Kato

Kato

dodano: 2015-04-04 17:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 3)

Po dobrze przyjętym w podziemnym światku longplayu "Nie ma w nas bohaterów", który pochodzący ze Strzelec Krajeńskich raper Kato nagrał na bitach Tekena, zapowiada on kolejny projekt. Tym razem jest to EP, które nagrał wraz z MVZR'em - producentem i wokalistą z Elbląga. Beatmaker wesprze Kato również wokalnie, co możemy usłyszeć w pierwszym singlu promującym "Uśmiech Syzyfa EP"

"Twoje..." to bardzo osobisty utwór okraszony świetnym lyrics video, którego autorką jest Maja - vlogerka tworząca kanał "To Warto Czytać", a prywatnie dziewczyna rapera, W rozwinięciu link do preorderu oraz odsłuch singla. Całość wydana będzie nakładem 3/4 UDGS.

Tagi:
dodano: 2014-11-22 18:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 7)

Ostatnimi czasy w polskim podziemiu panuje tendencja ślepego kserowania tego, co popularne jest zarówno w rodzimym mainstreamie, jak i za oceanem, Coraz bardziej brakuje wyrazistych postaci, od dawna kreujących swój własny styl i wizerunek. Jednym z tych nielicznych jest pochodzący z Nieszawy raper KND. Dokładnie 21 listopada swoją premierę miał jego czwarty solowy album. Zapraszamy więc do odsłuchu "To ja, przeciw sobie wobec siebie"

Wśród gości Kato, Orgi oraz kilku mniej znanych raperów. Całość to przepełniona emocjami kompozycja. Sam KND określa się mianem Salvadora Daliego rapu. Czy to w pełni uzasadnione? Sprawdźcie sami!

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-10-10 18:30 przez: Tomasz Modrzyński (komentarze: 3)

Muszę przyznać, że na „Nową Szkołę” czekałem od dawna. I nie mam na myśli tego, że prace nad płytą trwały tak długo jakby pieczę nad nią sprawował Dr. Dre. Bardziej chodzi mi o to, że po pierwszym mixtape'ie, który w moim mniemaniu był zaskakująco dobry, okazało się że takie rzeczy można robić też w Polsce. Darmowy mixtape, na który dogrywa się cała plejada podziemnych (lub też mainstreamowych) raperów. I to nie od niechcenia, ale często z ciekawym konceptem i jeszcze lepszymi tekstami. Tak więc nie może dziwić fakt, że byłem ciekawy jak brzmieć będzie kontynuacja, która z założenia miała być czymś więcej niż spontaniczną bekową składanką. Ciekawość ciekawością, założenia założeniami. Ale jak wyszło w praktyce?

dodano: 2014-09-02 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

W tym odcinku "Krótkiego Strzału" zebraliśmy nowe single z nadchodzących projektów od Penxa, Morala, Rudiego czy Breka z gościnnym udziałem m.in. Wuzeta. Ponadto nowe luźne numery od Tymina, Klebana, Emtesa, kollabo z udziałem Kato, Eripe i Igrekzeta oraz Eripe i Kija z ich niedokończonego wspólnego projektu. Nie zabrakło żeńskich akcentów - nowe utwory dały Ad.M.a, BigA i Zyga.

dodano: 2014-05-14 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Powracamy z kolejnym odcinkiem "Krótkiego Strzału". Co tym razem? W rzucaniu luźnych utworów prym wiedzie jak zwykle SB Maffija - Hary, Beteo, Blejk, a także Solar, gościnnie obecny w kawałku Flinta i wreszcie Solar/Białas z numerem z okazji 80 tysięcy fanów na FB. Dodatkowo kolejny numer wypuścili m.in. Mroku, Ailo, Kocur, Hirs Skład, a także opolski raper SMA czy pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego Kato.

recenzja
dodano: 2014-04-10 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 8)

Kojarzycie może jeszcze dość nieznany (święcie wierzę, że taki stan rzeczy wkrótce zmieni), podziemny label invsbl? Jak nie, to szybko nadróbcie zaległości, bo duet Kato x Teken, jak i Bitykradne, czyli drugi przykład pochodzący z ów wytwórni, mogą wkrótce sporo namieszać. Skupmy się jednak na tym kolejnym klasycznym duecie, który atakuje słuchaczy albumem pt. "Nie Ma W Nas Bohaterów". Mimo, że klimatycznie odbiega od tego, co możemy zastać ostatnimi dniami za oknem, to wyjątkowo dobrze sprawdza się jako soundtrack do wieczornych życiowych rozkminek, bez zbędnego populizmu i popadania w żyletkowo-alkoholową melancholię podlaną nutką dekadencji i wszechogarniającej beznadziejności. Przede wszystkim jest muzyczną perełką, jaką można znaleźć w podziemiu...

dodano: 2013-04-13 18:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 6)

KATO & TEKEN - Cisza na środku pola bitwy

"Cisza Na Środku Pola Bitwy" jest pierwszym z materiałów promocyjnych nadchodzącej płyty autorstwa Kato i Tekena - "Nie Ma W Nas Bohaterów". Płyta będzie zbiorem 9 kawałków, utrzymanych w różnej stylistyce, ale posiadających wspólny mianownik. Produkcja powinna się ukazać na przełomie maja/czerwca. Przed premierą powinien ukazać się jeszcze jeden teledysk. Realizacją klipu zajął się Vegas Studio.

Tagi: