaliśmy Wam parę dni temu o tym, jak od 10 lat ganialiśmy za Pharoahe Monchem, aż wreszcie za 4 podejściem udało nam się usiąść z nim przed kamerą. Przy okazji tej wizyty raper z NY spędził zresztą w Polsce trochę więcej czasu - dokładnie tydzień, który obszernie relacjonował na swoim Instagramie.
Yall know the name... Pharoahe fuckin Monch, ain't the damn thing changed! Wieczór 25.02.2018 zapamiętam na długo. Po gościnnym występie u boku Keyona Harrolda udało mi się porozmawiać z Pharoahe Monchem a kwestię tę traktowałem mocno ambicjonalnie. Dlaczego? Bowiem to już okrągłe 10 lat od kiedy pierwszy raz próbowałem dorwać na wywiad autora "Internal Affairs" a równocześnie jednego z najlepszych raperów w historii i udało się w końcu za... 4 razem! Postaram się pokrótce przybliżyć Wam tę drogę...
Połączone siły jednego z najbardziej utalentowanych jazzmanów nowego pokolenia oraz rapowej ikony, kultowego MC z niepodrabialnym stylem i nieskazitelnym dorobkiem? Musieliśmy tam być! Keyon Harrold wraz z bandem, wspierany przez Pharoahe Moncha wystąpił w niedzielny wieczór 25 lutego w warszawskim klubie Jasna 1. Sprawdźcie fotorelację z tego wydarzenia i... czekajcie na więcej materiałów!
Za nami druga wizyta The Game'a w Warszawie, połączona z pierwszym od wielu lat koncertem Chady. Krótką relację na gorąco już Wam prezentowaliśmy, teraz pora na zdjęcia z tego pamiętnego sobotniego wieczoru w stołecznej Progresji!
Druga polska wizyta The Game'a nie ustrzegła się tradycyjnych zimowych turbulencji - przez problemy pogodowe raper nie dotarł wczoraj do Krakowa, jednak na szczęście udało mu się dojechać do Warszawy. I tak jak przy pierwszej wizycie - nie mógł przestać chwalić naszej publiki.
One Star Hotel – najlepszy z „najgorszych” hoteli świata. Z głośną muzyką, pokojami w rozmiarze pudełka na buty i obsługą, która zachowywała się jak jakieś gwiazdy. Event odbywał się w dn. 16-17.02 w Londynie. Zobacz co wyprawiali tam A$AP NAST, Leo Mandella, Yung Lean i MadeMe!
W piątkowy wieczór SB Ffestival ewidentnie rozpalił Stodołę - prawie 5 godzin koncertów, na czele z 2-godzinnym showcasem całego składu SB, który poprzedzili gościnnie Tede, ReTo czy Szpaku. Białas i Lanek odebrali także Złote Płyty za "POLON", a my usłyszeliśmy kanonadę hitów od załogi warszawskiego labelu. Stopniowo publikować będziemy Wam materiały z tego wieczoru - dziś pora na zdjęcia!
VIII światowy finał zawodów Red Bull 3Style dobiegł końca. Po wielu dniach muzycznych bitew do walki o najwyższe odznaczenie, czyli mistrzostwo świata stanęli DJ Cam B (Kanada), DJ Cross (Belgia), DJ Diego Zapata (Chile), Ryan the DJ (Republika Południowej Afryki), DJ Damianito (Włochy) oraz DJ Rina (Japonia). Zmierzyli się oni na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, który na tę noc zamienił się w światowe centrum DJ-ingu. Decyzją sędziów, Mistrzem Świata Red Bull 3Style został DJ Damianito.
Bitwy freestyle'owe w całej Polsce mają to do siebie, że spontan gości tam często nie tylko na scenie, ale i poza nią oraz w całej organizacji, a każdy bitewny MC po latach tripów może sypać z rękawa anegdotami o pamiętnych historiach z różnych miast. Jedną z takich historii na świeżo po ostatnim weekendzie opisał Edzio...






































