Rakim

Rakim

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-06-18 13:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 7)

The God MC powraca! Już niedługo ukaże się jego nowy album.

Tagi:
dodano: 2022-07-12 08:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Open'er już za nami, ale to nie koniec koncertowego szaleństwa w te wakacje. Jeszcze sporo muzyki na żywo przed nami (już jutro Clout Festival!) i ciężko się połapać, kto i gdzie ma zagrać. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie przedstawiające zagraniczne rapowe występy, które będą miały miejsce od lipca do września włącznie. Jeśli w natłoku wydarzeń przeoczyliśmy jakiś koncert to dajcie znać w komentarzach.

wydarzenie
dodano: 2022-06-23 18:35 przez: Redakcja (komentarze: 5)

Data nie jest przypadkowa, dokładnie 23 czerwca, 1992 roku, miała miejsce premiera "Don't Sweat the Technique", czwartego albumu, jednego z najważniejszych duetów raper/producent w historii hip-hopu — Eric B. & Rakim!

To właśnie “Bóg mikrofonu”, jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych i utalentowanych MC wszech czasów Rakim, wystąpi po raz pierwszy w Polsce, na dwóch koncertach — 31 sierpnia w Warszawie, w klubie Progresja i dzień później, 1 września w Katowicach, w klubie P23.

Tagi:
dodano: 2020-12-29 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

Legendarny MC, który jako jeden z pierwszych zastąpił dziecięce rymowanki bardziej skomplikowaną liryką, przygotował dla fanów specjalną niespodziankę na Sylwestra. Raper zagra specjalny koncert online wraz DJ'em, J. PERIODEM, podczas którego wykona najważniejsze numery ze swojej dyskografii oraz parę nigdy nieopublikowanych freestyli.

Tagi:
dodano: 2017-08-10 20:02 przez: Anonim (komentarze: 4)

Linkin Park to zespół, który na początku XXI wieku zdefiniował brzmienie nu-metalu, czyli szalejącej wówczas mieszanki rocka i rapu. Świetny warsztat rapowy Mike'a i anielski głos Chestera z umiejętnością do melodyjnego grunge'owania zapisały się na przełomie millenium na kartach popkultury, będąc głosem dojrzewającego pokolenia. Na przestrzeni lat zahaczyli o wiele gatunków muzycznych, niejednokrotnie kooperując z absolutnymi legendami sceny hip-hopowej i nie chodzi tylko o Jaya-Z. Poniżej zebraliśmy dla Was krótki przelot przez numery z różnych okresów działalności zespołu, gdzie do współpracy zostały zaproszone rapowe tuzy.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-06 12:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

"A.L.L.A." czyli "At.Long.Last.A$AP" to drugi oficjalny album w dorobku A$AP Rocky'ego, który wg Amazona pojawi się już niebawem. Rocky wytłumaczył też o co chodzi w tytule i dlaczego jest on hołdem dla legendarnego nowojorskiego rapera.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2014-05-04 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 31)

Stat Quo - nazwać go rapowym pechowcem to nic nie powiedzieć. Zdobył kontrakt z Dre i Eminemem w tym samym okresie co 50 Cent, jednak nigdy nie dostał odpowiedniej szansy a na premierę swojego albumu czekał latami. Zobaczył jednak sporo, poznał także jak od kuchni wygląda cały biznes i jego tajemnice. Porcją ciekawostek podzielił się w ostatnim wywiadzie - w tym zdradził, że wszystkie bity z "Get Rich Or Die Tryin" pierwotnie dostał legendarny Rakim i nagrał nawet pod nie swoje numery!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Rock
dodano: 2014-03-11 13:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 6)

Linkin Park. Numetalowa kapela, która niegdyś zawojowała świat potężnymi, przebojowymi songami w rodzaju "One Step Closer", "Somewhere I Belong" czy "Numb" (te piosenki były WSZĘDZIE, człowiek aż się bał lodówkę otworzyć); zespół mający na koncie współpracę z wieloma prominentnymi emcees (by wymienić tylko Evidence'a, Pharoahe Moncha, Chali 2nę.... no i rzecz jasna, Hovę) - opublikował nowe lyric video prezentujące utwór "Guilty All the Same" - kooperację z nie byle kim, bo z samym God MC. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-12-21 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Rakim The Allah rzadko staje ostatnio za mikrofonem, warto więc wyłapywać każdy nowy przejaw twórczości jednego z MC, których styl stał się kamieniem milowym dla rozwoju całej kultury. Tym razem legendarny MC postanowił nagrać numer ku pamięci zmarłego niedawno Nelsona Mandeli. "Madiba" znajdzie się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Mandela" Long Walk To Freedom" z udziałem Idrisa Elby. Check it.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-05-16 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)

Marco Polo o "Newport Authority 2" mówił, że to coś więcej niż mixtape. Jak dla mnie to w ogóle nie jest mixtape, to darmowy pełny album z premierowymi trackami na dodatek często pochodzącymi od postaci dla rap-gry legendarnych. Niełatwo jest kontynuować coś tak znakomitego jak "Port Authority", jeden z najlepszych albumów producenckich zeszłej dekady, materiał który dla fanów boom-bapowego rapu był jak świeży oddech i przywrócenie wiary, że się jednak da. Kanadyjski producent z nowojorskim stanem umysłu wyszlifował swój charakterystyczny styl i zrobił sporą karierę. Nie każdy może się pochwalić, że z jego bitu uczyniono tło do spotu drużyny NBA (Brooklyn Nets) i że pracował praktycznie z każdym z kim chciał.

