Evidence - wywiad: o nowej płycie, samplowaniu Niemena, Kanye Weście i Polsce

Pod koniec czerwca światło dzienne ujrzał nowy album jedynego w swoim rodzaju, uwielbianego przez fanów na całym świecie Mr. Slow Flow - Evidence'a. "Unlearning vol. 1", zrywający z szyldem Weatherman, to otwarcie nowego rozdziału i w twórczości, i w życiu Evidence'a - to ewolucja jego dotychczasowego brzmienia, szlifowanie i ugruntowanie własnego, oryginalnego soundu - i również po prostu kozacki album, do którego odsłuchu osobiście szczerze zachęcam.

Korzystając z magii Internetu, zaprosiliśmy Evidence'a na krótką pogawędkę, gdzie rzecz jasna porozmawialiśmy o nowym albumie i o tym, co oznacza on dla jego kariery - i nie tylko. Siedzący w otoczeniu pięknej kalifornijskiej flory i fauny (niestety, żadna wiewiórka nie była skora do wystepu przed kamerą) Ev opowiedział nam także m.in. o wytyczaniu własnej ścieżki jako solowy artysta, dorastaniu w Venice Beach w sąsiedztwie Quincy'ego Jonesa III, o kultowym singlu "This Way", znajomości z Kanye Westem i dziedzictwie Dilated Peoples - jak i przybliżył nam swoje plany na przyszłość w ramach własnej wytwórni Bigger Picture Recordings. Nie omieszkaliśmy spytać także o polski akcent w twórczości Eva - sample z twórczości Czesława Niemena na ostatnim albumie Brothera AliZapraszamy do oglądania!

Rozmowa: Marcin Natali, Maciej Wojszkun
Montaż: Marcin Natali
Tłumaczenie: Maciej Wojszkun

beb
Jeden z niewielu z usa, którego nadal słucham. Evidence jest genialny, niepowtarzalny, to kwintesencja rapu. Uwielbiam gościa :) Czekam na komantarze od tych zjebów, co będą w szoku i będą prosować tylko rap z usa. Otóż, jest tak samo zjebany jak wszędzie teraz :) Anonim i inni, jebcie się :)
XY
beb ja też twierdzę że Evidence jest jak napisałeś w swoim komentarzu, też uwielbiam gościa ale dlaczego piszesz że rap z Usa jest zjebany jak wszędzie ja tak osobiście nie sądzę wiem że w modzie jest teraz trapy itp ale są inne odmiany rapu w usa np nowa płyta King Magnetic – Everything’s A Gamble, Dj Muggs & Hologram - American Cheese , Recognize Ali - Recognize Tha Light a co do anonimów zgadzam się Jebać Ich.
Anonim
Men ale anonimów jest kilku jakbyś nie wiedział, jak nie wpiszesz nic w ,,nazwisko lub pseudonim" to komentarz wlatuje jako anonim. Po drugie Evidence też słucham ale nie tak dużo bo nie zawsze mam ochotę na akurat taką muzykę. I nie, nie jest tak samo zjebany jak wszędzie bo jak umiesz to nawet z tego roku znajdziesz coś co przypasuje i różne rzeczy się w tej muzyce dzieją. Jest dużo wtórnych rzeczy ale jest też dużo oryginalnych. A w pl to nie wiedzą co to znaczy oryginalność, przecież nawet producent taco się przyznał że on patrzy na jakich beatach lata drake (który jest przereklamowany swoją drogą) i robi podobne. Zapewniam Cię że jakiś, nie wiem, metro boomin albo young chop, tak nie robi i nie jest to standard. Więc co ty porównujesz.
say it ;)
ale z tym, że nie wiedzieliście, że slow flową pierwszy był pmd to naprawde żalosne :) Wyszliście na gimbów ;) Poza tym wywiad super!
Marcin Natali

Dzięki! :) Eh, i tak i nie. Fakt ze cytat z PMD ale jednak styl nawijki i styl bitów na jakich potem rapował Ev zdecydowanie się różnił od EPMD, Ev też zwolnił to jeszcze bardziej pod kątem BPM. Także no racja, nasze niedopatrzenie, ale też można powiedzieć między ich okresem "prime" jest różnica około 20 lat, a Ev nie tylko ten styl kontynuował co wręcz przywrócił go do życia i rozwinął na swój sposób, nie kopiując wprost oryginału :) 

Mogliśmy trochę inaczej sformułować pytanie, no ale nie jest źle, i tak fajnie to Ev wyjaśnił:) Pozdr 

say it ;)
luz, ogólnie robicie od lat bardzo dobre wywiady, więc to tylko taki szczegół. Propsy chlopaki!
Marcin Natali

Dzięki wielkie! :D Szczegóły też ważne, zawsze się czegoś człowiek uczy! :) Pozdrówki! 

Nati
Miło, że robicie takie wywiady. EV jest pozytywnym i bardzo inspirującym człowiekiem.
wTF
weather or not - ratowalo sytuacje tej zimy nie raz nie dwa
Tropi
Kocham tego człowieka

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>