SWAG jak Skurwysyn

SWAG jak Skurwysyn

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-10-10 18:30 przez: Tomasz Modrzyński (komentarze: 3)

Muszę przyznać, że na „Nową Szkołę” czekałem od dawna. I nie mam na myśli tego, że prace nad płytą trwały tak długo jakby pieczę nad nią sprawował Dr. Dre. Bardziej chodzi mi o to, że po pierwszym mixtape'ie, który w moim mniemaniu był zaskakująco dobry, okazało się że takie rzeczy można robić też w Polsce. Darmowy mixtape, na który dogrywa się cała plejada podziemnych (lub też mainstreamowych) raperów. I to nie od niechcenia, ale często z ciekawym konceptem i jeszcze lepszymi tekstami. Tak więc nie może dziwić fakt, że byłem ciekawy jak brzmieć będzie kontynuacja, która z założenia miała być czymś więcej niż spontaniczną bekową składanką. Ciekawość ciekawością, założenia założeniami. Ale jak wyszło w praktyce?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-07-09 14:00 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 0)

Znamy tracklistę drugiej części mixtape'u od SWAG jak skurwysyn! Kompilacja pod tytułem Nowa Szkoła dotrze do nas jeszcze w tym miesiącu. Zawierać będzie aż 23 utwory, na których pojawią sie m.in. Kościey, Zioło, 2sty, Kuban, VNM, Tede, czy Solar/Białas i Tomb.
"Od zawsze chcieliśmy rozpropagować ideę darmowych mixtape. Ten projekt pokazuje, że jest szansa takie coś zrobić. To 23 numery świetnej produkcji i niebanalnych rapsów. Jest na co czekać moi drodzy, fo real!" - tak odnośnie projektu wypowiedzieli się jego pomysłodawcy. Nie pozostaje nam nic innego jak wyczekiwać premiery albumu, która prawdopodobnie będzie miała miejsce jeszcze w ten weekend. Pełna tracklista mixtape'u w rozwinięciu.

video
dodano: 2014-01-14 15:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 1)

Igrekzet - Róża Wiatrów / prod. NoTime (Lyric Video)

"Wypłynęliśmy na nieznane wody. Nie ma odwrotu, ale jakoś nie jest nam z tego powodu przykro - zewsząd horyzont, a my nabieramy wiatru w żagle. Teraz wszystko jest możliwe." - tak pisze o ostatnim singlu promujący mixtape "SWAG jak skurwysyn prezentuje: Nowa Szkoła Mixtape" sam Igrekzet. "Róża wiatrów" to niezwykle klimatyczny i nowatorski, jak na polskie standardy utwór do którego bit zrobił NoTime. Pochodzący z Bielska Białej duet prezentuje lyrics video przygotowane przez Zet Harrisa - alter ego samego Igrekzeta.

video
dodano: 2013-07-09 12:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 15)

Deys - Kodeina (prod. Lenzy)

Po czterech singlach promujących "Swag Jak Skurwysyn Prezentuje: Nowa Szkoła Mixtape" przyszedł czas na kolejny teledysk promujący owy mixtape. Tym razem na bicie Lenzy'ego zaprezentował się reprezentant Krakowa - Deys. Utwór "Kodeina" to niezwykle klimatyczny numer do którego nakręcony został ciekawy  teledysk.

dodano: 2013-06-09 19:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 7)
planet

"Zapraszamy do przesłuchania drugiego singla promującego mixtape "Nowa Szkoła" - projektu organizowanego przez fanpage Swag Jak Skurwysyn. Tym razem doszło do kolaboracji Planet ANM'a oraz FOUXa, czego efektem jest utwór "Lot nad kukułczym gniazdem". Utwór ten to najlepszy przykład koncepcji nowego wydawnictwa - mixtape newschoolowy, zrezygnowanie z koncepcji swagu, na rzecz dobrej, nowoczesnej muzyki na miarę XXI wieku.

Kawałek będzie również bonus trackiem na nadchodzącym albumie Planeta - "Pas Oriona". Ponadto na fanpage trwa głosowanie na front cover mixtape'u. Numer do sprawdzenia w rozwinięciu newsa.

dodano: 2013-04-26 17:30 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 10)

Beeboy x Dżejpa x Jankes PM - Woła Cię Miasto (prod. Jankes PM)

Kilka miesięcy wspólnej, mozolnej pracy dają efekty! Swag jak skurwysyn prezentuje: "Nowa szkoła mixtape" - na bitach autorskich zbliża się nieuchronnie. Powyższy singiel jest zapowiedzią tego, co będziecie mogli na nim usłyszeć już wkrótce! "Woła Cie Miasto" to pozytywny, laidbackowy kawałek, z chilloutowym wajbem, a przede wszystkim bogaty w detale klip, dzięki któremu możecie zobaczyć jak barwne jest nocne życie 71.

video
dodano: 2012-10-23 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Zioło - Polskie Złote

Wrocławski raper Zioło puszcza klimatyczny i zrobiony z przymrużeniem oka klip do pochodzącego z mixtape'u "SWAG jak Skurwysyn" numeru "Polskie Złote". A w nim m.in. ruski szampan i wycieranie ust banknotami.

dodano: 2012-09-01 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 38)
"SWAG jak Skurwysyn" to spontaniczna oddolna inicjatywa kilku forumowiczów, do której ku ich zaskoczeniu przyłączyły się osoby już bardziej rozpoznawalne. Założenie? Przenieść "swagowe" klimaty na polski grunt.

Do tej pory usłyszeliśmy single od Eripe, Beeresa oraz Gedza, Jody, 2stego i Beeresa a teraz swoje parę groszy dorzuca Bisz (przypominamy, że "Wilka Chodnikowego" możecie zamówić w preorderze za pośrednictwem naszego sklepu).