Trepson

Trepson

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-06-04 23:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kooperacja Kubana z Trepsonem zaowocowała już jednym hitem w postaci "Nie ma jak". Teraz otrzymujemy video do świetnie przyjętego "Ex" pochodzącego z wydanego niedawno "Myślisz Jeszcze?"

video
dodano: 2016-12-20 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Jakiś czas temu informowaliśmy o cyklu warsztatów produkcji muzycznej Druga Strona Ulicy, które odbyły się na przełomie października i listopada w studio Mix Room w Radomiu. Dziś prezentujemy teledysk będący efektem wspólnej pracy uczestników oraz prelegentów w składzie Vienio, DJ Eprom oraz Trepson.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2016-09-15 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Druga Strona Ulicy to cykl bezpłatnych warsztatów produkcji muzycznej dedykowanych dla młodzieży z Radomia i okolic. Uczestnicząc w zajęciach otrzymacie niezbędną wiedzę z zakresu podstaw produkcji muzycznej, aranżacji, realizacji wokali, technik studyjnych oraz miksu i masteringu. Warsztaty odbędą się w pełni profesjonalnym studio nagraniowym Mix Room i zostaną poprowadzone przez takie postacie jak Vienio, DJ Eprom oraz Trepson. Całość projektu przypieczętuje wspólny kawałek wraz z teledyskiem (Letemknow Sequence).

dodano: 2015-07-19 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Zanim otrzymacie wspólny utwór oraz płytę Wilków pora na nowy element w tej edycji - Cyphery. Samą formułę kojarzyć możecie z kultowej akcji BET Cypher, corocznych odsłon XXL Freshmen czy też polskich wersji, wprowadzanych przez High Time lub Brudne Południe. Cyphery to hip-hopowa esencja i ponowne wysunięcie rapera na pierwszy plan. To odmiana od studyjnych nagrań i akcja live, w trakcie której kilku MC na jednym dość prostym i rytmicznym bicie serwuje nam porcję surowego rapu "na raz", mając pełną dowolność tego, jak się zaprezentować. Mogą przygotować wcześniej specjalne wejście, freestyle'ować, spontanicznie współpracować między sobą, ograniczeniem jest jedynie kreatywność a rap wydobyty jest z rozbuchanych aranżacji, chwytliwych refrenów i studyjnych efektów. Czysta nawijka i czyste umiejętności.

dodano: 2015-07-10 17:37 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Ujawniliśmy wczoraj, że do tegorocznej edycji Młodych Wilków dołączyliśmy nagrywane w klubie BAL Cyphery, w których sprawdzicie jak na żywo w surowej klubowej atmosferze radzą sobie uczestnicy naszej akcji. Pisaliśmy również "To także Cypherów dotyczyła nasza zapowiedź, że w tej edycji poza A$AP Ty Beatsem znajdzie się też miejsce dla młodych polskich producentów, bo to im powierzyliśmy produkcję bitów do wszystkich 3 Cypherów."

Dziś pora więc na info, kto zajął się produkcją...

kategorie: Felietony, Hip-Hop/Rap
dodano: 2014-03-24 23:00 przez: Robert Trepson (komentarze: 2)

Kilkadziesiąt lat temu, w świecie dużych studiów nagraniowych opartych o magnetofony taśmowe jako jedyne systemy rejestrujące, chyba mało kto przewidywał nadejście rewolucji technologicznej w muzyce. Rewolucji, która de facto zdefiniowała na nowo sposób jej tworzenia. Rozwój nowoczesnych technologii wpłynął na produkcję muzyczną do tego stopnia, że programy typu DAW (Digital Audio Workstation – przyp. red.) oraz sam proces cyfrowej obróbki jak i rejestracji dźwięku właściwie stały się jej nieodłącznym elementem.

Tagi:
dodano: 2013-09-04 13:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

LJ Karwel - Krzysiek - Klaser vol.1

"LJ Karwel wykorzystał całą przestrzeń, jaką Alkopoligamia.com udostępniła mu na winylu; tym razem poznacie jego mroczne oblicze. Po „Grubej love" mierzącej się z grzechem „nieumiarkowania w jedzeniu i piciu" mamy coś mniej metaforycznego - raper z Moniek zrzuca pseudonim i opowiada o sobie.
„Krzysiek" (kolejna fenomenalna produkcja Trepsona, który brzmienie nowojorskie kojarzy nie tylko z brudem, ale i melodią) to historia gościa, którego wciągnęło zarówno osiedle, jak i nietypowa praca (Karwel był częścią ekipy karetki pogotowia). Emocje trzymają w napięciu do końca, mimo aż czterech zwrotek (a może dzięki nim). Swoje rosnące wokalne skillsy zaprezentował w refrenie Gruby Józek z duetu Mondry i Gupi, szczególnie warstwowa końcówka z chórkami robi wrażenie. Sprawdźcie „Krzyśka"!" - pisze Alkopoligamia a my możemy tylko się pod tym podpisać. Mocny numer.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-07-23 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)

Już w piątek na półki sklepowe w Polsce trafi debiutancki album 2Stego, znanego z formacji TłustyKot i z blendów, które zrobiły furorę w polskim internecie. "Puzzle" to album zupełnie inny niż wszystko co dotąd mogliśmy usłyszeć od warszawskiego rapera i producenta, a zarazem w logiczny sposób zamykający pewien etap jego muzycznej drogi. Jednocześnie wiadomo, że "Puzzle" zaczynają coś nowego, nie tylko ze względu na fakt, że wydało to UrbanRec, ale przede wszystkim dlatego, że 2Sty jako jeden z najbardziej czujących nowe trendy raperów w Polsce za chwilę prawdopodobnie przesiądzie się na kompletnie inne produkcje.

"Puzzle" to album na samplowanych bitach, w większości w niezbyt wyszukanych, ale wystarczająco bujających tempach. To płyta, gdzie możemy usłyszeć zarówno wersy o tym "jak jest dostać bełtem w niedzielę o 12" jak i zupełnie trzeźwe, przytomne refleksje i wnioski wysnute z własnych doświadczeń. To bardzo dobry krążek i jak dotąd jeden z poważniejszych kandydatów do debiutu roku.

video
dodano: 2013-01-21 15:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Rap One Shot S04E23: Jopel - Zmiany - (Trepson Remix) - (Popkiller Młode Wilki 2012)

Kolejnym młodowilczym Rap One Shotem jest video z udziałem reprezentanta Białegostoku. Jopel i jego "Zmiany" w remixie Trepsona, czyli numer znajdujący się na płycie Popkiller Młode Wilki 2012.