To z pewnością jeden z ciekawszych debiutów, które widnieją nam na horyzoncie. Błyskotliwy reprezentant Maryland pokazał się już poprzez swoje mixtape'y (recenzja "Young Sinatra: Welcome To Forever"), wybrany został Freshmenem XXL'a w roku 2013 a teraz w szeregach Def Jam szykuje oficjalny debiut. Materiał nazywał będzie się "Under Pressure" a my poznaliśmy okładkę, singiel z Childishem Gambino i porcję szczegółów od samego Logica...
Zagraniczny i polski hip-hop, muzyka, wykonawcy - Najlepszy portal hip-hop
Kolejna fala zwrotek w ramach "#Hot16Challenge". Są ksywki z topu, są dawno niesłyszani, są w końcu osoby na co dzień nierapujące... Sprawdźcie, co pokazali Bonson, Gres, B.R.O, Diset, Zelo PTP, Cywil, Dolar, Sage, Tony Jazzu, Szerszeń czy DJ Black Belt Greg...
"Kieszonkowiec" to drugi singiel z solowej płyty Raka "System Crack", której premiera będzie miała miejsce 30 września nakładem Asfalt Records. Za podkład odpowiada Beat Sampras. Wypowiedzi osób trzecich wykorzystane w utworze to urywki ścieżki dźwiękowej filmu dokumentalnego “Kieszonkowcy” Macieja Dejczera.
Dlaczego: "Blood Moon: Year of the Wolf" ukaże się w sklepach już 14 października a my prezentujemy wam teledysk do singlowego "Or Nah" (Let Me Hit It), którego dźwięki rozruszają każdy klub a obrazek z pewnością przypadnie do gustu męskiej części fanów "Gracza".
"Letni hit" to drugi teledysk promujący płytę Mroka "W drodze do domu", której premiera przewidziana jest na grudzień 2014 r. Za obraz odpowiada Kreatywnie.org, za muzykę SoundCut, a za skrecze Dj WeeDJet.
Na miarę to kolejny klip promujący Utopię. Gościnnie udzielił się poznański raper Paluch. W utworze oprócz brzmień fortepianu można usłyszeć mały afrykański instrument - karimbę oraz trąbkę zagraną przez Mikiego Kubickiego. Płyta Utopia dostępna jest na preorder.pl i w Empikach.
Po medialnym sukcesie ostatnich singli, czas na kolejny klip promujący Utopię. Klip do utworu Na miarę nakręcono w Bydgoszczy. Teledysk został zrealizowany przez ekipę M.L. FILMZ. W klipie obecne są ujęcia z dotychczasowych teledysków promujących Utopię (M.L. FILMZ), a także z filmu dokumentalnego Utopia (TEGONIEZNOSISZ).
- Cieszę się, że to kolejny obrazek, który powstał w moim rodzinnym mieście i już staramy się o to, by nie był to z naszej strony koniec - mówi Pawbeats.
Fandango Records prezentuje utwór "Rio" promujący solowy album Miuosha "Pan Z Katowic", którego premiera już 25 września. Po czterech teledyskach katowicki raper tym razem w formie audio upublicznia ostatni przedsmak płyty, która ujrzy światło dzienne już za 2 tygodnie. W sklepie Fandango Records oraz na preorder.pl trwa przedsprzedaż limitowanej, numerowanej wersji albumu z autografem artysty, plakatem i vlepkami.
Na kanale ProstoTV pojawił się pierwszy klip promujący album "Wiry" częstochowskiego rapera Żyto. Utwór "To prawda" utrzymany jest w wakacyjnym charakterze, producentem utworu jest PSR. Za obraz odpowiada ekipa Argonaut & Szymon Ostrowski.
Nieco ponad 3 lata temu prezentowałem wam na łamach Popkillera świetny singiel "Never Gave Up" kalifornijskiego weterana o pseudonimie OG Cuicide. Raper przygotowywał wtedy nową płytę o nazwie "Tears Of A Guillotine", której premiera miała nastąpić wkrótce po premierze owego singla ale... nie ukazała się do dnia dzisiejszego.
Legendarny kalifornijski duet Lords Of Lyrics (L.O.L.), znany z wakacyjnego megasztosu "Summer Breeze" przygotowuje się właśnie do premiery swojego nowego albumu. Po opublikowanym w lipcu pierwszym singlu "Do It Fluid" dostajemy w swoje ręce kolejne video. Tym razem nakręcone do utworu "Raps Like These", który wyprodukował RTN - polski producent pochodzący z Lublina, który w west coastowych bitach czuje się jak ryba w wodzie.
"The Gifted" (recenzja) to zdecydowanie jedna z najlepszych ubiegłorocznych pozycji, teraz wygląda na to, że wielkimi krokami zbliża się czwarty studyjny krążek Wale. Reprezentant MMG ujawnił już tytuł ("The Album About Nothing"), opublikował trailer a teraz także pierwszy singiel z udziałem Jeremih. Obie te rzeczy znajdziecie poniżej.
Zbliżamy się do końca zmagań w ramach tegorocznej Bitwy o Kemping, jednak zanim obejrzycie finał pora na walkę o trzecie miejsce. A w niej - Emil G i Rewers.
Prezentujemy kolejny teledysk do płyty Kodex 5 Elements autorstwa duetu producentów L.A. & Magiera , czyli White House Records. Tym razem jest to obraz do utworu “Most Wanted”,w którym uslyszymy i zobaczymy reprezentację Step Records w składzie: Bezczel, ZBUKU, Hukos, Jopel oraz Cira. Teledysk został zrealizowany we Wrocławiu przez ekipę Dirt Video. Kolejnym teledyskiem do płyty Kodex 5 będzie “Wierny” autorstwa Paluch, ukaże się on jeszcze w tym miesiącu.
Przypuszczam, że większość czytelników Popkillera nie słyszała wcześniej o Axe Murder Boyz. A szkoda, bo bracia Garcia są, moim zdaniem, najlepszymi reprezentantami Psychopathic Records. Zwłaszcza po odejściu Twiztid, którzy pod względem twórczości zostawiali całą resztę wytwórni w cieniu. Muszę jednak przyznać, że sam podchodziłem do "The Garcia Brothers" z dystansem, gdyż ostatnimi czasy w labelu zarządzanym przez Violent J'a nie dzieje się najlepiej. Na szczęście moje obawy okazały się bezpodstawne, a James i Mike Garcia nagrali naprawdę mocny album.
Warszawski koncert Kid Inka dopiero co za nami (niedługo fotorelacja oraz wywiad, który udało nam się przeprowadzić) a kalifornijski raper i producent rozpoczyna już promocję swojego kolejnego albumu. Odnośnie daty premiery czy tytułu nic jeszcze nie wiemy, dostajemy za to pierwszy singiel z udziałem Ushera i Tinashe.





































