KND

KND

video
dodano: 2016-11-14 11:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Drugi singiel zapowiadający pierwszą płytę Augustyna po zmianie pseudonimu (wcześniej KND). Nowy album pt. "Neofita" będzie miał swoją premierę 2 grudnia 2016 roku. Raper zapowiedział także, że opublikuje już wkrótce promomix całego albumu.

Tagi:
video
dodano: 2016-09-05 17:35 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 7)

Singiel zapowiada pierwszą - po zmianie pseudonimu pod wpływem nawrócenia - płytę rapera Augustyna, wcześniej znanego jako KND. Nowy album pt. "Neofita" będzie miał swoją premierę w grudniu tego roku. Teledysk został zrealizowany w rodzimym miasteczku rapera - Nieszawie i jest dziełem BREV#K.O Imperial (Artur Kowal) oraz AVisuals (Alan Juzyszyn). Muzykę wyprodukował Kwyhu, wykorzystując sampel z utworu Reni Jusis pt. "Kiedyś cię znajdę".

Tagi:
video
dodano: 2015-09-15 14:31 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Klip do utworu "Plastikowa Linijka" to pierwszy i jedyny obrazek video promujący piąty solowy album KND pt. "Rekonwalescencja EP". Darmowy download albumu znajdziecie na stronie internetowej www.kndspace.pl.

Tagi:
dodano: 2015-09-13 13:38 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

"Rekonwalescencja EP" to piąty solowy album KND i nowy etap w twórczości rapera. Jak sam zapowiada, jest to swego rodzaju "most", za którym raper zostawia poprzednie albumy. Odsłuch całości znajdziecie poniżej, możliwe jest również darmowe pobranie krążka.

Tagi:
video
dodano: 2015-01-28 11:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

KND nie ustaje w promocji swojego ostatniego materiału. Parę dni temu wypuścił do sieci "prowizoryczny/spontaniczny" teledysk do numeru "To Mój Surrealizm", a niedługo potem ruszyła strona internetowa AioSounds, za pośrednictwem której możecie nabyć fizyczne wydanie albumu "To Ja, Przeciw Sobie Wobec Siebie". W dzień ruszenia sprzedaży raper wypuścił również kolejne spontan video do numeru "Nie przepraszaj mnie".

Tagi:
dodano: 2015-01-21 20:45 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 9)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

Dziś druga część rankingu, miejsca 40-31.

dodano: 2014-11-22 18:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 7)

Ostatnimi czasy w polskim podziemiu panuje tendencja ślepego kserowania tego, co popularne jest zarówno w rodzimym mainstreamie, jak i za oceanem, Coraz bardziej brakuje wyrazistych postaci, od dawna kreujących swój własny styl i wizerunek. Jednym z tych nielicznych jest pochodzący z Nieszawy raper KND. Dokładnie 21 listopada swoją premierę miał jego czwarty solowy album. Zapraszamy więc do odsłuchu "To ja, przeciw sobie wobec siebie"

Wśród gości Kato, Orgi oraz kilku mniej znanych raperów. Całość to przepełniona emocjami kompozycja. Sam KND określa się mianem Salvadora Daliego rapu. Czy to w pełni uzasadnione? Sprawdźcie sami!

Tagi: