Raury

Raury

kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap, Relacje
dodano: 2016-05-13 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Przy okazji niedawnej wizyty Macklemore'a i Ryana Lewisa w Łodzi pisałem: "Miałem wczoraj okazję widzieć Macklemore'a po raz czwarty na żywo - najpierw w Niemczech na Splashu i zaraz potem w Czechach na HHK, gdy był tuż przed "The Heist" i grał tylko z Ryanem i trębaczem. Rok później w Londynie, gdy wyprzedali O2 Arena i wrócili już z wielkim rozmachem i oprawą. No i wczoraj w Łodzi, w końcu w Polsce (na Torwarze nie mogłem być), gdy przyjechali z drugim, wyczekiwanym albumem.

Występy te różniło niby wszystko - od undergroundowego klimatu i festiwalowego grania o godzinie 18:30 do wielkiego stadionu, rozbuchanej oprawy i prawdziwego show dopracowanego w detalach. Ale łączyła jedna rzecz - Macklemore to piekielnie dobry performer, jeden z najlepszych pod względem występów na żywo artystów, których miałem okazję widzieć. Biega, skacze, tańczy, wciąż się przebiera, zarazem zachowując perfekcyjną kontrolę sceny, jeszcze lepszą emisję głosu i lecąc wszystkie teksty samemu bez hypemana, równocześnie wciągając w środek zabawy publikę. Czy ma wokół siebie kilkanaście osób, wielkie ekrany, stroje i konfetti, czy stoi sam z mikrofonem - pod względem występów live jest po prostu ASEM." Sprawdźcie fotorelację z tego wydarzenia!

recenzja
dodano: 2016-02-23 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Pochodzący z Atlanty, 19-letni Raury to nie typowy MC z Południa Stanów Zjednoczonych, a bardziej "outcast", wyrzutek nie do końca pasujący do rówieśników i żyjący w trochę alternatywnej rzeczywistości. Praktycznie niemożliwym czyni wrzucenie go do jakiejś ścisłej szufladki muzycznej, i bardzo dobrze - to gość czerpiący energię z wolności, powiewu świeżego powietrza i uśmiechów przypadkowo spotkanych ludzi. Na okładce XXL Freshmen 2015 widziany w sandałach, krótkich spodenkach, słomianym kapeluszu, białej koszulce z zielonym napisem "Industry Plant" i z niekrytym, szczerym "bananem" na twarzy.

W pierwszym utworze z debiutanckiego, oficjalnego albumu zadaje pytanie "Kto może ocalić ten świat, przyjacielu?" i momentalnie podsuwa odpowiedź "All we need is love". Ba, zamiast zaserwować nam stek tłustych linijek o tym, jak wyjątkowym jest artystą, Raury skromnie prosi "Droga Ameryko, proszę posłuchaj". No i jak mu nie kibicować?

Tagi:
video
dodano: 2015-07-01 21:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Świezo upieczony tegoroczny Freshman XXL'a i moim zdaniem najciekawszy, najbardziej unikalny z całej dziesiątki ATLien Raury opublikował teledysk do najnowszego singla "Devil's Whisper", o którym niedawno pisaliśmy. "Szept Diabła" to follow up do zawartego na zeszłorocznym projekcie rapera/wokalisty "Indigo Child" numeru "God's Whisper" i dobra introdukcja do twórczości Raury'ego dla wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z jego dokonaniami.

Tagi:
dodano: 2015-06-16 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Obiektywnie patrząc najbardziej wszechstronny, a moim zdaniem też najciekawszy, najbardziej unikalny Freshman tegorocznej klasy Freshmanów XXL'a Raury idzie za ciosem i atakuje nowym numerem. Pochodzący z Atlanty MC/wokalista zaserwował nam swoisty follow up do zawartego na jego zeszłorocznym projekcie "Indigo Child" numeru "God's Whisper", potwierdzając zarazem, że nie zamierza zmieniać swojego stylu i upraszczać przekazu, ani też łamiącego bariery muzyczne brzmienia. Czysty talent - sprawdzajcie to!

Tagi:
dodano: 2015-06-03 21:35 przez: Marcin Natali (komentarze: 22)

Dobrze znany wszystkim nieoficjalny szósty element hip-hopu - obsuwa - udzieliła się również magazynowi XXL, a wypatrującom tegorocznej edycji amerykańskich Młodych Wilków Freshmenów przyszło ćwiczyć cierpliwość i debatować nad tym, kto w tym roku znajdzie się w "klasie Świeżaków". Również w naszym popkillerowym gronie typowaliśmy swoich faworytów i wybieraliśmy artystów, którzy naszym zdaniem najbardziej zasłużyli na to prestiżowe wyróżnienie...

Jak oznajmił jednak przed chwilą XXL, The Wait Is Over. Miesiące przygotowań, 50 nominowanych i głosowanie publiczności za nami, znamy tegoroczną dziesiątkę!

dodano: 2015-05-30 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

Autor jednego z najlepszych niezależnych wydawnictw rapowych 2013 roku "Acid Rap", chicagowski MC Chance The Rapper od dłuższego czasu nie przypominał o sobie solowymi numerami, współpracując zamiast tego z przyjacielem Donnie Trumpetem w ramach zespołu The Social Experiment.

Wczoraj do Sieci trafił długo oczekiwany debiutancki longplay ekipy, a na naszpikowanym gościnnymi występami, udostępnionym za darmo krążku Chance'a i spółkę wsparli artyści największego kalibru, tacy jak J. Cole, Busta Rhymes, Erykah Badu, Janelle Monae, B.O.B., Big Sean czy BJ The Chicago Kid. Lista gości jest jednak dużo dłuższa, a nam nie pozostaje nic innego jak zostawić was z tym przepięknym prezentem od chicagowskiego zespołu.

dodano: 2015-05-18 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 18)

Jak co roku na wiosnę XXL selekcjonuje swoich Freshmenów, czyli 10-tkę młodych talentów na dany rok, które powinny zamieszać na scenie. Wcześniej jednak wybiera grono 50 osób, na które głosować można poprzez stronę magazynu - osoba, która zdobędzie najwięcej głosów, a nie zostanie wcześniej wybrana do 9-tki przez redakcję XXL'a uzupełnia skład jako wybór czytelników i 10-ty Freshman...

O tym, że akcja XXL'a to pierwowzór naszych Młodych Wilków pisaliśmy już pewnie milion razy. Przy okazji zeszłorocznej edycji i ujawnienia wstępnej 50-tki zaświtała nam w głowie idea pt "Czemu by nie wybrać też Freshmenów?", czego efektem było nasze Popkillerowe zestawienie. W tym roku również postanowiliśmy przyjrzeć się dokładnie całemu składowi i w gronie redakcyjnym wyselekcjonować z grona 50-ciu nominowanych swoje własne dziesiątki, zanim jeszcze dowiemy się, kto w tym roku utworzy skład XXL Freshman Class 2014. Zamiast uśredniać wspólne wybory i zrobić z tego '10-tkę Popkillera' zdecydowaliśmy się jednak na coś innego - a mianowicie każda z osób, które podjęły się wyboru przedstawiła swoją własną listę (w kolejności alfabetycznej), uzupełniając ją opisem i prywatnym komentarzem. Swoista redakcyjna dyskusja, w której zauważyć możecie zarówno kto komu z nas najmocniej wpadł w ucho i komu wróżymy świetlaną przyszłość, a następnie przekonać się kto był najbliżej prawdziwego zestawienia - zestawienia, które powinniśmy poznać już w najbliższych dniach.