Nokturny i Demony

Nokturny i Demony

video dnia
dodano: 2014-11-12 18:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

„Fabric of life” to nowy klip Czarnego HIFI z gościnnym udziałem Promoe ze szwedzkiej grupy Looptroop Rockers. Jest to czwarty singiel promujący świetnie przyjęty album Czarnego „Nokturny & Demony”, który ukazał się 6 października. „Bardzo cieszę się z piosenki z Czarnym” – mówi Promoe.

dodano: 2014-10-06 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

„Nokturny & Demony" to drugi album Czarnego HIFI uważanego za jednego z najlepszych producentów muzycznych w kraju. Płyta jest inspirowana mieszanką różnych gatunków muzycznych od trip-hopu przez elektronikę, muzykę filmową i akustyczną. Podobnie jak przy świetnie przyjętej płycie "Niedopowiedzenia" Czarny HIFI zaprosił gości z rozmaitym backgroundem muzycznym. Jest więc między innymi Sokół, Mes, VNM, Tomson, Hades, KęKę, Iza Kowalewska, Flojd, DJ Eprom i DJ Kebs oraz chłopaki z Night Marks Electric Trio - Adam Kabaciński i Marek Pędziwiatr. Na płycie pojawia się również Promoe z Looptroop Rockers. Producent zadbał nie tylko o oprawę muzyczną ale również dobrał prawie całą tematykę tekstową utworów.

Tak jak w poprzednich produkcjach Czarnego słyszymy wyraźnie jego autorski styl, dbałość o detal i szeroką paletę barw. Album "Nokturny & Demony" jest także bardziej zróżnicowany muzycznie. Obok tradycyjnie zaaranżowanych piosenek mamy także bardzo otwarte nietypowe formy.

kategorie:
dodano: 2014-10-05 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

„Nokturny & Demony" to drugi album Czarnego HIFI uważanego za jednego z najlepszych producentów muzycznych w kraju. Płyta jest inspirowana mieszanką różnych gatunków muzycznych od trip-hopu przez elektronikę, muzykę filmową i akustyczną. Podobnie jak przy świetnie przyjętej płycie "Niedopowiedzenia" Czarny HIFI zaprosił gości z rozmaitym backgroundem muzycznym. Jest więc między innymi Sokół, Mes, VNM, Tomson, Hades, KęKę, Iza Kowalewska, Flojd, DJ Eprom i DJ Kebs oraz chłopaki z Night Marks Electric Trio - Adam Kabaciński i Marek Pędziwiatr.

recenzja
dodano: 2014-10-04 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

"Jestem producentem muzycznym" - takie dumnie brzmiące sformułowanie wykrzyczałyby niewątpliwie osoby, które parają się robieniem muzyki dla raperów. Tworzą podkład od podstaw, klasycznie bądź w zupełnie odmiennym klimacie. kombinują prostsze lub bardziej skomplikowane aranżacje, by dały piorunujący efekt końcowy. Kiedy dochodzi do weryfikacji przez słuchaczy, często zapomina się właśnie o roli producenta, spychając go niejako na drugi,  lub jeszcze dalszy plan utworu. Chyba każdy czytelnik zgodzi się, że nie powinno tak być, dlatego też warte uwagi są albumy producenckie, które z założenia mają ukazać pełnię umiejętności gościa, bez którego kawałek rapowy nie miałby racji bytu. Czarnego, bohatera recenzji, znają wszyscy. Filar HIFI Bandy, twórca świetnych, choć w moim odczuciu trochę niedocenionych "Niedopowiedzeń" i masy innych numerów. Powraca z kolejnym materiałem o tajemniczo brzmiącym tytule - "Nokturny i Demony". W światowym stylu.

dodano: 2014-09-30 16:51 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Santeria Perdition" to kolejny utwór z nadchodzącego albumu Czarnego HIFI - "Nokturny & Demony". Na stronie prosto.pl w dalszym ciągu można zamawiać płytę w opcji preorder. Premiera albumu "Nokturny & Demony" już 6 października.

video
dodano: 2014-09-24 15:15 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Na ProstoTV pojawił się kolejny klip promujący nowy album Czarnego HIFI "Nokturny & Demony". Utwór "Nadzieja" odbiega trochę od stylistyki stricte hip-hopowej nie tylko za sprawą bitu Czarnego, ale również utalentowanej wokalistki Izy Kowalewskiej. Produkcją niekonwencjonalnego klipu zajęła się ekipa Oesvidyo. Na stronie prosto.pl w dalszym ciągu jest do nabycia limitowana edycja preorderu "Nokturny & Demony".

dodano: 2014-09-18 15:59 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Od dnia dzisiejszego na stronie prosto.pl dostępny jest limitowany preorder albumu Czarny HIFI - "Nokturny & Demony". Drugi album producencki Czarnego ukazuje progres jaki nastąpił w jego twórczości. Na nowym krążku oprócz instrumentalnych utworów (Nokturn) znajdą się gościnne zwrotki czołówki polskiej sceny, m.in. Sokoła, Vnm-a, Tego Typa Mesa. Gratka dla fanów zagranicznego rapu będzie z pewnością numer z Promoe ze szwedzkiej ekipy Looptroop Rockers. Z okazji startu preorderu prezentujemy street singiel "Latami" z gościnnym udziałem Sokoła, z którym możecie zapoznać się w rozwinięciu, jak również z tracklistą wydawnictwa.