Dwa Sławy "Nieśmiertelna Nawijka Dwusławowa" - recenzja

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-11-23 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)
WoskMasterAstek alias Jarosław Astek oraz Rado Radosny ostatnio zaserwowali nam nową premierę. "Mixfile" Dwóch Sławów "Nieśmiertelna Nawijka Dwusławowa" miał swoją premierę na Popkillerze i nie był to jedyny powód dla którego po materiał sięgnęliśmy z wielką przyjemnością. Do dziś wspominam znakomite godziny spędzone z "Dla Sławy" i moje zdumienie, kiedy dowiedziałem się, że wszystkie historie, oprócz jednej "miejskiej legendy", były prawdziwe.

Łodzianie postanowili tym razem zająć się bitami 20Syl/Hocus Pocus i dać Astkowi porapować w trochę szerszym zakresie niż wcześniej. Jakie są efekty?

A jak myśleliście? Są zabawne, zrealizowane z odpowiednią dawką skillsów, a przede wszystkim dobrego humoru. "NND" nie jest jednak w stu procentach "komediowym" projektem. Dowodem niech będzie świetny numer Astka z Gresem - "Tlen". To co spaja całość to mistrzowska chemia między dwójką autorów. W każdym wersie i w każdym kawałku słychać dobrą zabawę i satysfakcję jaką sprawiała chłopakom wspólna sesja w studio.

Świetną wiadomością jest zwyżka formy Astka, który zdumiewa tutaj praktycznie każdym swoim wejściem. Nie tylko jego charakterystyczny, wysoki głos zmienił się na plus, bo i pod względem skillsów niewielu ma podjazd do tego co zrobił na "NND". Kozacko sprawdza się w refrenach, kiedy wplata fajną melodykę w swoje flow, klei wyśmienicie i jest w tym naturalny, ba... Nawet bawiąc się cudzym sposobem rymowania (mesowe "Kurz, Kurz" jest zrobione idealnie) jest fantastyczny. Radek oprócz tego, że wznosi się na nowe poziomy abstrakcji, które do dziś odkrywam przy każdym przesłuchaniu, powinien pracować nad komunikatywnością przekazu. W morzu tych wszystkich podbitek, zaciągnięć, ad-libsów i wszelakich wygięć flow łatwo się pogubić, a co za tym idzie jego przezabawne historyjki czasami pozostają niezrozumiane przez mniej cierpliwego słuchacza.

Doskonałym wyborem były też podkłady Hocus Pocus, na których obydwaj panowie jeżdżą po swojemu, a nie każdy słuchacz zna je na pamięć. "NND" to naprawdę świetna zapowiedź materiału, który ma się pojawić już za chwilę. Przypomnijmy, że na nadchodzącym LP Astek zajął się tylko bitami, nad czym trochę ubolewam po tym co usłyszałem tutaj. Bardzo dobrze wypadają goście - Teofil Pornowski alias Janek z Afrontów zaspakaja choć odrobinę mój głód jego zwrotek, Gres, który zaznaczył swoją obecność bardzo dobrą zwrotką i Chercheń, który jest niezły, ale dystans między nim, a kompanem z UTX zwiększa się z każdą pozycją. Mało tu wad... Dobry rap ze szczerym uśmiechem na pysku. Radosny i Astek to wciąż czaderskie ziomy. Na piąteczkę.

SlaZBo
Nawet okładka z nawiazaniem do hocus pocus ;)
Olo
Genialny materiał:D Niestety przysporzył mi trochę wstydu... Mianowicie, gdy podczas jazdy tramwajem jeden ze "sławów" zachęcał do "klepania nie wzwiedzionym siurkiem po pupie" poruszyłem swoim śmiechem cały wagon:P HAHA Mega pozytywne! P.S. Też kurz mnie wkurwia:D Dziękuję, dobranoc. 5!
philips
daniel wardzinsi najbardziej wazeliniarskie posty od tylu lat danielu jesli chcesz powaznie pisac o muzyce nie wal samych lukrowany laurek niga plis
elemel
philips- a co ? chciałbyś czytać tutaj recenzje słabych płyt ? Jarosław i Radosław wciągnęli połowę tegorocznych płyt mainstreamowych.
MakoBako
Zrecenzowac pozytywnie , pozytywny projekt to takie straszne ? :) Pozytywnie to slowo klucz , ktorego znaczenie czasami jest nie do pojecia, dla takich spietych osobistosci jak Ty i jak wiekszosc sluchaczy w naszym kochanym kraju :) . Fajna recka, pjjjonteczka Daniel.
Levarek
Propsy dla tego duetu, naprawde przyjemnie się słucha i bardzo często odpalam tą płytke ostatnio. Hi5
wioro
dobre w huj szczegolnie csi :)
tak to widzę
Materiał świetny, to już mówię po raz kolejny A Astek zaskoczył mnie ogromnie, pozytywnie oczywiście, szkoda że nie będzie nawijał na nadchodzącej płycie
YoManSebaKurfaZiom
KURZ KURZ jest zajebiste :d poza tym miałem podobnie jak Olo, idąc w parku z słuchawkami jak usłyszałem "klep ją nie wzwiedzionym siurkiem po pupie" akurat przechodziłem obok jednej z zakochanych par jakich w chuj dużo w parkach i jebłem śmiechem jak głupi.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>