Z dniem dzisiejszym wystartował preorder albumu Grizzlee'ego i DrySkulla. Płyta "Stadium Regenesis" pojawi się w sklepach 11 września. Znana jest również tracklista. Ponadto artyści ujawnili w formie videoprezentacji okładkę albumu, której autorem jest Grzegorz "Forin" Piwnicki. Za obraz odpowiadają DrySkull i Hubert Drabik. W prezentacji został użyty utwór otwierający płytę pt. "Apocalypsis". Na preorder.pl płyta "Stadium Regenesis" dostępna jest w wersji 2CD z bonusowym dyskiem zawierającym instrumentalną wersję albumu.
Na ProstoTV pojawił się nowy klip KaeNa z albumu „Tylko Śmierć może mnie zatrzymać”. Teledysk powstał do kawałka „Ojcze Nasz”. Większość zdjęć zrealizowano w Bieszczadach, wykorzystując górskie krajobrazy jako tło dialogu rapera z Bogiem. Za produkcję klipu odpowiada Mirek Kaźmierczak, który wcześniej nakręcił m.in. najpopularniejsze video KaeNa - „Zbyt wiele”.
"Na miejscu" to osobisty numer Taty Kresa na świetnym bicie od Jarzy. Całość została wykonana na żywo podczas "live session" na ulicy Mostowej w Bydgoszczy. Numer jest swoistym podsumowaniem pewnego etapu Kresa, syntezą wydarzeń i wniosków z nich wyciągniętych.
Upalne i słoneczne lato zobowiązuje. Cykl RHW The Labels ląduje więc w gorącej Kalifornii. Zanim jednak rozpoczniemy zasłużony wakacyjny chill w cieniu palm Long Beach, trzeba będzie wpierw przeżyć niejeden drive-by shooting i wychylić niejedną 40 ounce z ziomalami na ganku waszej posesji w Compton lub South Central L.A. O tym, jak karkołomne może to być wyzwanie, nauczać Was będą nasi profesorowie: Eprom, Plash1 oraz Blekot. W piątek 17 lipca w Plażowej zaserwują dla Was najlepsze westcoastowe historie na najlepszych westowych beatach!
Agencja Muzyczno-Eventowa Bashesh, Biuro Ochrony Rapu oraz Empire Music Studio zapraszają na koncert Palucha i Rytmusa, który odbędzie się 28 sierpnia w poznańskim klubie Eskulap. Podczas imprezy zostaną wręczone złote płyty za album „Made in Heaven“ duetu Paluch/Chris Carson. Gościnnie pojawią się Gedz, KęKę, Quebonafide oraz SB Maffija.
Prezentujemy teledysk promujący album 4P Solo (znanego choćby ze współpracy z nieżyjącym już Onilem) pt. "Życie po życiu". Czwartym singlem z płyty, do którego powstał obraz jest numer pt. "Uwaga pies!". Na bicie PSB. Za zdjęcia i montaż teledysku odpowiedzialny jest Tomasz Kanione. Poniżej także trzy poprzednie klipy.
Wielkimi krokami zbliża się III edycja Polish Hip-Hop Festival Płock 2015. Przedstawiamy oficjalny spot promujący to wydarzenie. Realizacją materiału video zajęła się chorzowska grupa filmowa 9Liter Filmy.
Do Berlina już niedługo zawita jeden z najsłynniejszych rapowych składów THE LOX! Grupę wspóltworzą Styles P., Jadakiss i Sheek Louch. Koncert formacji z USA to jedno z najgłośniejszych wydarzeń w Niemczech tego roku. Na supporcie amerykańskich gwiazd Rychu Peja oraz So Realistic. Zapraszamy na ten wyjątkowy koncert - Berlin jest zaledwie 3 godziny drogi z Poznania czy 6 z Warszawy!
Członek legendarnego Gang Starr Foundation Afu-Ra już w najbliższy piątek (17 lipca) zagra w Dublinie. Jako support zagrają lokalne ekipy reprezentujące Irlandię oraz Polskę.
21 lipca światło dzienne ujrzy długo wyczekiwany solowy album Legendarnego Afrojaxa zatytułowany ,,Przecież ostrzegałem”. Nawet ci, którzy mieli już okazję usłyszeć wszystkie dotychczasowe single Afrojaxa, nie są gotowi na dalsze owoce współpracy z cenionym chińskim beatmakerem Gun Wo. Koszmar, skatologia, brud, rzyg, złoża złego smaku i wstydu. A także dużo gorzkiej prawdy o życiu. Wydawnictwo dostępne jest już w pre-orderze poprzez sklep Wytwórni Krajowej. Nakład limitowany do 500 sztuk. Okładka tak niecenzuralna, że nie nadaje się do publicznego pokazywania.
"Solipsyzm" to drugi po "Jackass" klip promujący mixtape "Erotyka", który dodawany był do preorderów debiutanckiej płyty Quebonafide pt. "Ezoteryka". Utwór został wyprodukowany przez MVZR. Zdjęcia do klipu zrealizowała ekipa H D S C V M.
Do kolejnej odsłony Krótkiego Strzału zebraliśmy m.in. dodatkowy numer, który znajdzie się na reedycji epki "LOT22" Kaza Bałagane, single z płyt Emesa z Egotrue czy Harego i Fouxa oraz nowe numery od Skajsdelimita, Gospela czy KND.
Dlaczego: Afronty powracają do asfaltowej macierzy! I wreszcie solowo - po singlu promującym drugą solówkę Janka Wygi przyszedł czas na Kasinę. Klip do "Bez cukru" promuje nadchodzący solowy album Kasa, który ma się ukazać jesienią tego roku nakładem Asfalt Records. Za bit w numerze odpowiadają wspólnie Kas i O.S.T.R.
Prezentowaliśmy już wam dwa klipy od ekipy Headlinerz - teraz prezentujemy kolejny i tym razem jest to video mash-up pod letni sztos pt. "BANG" nagrany wspólnie z Wuwuniem. Pełny mixtape ekipy Headlinerz, którą tworzą StahuStah, Kaiteu oraz Gazza ukaże się w połowie wakacji i będzie nosił nazwę "Headbengerz".
Pionier grime'u w Polsce - Wuzet, powraca z nowym materiałem. Teledysk zwiastuje wydawnictwo rapera, które będziemy mogli usłyszeć jeszcze w te wakacje. Długo oczekiwany mixtape "Dzieci Basu Level 2" dostępny będzie jako free download na stronie dobrebity.pl, ale również w kolekcjonerskiej, fizycznej edycji wydanej przez nowopowstały label Wuzeta VIVID STEM Records. W odróżnieniu od pierwszej części, ktora byla dziełem duetu Wuzet/Auricom, tym razem szczecinecki raper zaprosił do współpracy spore grono mc's i producentów. Rozpoczęty jesienią zeszłego roku projekt to czternaście dudniących basem produkcji w brytyjskiej stylistyce, z której znany jest Wuzet. Na albumie udzielili się m.in. Małolat, Ginger, Porchy, Breku, Dubsknit, Walek, Mentalcut.







































