Dilated Peoples - wywiad: od początków po "Directors of Photography"

W zeszłym tygodniu okrągłe 20. urodziny obchodził "The Platform" - debiutancki album kultowej ekipy Dilated Peoples. Album ten (choć tak naprawdę nie był pierwszym albumem tercetu - szerzej o tym poniżej), lirycznie i muzycznie wciąż brzmiący świeżo, uważany jest za kamień milowy w kalifornijskim undergroundowym hip-hopie. Oraz, rzecz oczywista, stał się zaczątkiem wspaniałych karier członków Dilated Peoples - Evidence'a, Rakaa Iriscence'a i DJ'a Babu.

Dyskografię Dilated Peoples wieńczy na ten moment wydany w 2014 roku, świetny, esencjonalny album "Directors of Photography" (TUTAJ możecie poczytać jego popkillerową recenzję). W ramach trasy koncertowej promującej album panowie wpadli także do Warszawy, gdzie dali ognisty koncert na Polach Mokotowskich. Byliśmy tam i my - i po koncercie udało nam się przeprowadzić z przesympatycznymi chłopakami wywiad. Popytaliśmy co nieco o "Directors of Photography", zwłaszcza o wyprodukowany przez DJ'a Premiera singiel "Good As Gone" - jednak nie omieszkaliśmy też wypytać m.in. o iście mityczny wśród fanów pierwszy materiał Dilated "Imagery, Battle Hymns & Political Poetry", do dziś nie wydany.. 

Z różnych powodów jednak wywiad nie został dotąd opublikowany... Aż do teraz - z okazji dwudziestolecia "The Platform" i celebracji twórczości Dilated Peoples pomyśleliśmy, że grzechem byłoby nie wykorzystać okazji - prezentujemy więc popkillerowy wywiad z Dilated Peoples. Zapraszam!

Rozmawiał, tłumaczył: Maciej Wojszkun
Kamera: Maciej Pieczykolan (MVPclips)
Montaż: Marcin Natali

Ludziska

Real HH 90
Sorry mała poprawka 2011 pierwsza edycja HH Arena Łódź byłem tam wspomnienia niesamowite.
Salah
Co sądzicie o tym co już zresztą krąży po internecie że Akil the mc z Jurassic 5 to tak naprawdę Tupac a Chali 2na z Jurassic 5 to Yaki Kadafi. ?. Pozdrawiam
Real HH 90
Dilated Peoples wiadomo że to zajebista grupa byłem na ich koncercie w Łodzi w 2011 na HH Arena zajebiście było no i to jak powiedział Evidence nie zależy im na radiowych hitach dla mnie Dilated Peoples wielki props a tak przy okazji mam całą dyskografię ich.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>