RakRaczej

RakRaczej

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-11-12 14:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

"RAMEN EP" to projekt w skład którego wchodzą: Biak, Rakraczej, Tomasin i Barto'cut12. Materiał zarejestrowany został w Gliwicach w lutym 2017. Za warstwę muzyczną odpowiada głownie Barto'cut12, oprócz niego po bicie dali Bodziers i Bent. "RAMEN EP" to solidna porcja smacznego rapu bez zbędnych udziwnień i  za dalekich wczuwek. Premiera epki w sieci przewidziana jest jeszcze w tym roku.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video
dodano: 2015-07-23 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Na kanale ProstoTV na YouTube pojawił się nowy odcinek dSessions z udziałem RH-, czyli duetu warszawsko-trójmiejskiego - Hadesa i Raka Raczeja, którzy na koncie mają album „Karty SIM” wydany przez Prosto w 2014 roku. Z tego albumu właśnie pochodzi wykonany przez raperów z zespołem Hood Shit Band kawałek „Jaka szkoda". Opracowaniem utworu na żywe instrumenty zajęli się: Tomasz Nawrot Nawrocki, Michał Krzak, Wojciech Grzyl i Piotr Pelo Goldych wspierani skreczami przez DJ-a Kebsa. Nad całością produkcji czuwały ekipy A1 Videos i HipHopHeadz.

dodano: 2015-01-21 20:45 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 9)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

Dziś druga część rankingu, miejsca 40-31.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-12-20 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Kolejny klip z "System Crack", czyli najnowszego albumu Raka to "Kochana Polsko" z gościnnym udziałem - a jakże - O.S.T.R.'a. Skrecze dograł DJ Haem, za produkcję odpowiada Beat Sampras.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-11-17 22:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Rakraczej - Nic takiego - feat. OlkaGCP, DJ Kebs (prod. Beat Sampras)

"System Crack" jeszcze ciepły, a Asfalt serwuje nam drugi klip promujący pierwsze legalne solo Raka. Gościnnie OlkaGCP i DJ Kebs.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-09-29 17:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 2)

Przez lata kojarzony z trójmiejskim podziemiem  i sceną freestyle’ową, dopiero w 2011 roku miał okazję pokazać się szerszej publiczności. Najpierw wyszła „Płyta z Czarnych Płyt” macierzystego zespołu Dwa Zera, kilka miesięcy później – EP-ka z Hadesem. Mimo wysokiego poziomu obu wydawnictw, przeszły one trochę bez echa. Niezbyt dużym zainteresowaniem cieszy się jak na razie również pierwsze legalne solo RakRaczeja „System Crack”, które – nakładem Asfalt Records – lada chwila ujrzy światło dzienne. A umówmy się – polskiego rapu zwyczajnie nie stać na przeoczenie takiego albumu.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2014-09-27 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

"Góry wysokie" to kolejny numer z płyty Raka "System Crack". Na bicie Beat Sampras, gościnnie Kotzi i Biak. Album dostępny jest do zamówienia w Asfaltshopie pod TYM linkiem. Premiera 30 września.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video
dodano: 2014-09-17 00:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Kolejna porcja "#Hot16Challenge" a w niej zarówno dobrzy znani reprezentanci legalnej sceny, jak i młode twarze.

kategorie:
dodano: 2014-09-11 11:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

To pierwszy oficjalny solowy album Raka znanego z ekip DwaZera i RH-. Płyta została w całości wyprodukowana przez duet BeatSampras czyli Raka i Jaja. Na albumie znajdziemy piętnaście numerów utrzymanych w tradycyjnej konwencji, jednak niepozbawionej ukłonów w newschoolową stronę. Przemyślane, mocne i konkretne teksty dalekie są od wtórnej i banalnej tematyki, do tego okraszone dopracowanymi w każdej sekundzie bitami. “System Crack” to efekt niemal dwuletniej pracy i gwarancja najwyższej jakości produkcji.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2014-09-10 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

"Kieszonkowiec" to drugi singiel z solowej płyty Raka "System Crack", której premiera będzie miała miejsce 30 września nakładem Asfalt Records. Za podkład odpowiada Beat Sampras. Wypowiedzi osób trzecich wykorzystane w utworze to urywki ścieżki dźwiękowej filmu dokumentalnego “Kieszonkowcy” Macieja Dejczera.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-09-02 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Sprawdźcie video do dwóch premierowych numerów promujących nadchodzący album Rakraczeja zatytułowany "System Crack". Jest to pierwszy oficjalny solowy album Raka znanego z ekip DwaZera i RH-. Płyta została w całości wyprodukowana przez duet BeatSampras czyli Raka i Jaja. Goście to O.S.T.R., Gedz, Sarius, Kotzi, Biak, Tomasin i OlkaGCP. W Asfaltshopie dostępny jest już preorder tej płyty.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-08-02 19:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Kilka dni temu poznaliśmy cztery krążki, które już podczas nadchodzącej jesieni będą miały swoją premierę za pośrednictwem Asfalt Records. Krótko, jest co czekać, a szczegóły, o jakich krążkach mowa, znajdziecie w rozwinięciu.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-01-25 21:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

RH- - Beton i rdza

"Karty Sim" Raka i Hadesa to jeden z pierwszych legali, które w tym roku trafiły na sklepowe półki a po klipie do numeru tytułowego pora na video do numeru "Beton i rdza".

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-01-19 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 15)

Chciałoby się powiedzieć, że czas duetów trwa w najlepsze. Jak zaczęła się na nie "moda" w 2013 roku, tak jej końca nie widać. Jednak naprawdę udane kooperacje można policzyć na palcach jednej dłoni. Niestety. Rok 2014 przynosi następną produkcję, która musiałaby naprawdę czymś zaskoczyć słuchacza, żeby na dłużej pozostać na rotacji. RH-, a więc RakRaczej i Hades, po w miarę ciepłym przyjęciu epki, która znalazła się jako bonus dla preorderowiczów solowego albumu reprezentanta Hifi Bandy "Nowe Dobro To Zło", wzięli na warsztat bity O.S.T.R.'a i nagrali album. Po prostu, nagrali. Czyżby nowy, stary "HAOS"?

video
dodano: 2013-06-29 12:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

O.S.T.R. & Hades "Rap na osiedlu" feat. Rakraczej, Kas, Zorak, Green, Sughar (HD)

Przedstawiamy klip promujący limitowany winylowy singiel do utworu "Rap na osiedlu" z albumu "HAOS" autorstwa O.S.T.R. i Hadesa. Gościnnie do kawałka dograli się: RakRaczej, Kas, Zorak, Green oraz Sughar. Winyl możecie zamawiać pod tym linkiem.

Strony