Dilated Peoples - wywiad: od początków po "Directors of Photography"

W zeszłym tygodniu okrągłe 20. urodziny obchodził "The Platform" - debiutancki album kultowej ekipy Dilated Peoples. Album ten (choć tak naprawdę nie był pierwszym albumem tercetu - szerzej o tym poniżej), lirycznie i muzycznie wciąż brzmiący świeżo, uważany jest za kamień milowy w kalifornijskim undergroundowym hip-hopie. Oraz, rzecz oczywista, stał się zaczątkiem wspaniałych karier członków Dilated Peoples - Evidence'a, Rakaa Iriscence'a i DJ'a Babu.

Dyskografię Dilated Peoples wieńczy na ten moment wydany w 2014 roku, świetny, esencjonalny album "Directors of Photography" (TUTAJ możecie poczytać jego popkillerową recenzję). W ramach trasy koncertowej promującej album panowie wpadli także do Warszawy, gdzie dali ognisty koncert na Polach Mokotowskich. Byliśmy tam i my - i po koncercie udało nam się przeprowadzić z przesympatycznymi chłopakami wywiad. Popytaliśmy co nieco o "Directors of Photography", zwłaszcza o wyprodukowany przez DJ'a Premiera singiel "Good As Gone" - jednak nie omieszkaliśmy też wypytać m.in. o iście mityczny wśród fanów pierwszy materiał Dilated "Imagery, Battle Hymns & Political Poetry", do dziś nie wydany.. 

Z różnych powodów jednak wywiad nie został dotąd opublikowany... Aż do teraz - z okazji dwudziestolecia "The Platform" i celebracji twórczości Dilated Peoples pomyśleliśmy, że grzechem byłoby nie wykorzystać okazji - prezentujemy więc popkillerowy wywiad z Dilated Peoples. Zapraszam!

Rozmawiał, tłumaczył: Maciej Wojszkun
Kamera: Maciej Pieczykolan (MVPclips)
Montaż: Marcin Natali

Ludziska

Real HH 90
Sorry mała poprawka 2011 pierwsza edycja HH Arena Łódź byłem tam wspomnienia niesamowite.
Real HH 90
Dilated Peoples wiadomo że to zajebista grupa byłem na ich koncercie w Łodzi w 2011 na HH Arena zajebiście było no i to jak powiedział Evidence nie zależy im na radiowych hitach dla mnie Dilated Peoples wielki props a tak przy okazji mam całą dyskografię ich.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>