Saul Williams

Saul Williams

kategorie:
dodano: 2018-07-22 21:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

MW: Welcome to Poland! Thank You once again for an amazing, mindblowing show. How are You feeling after Your first concert in our country?

SW: I feel good. During the show, I think about the sound and the WiFi - because I have a program that runs the images, and I want to sound right. It was good, I saw people were getting into it. 

dodano: 2018-07-22 21:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Bohaterem dzisiejszego wywiadu jest guru/technoszaman alternatywnego hip-hopu. Artysta przez duże A, bez ustanku rozwijający swoją kreatywność w różnych dziedzinach. Aktor, weteran slamów poetyckich, autor kilku zbiorów wierszy, scenarzysta, reżyser... Wreszcie muzyk nie uznający barier gatunkowych, swobodnie mieszający rap z elektroniką, industrialem, punkiem czy też funkiem. Przed Wami - Saul Williams.

Po jego miażdżącym koncercie w Lublinie przeprowadziłem z Saulem krótką, acz niebywale interesującą pogawędkę. Porozmawialiśmy m.in. o ostatnim albumie "MartyrLoserKing" i jego historii, o intrygującym projekcie "Neptune Frost", o artystycznym wyrażaniu siebie... I nie tylko. Zapraszam do lektury, i do sprawdzania nowości od Saula!

Angielską wersję wywiadu znajdziecie TUTAJ.

dodano: 2018-07-21 20:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

Jeden z najbardziej nietuzinkowych artystów w rapie, prawdziwy człowiek-orkiestra, któremu nie jest obca chyba żadna dziedzina sztuki - Saul Williams - zaprezentował nowy utwór! "The Flaw You Worship" to prezent dla fanów z okazji bliskiego zakończenia zbiórki na Kickstarterze na potrzeby filmu "Neptune Frost".

dodano: 2018-07-03 21:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 10)

W niedzielę 1 lipca miałem przyjemność być obecnym na szóstej już odsłonie festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia. Przez cztery dni w cieniu majestatycznego lubelskiego zamku odbywały się przeróżnej maści wydarzenia artystyczne celebrujące różnorodność i porozumienie kultur. Przy czym, z ważnych powodów osobistych i rodzinnych, mogłem być obecnym tylko na ostatnim dniu festiwalu, wskutek czego o koncercie absolutnej legendy George'a Clintona (czemuż, ach czemuż musiał on grać akurat w piątek? Okazja na zobaczenie Parlamentu na żywo może już się nie powtórzyć...) i basach Atari Teenage Riot trzęsącymi murami zamku słyszałem tylko opowieści...

dodano: 2018-06-25 11:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Sezon festiwalowy uważam za oficjalnie otwarty! Za jego początek nie uważam jednak zbliżającego się wielkimi krokami słynnego Open'era - zamiast tego polecam Wam zwrócić uwagę na wschód Polski i Lublin, gdzie w dniach od 28 czerwca do 1 lipca odbędzie się festiwal Wschód Kultury - Inne Brzmienia. W bogatym programi imprezy znalazły się dwa koncerty, które żaden/żadna fan/fanka "czarnych brzmień" nie może przegapić - w Lublinie zagości jeden z najbardziej oryginalnych artystów nurtu alternative hip-hop Saul Williams oraz legendarny ojciec i kosmiczny cesarz funku - George Clinton wraz z Parliament Funkadelic!