Rado Radosny

Rado Radosny

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-27 18:30 przez: Kacper Szymański (komentarze: 6)

Nie milkną echa konfliktu między znanym, byłym żużlowcem, Jerzym Mordelem, a Te-Trisem. Zaczęło się bardzo niewinnie, od użycia nazwiska żużlowca w tytule utworu z płyty Te-Trisa "Definitywnie", w którym gościnnie udzielili się Dwa Sławy. Jednak sportowca uraziło nie tyle użycie jego nazwiska, co określenie go epitetem "pierdolony" przez Astka w jego zwrotce. Sprawa znalazła swój finał w sądzie, ale proces ciągle trwa. Jego kulisy zdradził Astek w wywiadzie z Jackiem Adamkiewiczem.

dodano: 2015-06-22 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

To już przedostatnia popkillerowa symulacja, zanim przejdziemy do prawdziwej 4 edycji... Kto znaleźć mógłby się w składzie na 2008 rok?

Wcześniejsze roczniki: - 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-18 13:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Popularność Dwóch Sławów po premierze "Ludzi Sztosów" wciąż rośnie, pojawiają się też kolejne wywiady. Dopiero co zaprezentowaliśmy Wam nasz videowywiad z chłopakami, a teraz dostaliśmy wywiad Marcina Flinta i Andrzeja Cały, którzy porozmawiali z Astkiem i Radosnym m.in. o fanach, kalkulacjach czy późnym debiucie...

video
dodano: 2015-02-15 21:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 47)

"Ludzie Sztosy" (recenzja) to chyba na ten moment najgłośniejszy polski album roku 2015. Z Astkiem i Rado Radosnym spotkaliśmy się w lutowy niedzielny poranek, by przeprowadzić zderzenie Dwóch Pismaków z Dwoma Sławami. Co z tego wyszło? Sprawdźcie sami w naszym videowywiadzie!

video
dodano: 2015-01-16 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 9)

Logika nakazuje, by podobnie jak wczoraj w tygodniu ze Sławami zaserwować Wam jakiś dobry zapomniany numer, zwłaszcza że ich podziemna dyskografia jest naprawdę bogata. Radosny i Astek tworzyli wspólnie sztosy już w 2007 roku, kiedy to w sieci pojawiła się płyta "Dla Sławy", na której nawijał Rado, Astek zaś odpowiadał w całości za produkcję. Uznałem jednak, że słuszniejszym rozwiązaniem będzie przypomnienie wam jednego z najlepszych singli 2013 roku (i nie tylko - przyp. BobAir), na którym szalony duet wystąpił gościnnie. Chodzi mi oczywiście o fantastyczne "W 3 dupy" z płyty Polskiego Karate.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2015-01-15 20:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 0)

Strach pomyśleć, że minęło już osiem lat od pierwszej wspólnej płyty Radosnego i Astka pod szyldem Dwa Sławy. Astka miałem okazję usłyszeć już wcześniej, jego świetna "Akustyka ust Asteka" (tutaj tekst w ramach Przegapifszy) była dołączona pod postacią mp3 do płyty w czasopiśmie "Ślizg" (ciekawe ile osób kojarzy ten tytuł wyłącznie z uwagi na forum). Miał on wszystko, co powinno doprowadzić słuchacza do szału: wysoki głos, wydumane tematy (był tam numer o wyższości swetrów nad bluzami, serio!) i dziwne skity. Cóż z tego, skoro to wszystko brzmiało świetnie, a charyzma Astka porywała od pierwszego wersu. Gdy dowiedziałem się, że na płycie "Dla Sławy" ma odpowiadać wyłącznie za bity, byłem rozczarowany. Kim jest w ogóle ten Radosny? Za kogo się leszcz uważa? A w ryj dostać przypadkiem nie chce? Po przesłuchaniu materiału doznałem nagłego opadu szczęki (#Roger Ebert). Tak autentycznie zabawnej płyty nie słyszałem od czasu debiutu Łony. A teraz, skoro przedstawiłem wam pokrótce moje początki z muzyką Sławów... zapraszamy na reklamy.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Inna Strona
dodano: 2015-01-14 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

Dzisiaj goszczą u nas Dwa Sławy, czyli Ludzie Sztosy we własnych osobach!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-03-03 19:00 przez: Embryo Nagrania (komentarze: 7)

