Dilated Peoples

Dilated Peoples

video
dodano: 2020-05-31 20:20 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 3)

W zeszłym tygodniu okrągłe 20. urodziny obchodził "The Platform" - debiutancki album kultowej ekipy Dilated Peoples. Album ten (choć tak naprawdę nie był pierwszym albumem tercetu - szerzej o tym poniżej), lirycznie i muzycznie wciąż brzmiący świeżo, uważany jest za kamień milowy w kalifornijskim undergroundowym hip-hopie. Oraz, rzecz oczywista, stał się zaczątkiem wspaniałych karier członków Dilated Peoples - Evidence'a, Rakaa Iriscence'a i DJ'a Babu.

Dyskografię Dilated Peoples wieńczy na ten moment wydany w 2014 roku, świetny, esencjonalny album "Directors of Photography" (TUTAJ możecie poczytać jego popkillerową recenzję). W ramach trasy koncertowej promującej album panowie wpadli także do Warszawy, gdzie dali ognisty koncert na Polach Mokotowskich. Byliśmy tam i my - i po koncercie udało nam się przeprowadzić z przesympatycznymi chłopakami wywiad. Popytaliśmy co nieco o "Directors of Photography", zwłaszcza o wyprodukowany przez DJ'a Premiera singiel "Good As Gone" - jednak nie omieszkaliśmy też wypytać m.in. o iście mityczny wśród fanów pierwszy materiał Dilated "Imagery, Battle Hymns & Political Poetry", do dziś nie wydany.. 

kategorie:
dodano: 2017-11-19 18:34 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 3)

Członek Dilated Peoples wraca z nowym projektem "Weather Or Not", wypuszczając promujące płytę single "Throw It All Away" oraz "Jim Dean".

dodano: 2017-08-10 20:02 przez: Anonim (komentarze: 4)

Linkin Park to zespół, który na początku XXI wieku zdefiniował brzmienie nu-metalu, czyli szalejącej wówczas mieszanki rocka i rapu. Świetny warsztat rapowy Mike'a i anielski głos Chestera z umiejętnością do melodyjnego grunge'owania zapisały się na przełomie millenium na kartach popkultury, będąc głosem dojrzewającego pokolenia. Na przestrzeni lat zahaczyli o wiele gatunków muzycznych, niejednokrotnie kooperując z absolutnymi legendami sceny hip-hopowej i nie chodzi tylko o Jaya-Z. Poniżej zebraliśmy dla Was krótki przelot przez numery z różnych okresów działalności zespołu, gdzie do współpracy zostały zaproszone rapowe tuzy.

video
dodano: 2017-04-06 14:40 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 3)

Evidence powraca wraz z czarno-białym klipem nakręconym do utworu "Throw It All Away". Track wyprodukował stały współpracownik rapera, The Alchemist. Obaj artyści wydali jako Step Brothers krążek "Lord Steppington" w 2014 roku. Ostatnim solowym albumem Evidence'a pozostaje "Cats & Dogs" z 2011 roku. Fanom The Weathermana pozostaje trzymać kciuki za to, by ten kawałek zwiastował nadejście jego kolejnego wydawnictwa.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-11-19 20:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 7)

They say they're back, but they never left...  Dilated Peoples, niezmiernie popularny i repsektowany wśród fanów rapu kalifornijski tercet, ikona i symbol westcoastowego undergroundu, ostatni album - nieco rozczarowujące, przyznajmy, 20/20 - wypuścił osiem długich lat temu.  Przez ten czas Evidence, Rakaa i DJ Babu pracowali solo, co zaowocowało masą zacnych featuringów i albumów. Panowie nie zapomnieli jednak o swych korzeniach - uznali więc, że saga Dilated Peoples musi być kontynuowana, że - jeśli prawdą jest, że to ostatni album tercetu - zakończenie tej tryumfalnej, pełnej przygód epopei musi być dopisane. A więc - the sound of photography of Dilated Peoples. Światła, kamera... akcja.

wydarzenie
dodano: 2014-07-23 14:30 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 2)

Dilated Peoples zagrają w Polsce! Evidence, Rakka oraz DJ Babu zawitają do Stolicy już 31 sierpnia. Będzie to koncert promujący ich najnowszy, dlugo wyczekiwany materiał Directors of photography, którego premiera nastąpi już 12 sierpnia. Na supporcie wystąpią JWP oraz Pelson. Koncert odbędzie się w klubie ISRA Pole Mokotowskie, a bilety będzie można nabyć w cenie 39/49/59. Sprzedaż rusza już w poniedziałek. Obecność obowiązkowa!

kategorie:
dodano: 2014-07-23 00:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Do premiery najnowszego krążka Dilated Peoples coraz bliżej, po dwóch singlach pora więc na poznanie zawartości całego materiału... "Directors of Photography" ukaże się już 12 sierpnia.

Tracklista:

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-07-21 21:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Do premiery najnowszego krążka Dilated Peoples coraz bliżej, po dwóch singlach pora więc na poznanie zawartości całego materiału... "Directors of Photography" ukaże się już 12 sierpnia.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-07-15 13:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Już za niespełna miesiąc, 12 sierpnia, do sklepów trafi "Directors Of Photography" czyli najnowszy, wydany po dłuższej przerwie krążek od Dilated Peoples. Po klipie do "Good As Gone" dostajemy drugi singiel, którym jest "Show Me The Way" z Aloe Blacc'iem. I to jest już muzycznie zdecydowanie "stare dobre Dilated".

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-06-16 16:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Back again! Już 12 sierpnia trafi do nas najnowszy album Dilated Peoples, zatytułowany "Directors Of Photography" a kalifornijski tercet uderzenie rozpoczyna numerem na bicie DJ-a Premiera. Check it.

 

 

wydarzenie
dodano: 2014-03-28 10:39 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dilated Peoples? Back again! Pokahontaz? For the very first time. Klasyczne kolektywy z Kalifornii i ze Śląska ubarwią lineup tegorocznego Hip Hop Kempu, gdzie DP wystąpią już najpewniej ze świeżym materiałem z albumu "Directors Of Photography", a pamiętajmy, że również Fokus i Rahim szykują nowy krążek. Będzie się działo.

dodano: 2014-03-13 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Evidence i Alchemist odwiedzili niedawno Warszawę przy okazji premiery płyty Step Brothers, sprawiając zarazem, że klub 1500m2 wypełnił się po brzegi. O samym koncercie już Wam pisaliśmy, prezentując też zdjęcia i video, teraz pora na wywiad, bo zaraz po występie udało nam się dorwać Evidence'a z popkillerową kamerą!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-03 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

O tym, jak wielką popularnością cieszy się w Polsce Evidence mogliśmy przekonać się w trakcie niedawnego koncertu w Warszawie (fotorelacja)... nie należy zapominać jednak o tym, że także jego macierzysta formacja od zawsze ma nad Wisłą spore grono oddanych fanów. Wygląda na to, że po ośmiu latach przerwy i skupieniu się na solowych projektach Dilated zaatakują już niebawem!

Strony