Wróćmy jednak do nowego materiału. Patrząc na tracklistę z jednej strony zaciera się ręce - mamy tutaj Rakima, Big Daddy Kane'a, Artifacts, Das EFX, Lil Fame'a, Tragedy'ego czy Large Professora. Z drugiej strony mała konsternacja bo legendy wymieszano z takimi postaciami jak Jaysaun, Big Gutta czy MidaZ The Beast. Spotkanie nowego ze starym w nurcie klasycznym to jednak cały czas kusząca oferta. Co się za nią kryje?

dodano: 2013-05-06 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 15)

W Red Bull Academy pojawiali się już inni muzycy, których słowom warto poświęcać uwagę, ale myślę, że każdy kto ma względny ogląd na hip-hop przyzna, że Rakim jest jednak wyjątkowy. Na początku video, które znajdziecie w rozwinięciu moderator puszcza jeden kawałek Rakima - "Don't Sweat The Technique". Publiczność mało rapowa, ale ten kawałek niezależnie od tego do jakiego odbiorcy trafi musi zrobić wrażenie. Trwający siedem kwadransów bardzo wyczerpujący i ciekawy materiał z God MC, człowiekiem, który zrewolucjonizował rap.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-09 12:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Długo czekaliśmy, naprawdę długo, aż Marco Polo zacznie wywiązywać się ze złożonej dawno temu obietnicy kontynuowania dzieła zniszczenia rozpoczętego na wybitnym "Port Authority". Numer, który znajdziecie w rozwinięciu pierwotnie miał ponoć trafić na "Seventh Seal". Ostatecznie stał się zwiastunem nowego Port Authority alias "Newport Authority 2" - Marco postanowił w tytule zastosować grę słowną i oddać hołd swojej ulubionej marce fajek, które jak wnoszę po materiałach video wchłania w zastraszających ilościach.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2013-01-09 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 21)

Ile można słuchać tych 90'sowych rapów? Do końca świata i jeden dzień dłużej - nie dość, że ilość wartościowej muzyki wydanej wówczas przekracza możliwości poznawcze nawet słuchaczy, którzy nie mają poza tym życia, to jeszcze po tylu latach wciąż pojawiają się rzeczy, które nigdy nie były publikowane, a brzmią tak, że cięzko odpowiedzieć na pytanie dlaczego. Tak jest z kawałkiem Rakima "Bring It On" wyprodukowanym przez Dominica Owena - brytyjskiego DJ'a i producenta z wieloletnim doświadczeniem. Gość pracował u szczytu sławy z takimi tuzami jak PMD, Lil Kim, Chubb Rock czy Special Ed. To on wyprodukował nieśmiertelne "Things Done Changed" z "Ready To Die" Biggie Smallsa. A efekty jego pracy z God MC? A jak myślicie? Jest grubo. To Rakim w najwyższej formie na bardzo trafionym i pasującym do jego stylu bicie, który tworzy historię, nawet jeśli została odkryta po prawie dwóch dekadach od nagrania. Piękna rzecz.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-11-02 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)

Ostatnim albumem jaki wydał Rakim, jeden z najbardziej ikonicznych raperów w historii gatunku, było "Seventh Seal" z 2009 roku. Ja osobiście byłem rozczarowany tym materiałem i z tego co wiem, moją opinię podzieliło duże grono fanów poprzednich albumów Ra. Autor takich klasyków jak "Paid In Full", "Follow The Leader" czy "18th Letter" w ostatnim czasie skupił się na koncertowaniu, m.in. z Daddy Kanem, Doug E. Freshem, Slick Rickiem czy nawet z żywym instrumentarium The Roots. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że jeszcze w tym roku możemy usłyszeć nowy singiel legendy.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video, Wywiady
dodano: 2012-08-11 15:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 7)

Kojarzycie "spięcie" (inaczej chyba tego nazwać się nie da) pomiędzy Rakimem a BDK'em mającym miejsce ponad 20 lat temu? Diggując internetowe fora można natknąć się na wiele (nie raz i ciekawych...) wersji przedstawiających "kulisy" tego niedoszłego beefu. Ale chyba najlepiej posłuchać co o tym temacie mówi sam zainteresowany, czyli Rakim, prawda? Podczas rozmowy z R.A. the Rugged Manem, God MC opowiedział m.in. o usuniętych wersach z "Let The Rhythm Hit 'Em". Jesteście ciekawi jak faktycznie zakończył się "beef" pomiędzy jednymi z największych raperów ever?
Tagi:

Strony