Dwa Sławy - "Unplugged" (Live bez prądu feat DJ Flip & ŁDZ Orkiestra)

Prezentujemy akustyczną wersję dwusławowego "Unplugged". Dwa Sławy, Dj Flip i ŁDZ Orkiestra bez prądu. Rapsy, akustyczne instrumenty i bardzo duży dystans do siebie. Spontaniczny track, który powstał w wyniku spotkania poświęconego degustacji płynów wpływających na poprawę percepcji ogólnej. Bez cięć, bez poprawek. Sprawdździe na czym skreczuje Dj Flip!

 

 

 

dodano: 2013-02-04 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 12)

Polskie Karate ft. Dwa Sławy - W 3 dupy (prod. Metro)

Dlaczego: Pytanie "dlaczego" możecie zadać tylko przed włączeniem play, bo po nim wszystko staje się jasne. Sam już nie wiem co w tym wszystkim jest najlepsze. Okopcony Wyga, relaksujący się w wannie Igor, "roztrzepany" Astek czy pobity Radek. Nie zapominajmy jednak o Metro, który zrobił taki bit, którego większość raperów by się przestraszyło. Ci się nie boją niczego i rozpierdalają wszystko sławiąc Polskie Karate w całym kraju. Ogień!

 

dodano: 2012-11-15 20:34 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 1)

Obrodziło dzisiaj ciekawymi materiałami, prawda? Single, klipy, nowe numery, a wśród nich długo oczekiwany przez fanów album o tytule "Nie wiem, nie orientuję się" duetu Dwa Sławy (w składzie Rado Radosny i Astek).

Jest to zdecydowanie rzecz nietuzinkowa na naszym podwórku, zatem prawdźcie koniecznie.

video
dodano: 2012-10-21 18:20 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 14)

DWA SŁAWY - Absztyfikanci.ds feat. DJ Flip (OFFICIAL VIDEO)

Dwa Sławy, czyli Astek i Radosny, dzielą się z nami kolejnym singlem, promującym ich debiutancki materiał "Nie Wiem, Nie Orientuję Się". Gościnnie w utworze "Absztyfikanci.ds" możemy usłyszeć młodego, utalentowanego DJ-a Flipa. Dwa Sławy zawsze serwują ogień, więc nie muszę was chyba zachęcać do sprawdzenia niniejszego utworu. Za to zachęcam was do rozwinięcia tego newsa, ponieważ znamy już tracklistę nadchodzącego albumu.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-04-06 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 15)
"Rado Radosny Radosław i Astek Montezuma Jarosław" wracają z drugim po kozackim "Dla Sławy" oficjalnym materiałem zatytułowany... no właśnie... "Muzyka Kozacka". Recenzję albumu, którego premiera będzie miała miejsce dopiero jutro, już dziś możecie przeczytać u nas.

"Kozak" z okładki w pewien sposób oddaje charakter dotychczasowej muzyki łódzkiego duetu. Zapewnienia Jarka o tym, że wszystkie historie zawarte na "Dla Sławy" (oprócz miejskiej legendy z "Ryzyka") są prawdziwe tylko podwyższają dla mnie wartość tego napompowanego chorym humorem albumu. Mixtape "Nieśmiertelna Nawijka Dwusławowa" latał w głośnikach tygodniami, a złych opinii na jego temat ze świecą szukać... Jak jest z "Muzyką Kozacką"?

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-11-23 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)
WoskMasterAstek alias Jarosław Astek oraz Rado Radosny ostatnio zaserwowali nam nową premierę. "Mixfile" Dwóch Sławów "Nieśmiertelna Nawijka Dwusławowa" miał swoją premierę na Popkillerze i nie był to jedyny powód dla którego po materiał sięgnęliśmy z wielką przyjemnością. Do dziś wspominam znakomite godziny spędzone z "Dla Sławy" i moje zdumienie, kiedy dowiedziałem się, że wszystkie historie, oprócz jednej "miejskiej legendy", były prawdziwe.

Łodzianie postanowili tym razem zająć się bitami 20Syl/Hocus Pocus i dać Astkowi porapować w trochę szerszym zakresie niż wcześniej. Jakie są efekty?