Zion I

Zion I

dodano: 2017-08-10 20:02 przez: Anonim (komentarze: 4)

Linkin Park to zespół, który na początku XXI wieku zdefiniował brzmienie nu-metalu, czyli szalejącej wówczas mieszanki rocka i rapu. Świetny warsztat rapowy Mike'a i anielski głos Chestera z umiejętnością do melodyjnego grunge'owania zapisały się na przełomie millenium na kartach popkultury, będąc głosem dojrzewającego pokolenia. Na przestrzeni lat zahaczyli o wiele gatunków muzycznych, niejednokrotnie kooperując z absolutnymi legendami sceny hip-hopowej i nie chodzi tylko o Jaya-Z. Poniżej zebraliśmy dla Was krótki przelot przez numery z różnych okresów działalności zespołu, gdzie do współpracy zostały zaproszone rapowe tuzy.

dodano: 2015-04-11 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 3)

Wczoraj prezentowaliśmy wam sam numer, dziś mamy już do sprawdzenia teledysk. Jak wspominałem, singiel promuje nadchodzący projekt który pojawi się na rynku jeszcze w tym roku oraz trwającą aktualnie trasę Rapture World Tour, w której uczestniczą Zion !, Locksmith i Los Raskas.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-09 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Weterani sceny Bay Area - ekipa Zion I, oraz jeden z najciekawszych zawodników Oakland ostatniego dziesięciolecia - Locksmith, biorąc udział we wspólnej trasie Rapture Tour jaka trwa obecnie po Stanach postanowili nawiązać bliższą współpracę, której efektem jest singiel "Culture Freedom" wyprodukowany przez Aagee. Kawałek zapowiada wspólny projekt mający się ukazać jeszcze w tym roku… numer można sprawdzić w rozwinięciu.

kategorie:
dodano: 2014-01-17 01:26 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Legenda kalifornijskiej sceny niezależnej zaczyna rok najnowszą EP-ką pod dumnym szyldem "mistrzów ceremonii".

Tracklista:
01 – Supreme
02 – The Masters of Ceremony
03 – Fresh
04 – Thin Ice
05 – Danger Zone ft. 1-O.A.K.

Tagi:
dodano: 2013-03-01 15:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Każdy kto obserwuje przebogatą karierę zespołu Zion I reprezentującego Bay Area, ale zarazem stanowiącego główną przeciwwagę dla stereotypowej muzyki z tego okręgu, wie, że Amp Live to jest gość. To jest wielki mózg, który pracuje napędzany muzyką, ma wyczucie, umiejętności i pomysły, które sprawiają wrażenie nigdy się nie kończących. Kolejne albumy Zion I napakowane były coraz to nowymi wizjami brzmienia zespołu, każda kolejna była nowym etapem drogi. Tym razem kolejny etap to solowy materiał Amp Live'a zatytułowany "Kaleidoscope Theory EP". Możecie go posłuchać w rozwinięciu.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-11-06 15:00 przez: Tomasz Modrzyński (komentarze: 2)

O istnieniu tej płyty dowiedziałem się za sprawą teledysku do utworu „Human Being”. Muszę przyznać, że jest to niemałą wpadką. Ten fakt pokazuje jednak, że do „Shadowboxing” podszedłem ze sporą rezerwą, nie spodziewając się niczego wielkiego. Czy słusznie? Już teraz mogę powiedzieć, że nie.

video
dodano: 2012-10-06 16:00 przez: Tomasz Modrzyński (komentarze: 1)

2 października dobrze znani - choćby z Hip Hop Kempu - reprezentanci Oakland wydali swój dziewiąty album. "ShadowBoxing", bo tak zatytułowana jest płyta, składa się z 13 numerów (w tym jeden remix). Gościnnie udzielili się między innymi Collie Buddz oraz D.U.S.T. W rozwinięciu znajdziecie odsłuch całości oraz najnowszy teledysk, nakręcony do numeru "Human Being".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-05-17 16:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)


Kolejny klip promujący zeszłoroczne "Atomic Clock" jednej z legend undergroundu z Oakland. Osobiście znalazłbym na tej płycie lepszy materiał na singiel na tym albumie. Jak wam się podoba?

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-12-08 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)
Próba podjęcia kompetentnej dyskusji na temat kalifornijskiego podziemia w XXI w. bez uwzględnienia Zion I, byłaby moim zdaniem jak próba dyskusji o polskim podziemiu bez uwzględnienia Dinali czy Jimsona. Zumbi i DJ AmpLive od roku 2000 (który notabene należy do zeszłego stulecia, jakby ktoś chciał mnie łapać za słowa) zrobili siedem albumów, podróżując po tak różnych muzycznych inspiracjach, że czasem ciężko uwierzyć, że "Bird's Eye View" i np. "The Sealing" z nowego albumu zrobili Ci sami ludzie.

"Atomic Clock", siódmy pełny album zespołu jest dodajmy też drugim krążkiem Zumbiego w tym roku. Pamiętają to wszyscy Ci, którzy czytali naszą recenzję udanego "The Burnerz" z The ARE (klik). Jak "Atomic Clock" wypada w porównaniu z dotychczasowym dorobkiem zespołu i tegorocznym albumem frontmana składu z producetem K-Otix?