Astek o procesie Te-Tris vs Jerzy Mordel : "Literowałem w sądzie 'braggadocio'"

Nie milkną echa konfliktu między znanym, byłym żużlowcem, Jerzym Mordelem, a Te-Trisem. Zaczęło się bardzo niewinnie, od użycia nazwiska żużlowca w tytule utworu z płyty Te-Trisa "Definitywnie", w którym gościnnie udzielili się Dwa Sławy. Jednak sportowca uraziło nie tyle użycie jego nazwiska, co określenie go epitetem "pierdolony" przez Astka w jego zwrotce. Sprawa znalazła swój finał w sądzie, ale proces ciągle trwa. Jego kulisy zdradził Astek w wywiadzie z Jackiem Adamkiewiczem.

Proces rozpoczął się w 2016 roku. Te-Tris, Astek i Rado składali już zeznania, jednak ponownie staną przed obliczem wymiaru sprawiedliwości w połowie kwietnia tego roku. Jak przyznał Astek, Jerzy Mordel wytoczył proces cywilny i karny - w tym pierwszy jeden ze Sławów jest świadkiem, w drugiej ma być pozwanym, ale w wyniku różnych uchybień nie został jeszcze dopisany do pozwu. 

Zapytany o swoje zeznania, Astek powiedział: "Sędzia się mnie pyta, bardzo kumaty sędzia, tak czterdzieści parę lat, mówi: "W jakiej stylistyce obraca się pana zwrotka?". To ja mówię, że to jest braggadocio, a on mówi: "Proszę przeliterować". Także literowałem w sądzie "braggadocio". I jeszcze był hit, bo ja w swojej argumentacji napisałem, że "pierdolony Jurek Mordel", "pierdolony" jest partykułą wzmacniającą i nie miałem na celu obrażenia powoda, tak samo jak Te-Tris piszący w swojej zwrotce "pieprzony Excel" nie chciał obrazić giganta Microsoft. A sędzia się mnie pyta: "Czy uważa pan, że pan Adam Chrabin nawinął 'pieprzony Excel', a nie 'pierdolony Excel', dlatego, że nie zgadzały mu się sylaby, a może bał się obrażać giganta Microsoft"? Naprawdę. Abstrakcyjna w ogóle rozmowa".

fani Zioła OG
Ostatnio nagrałem diss na innego rapera, całe miasteczko czekało na ten lokalny beef dwóch najlepszych mc w okolicy i wiecie co? Zamiast nagrać odpowiedź tamten typ mnie podal do sądu, usunęli z sieci mój kanał (9 lat nagrywek poszło w las) przez jeden diss. Porażka, musiałem w sądzie odpowiadać jak sędzia zapytał "co rozumie Pan rapując w drugim wersie: 'te pancze łamią kości choć to nie break hands master' niech Pan wyjaśni" i musiałem rap geniusa na żywo odwalac, beka.
Papilot
o kurwa niezle, tej. Ja kiedys gralem piosenki na jutjubie, czasem stream i kurwa nazwalem kogos zjebem i kurwa a ten jeb do sadu z miejsca a tam to mnie sedzia ojebal jak bura suke, bo byl psychofanem tej kurwy i ja mowie do siedziego, ze ty kurwo i takich jak on to ja moge na sniadanie wpierdolic razem z kapciami a ten do mnie, ze kurwa obraza osobistosci najwyzszej i niby chcialem sie dotykac z nim to mi wpierdolil za molestowanie jeszcze 3 lata i chlopaki mysleli, ze ja pedal i caly czas mi dupsko obrabialy skurwysyny, ale ja wyszlem z paki i teraz kurwa sie zajme nimi wszystkimi. Zapowiadam kurwa zemste msciciela pierdolnietego, wiec strzezta sie skurwysyny.........................................
jjiij
a to ty! widziałem twój filmik youtube.com/watch?v=KZfSiZrSp9E
Jom
Serio?..
wujokrzysio

śmiesznie to brzmi w wywiadach, jaki ten sąd jest dziwny i niekumaty, ale tak na prawdę jakie to miało znaczenie, w jakim stylu był utwór? po co to mówił?

f_koko
może dla Asteka "pi*rdolony" to komplement

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>