King Louie

King Louie

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-12-24 12:30 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 3)

Twórca serii mixtape'ów "Drilluminati" raper King L został dzisiaj postrzelony w głowę na jednej z ulic miasta, z którego pochodzi, czyli Chicago. Według raportu The Source MC, który współpracował m.in. z Kanye przy albumie "Yeezus" i według ostatnich spekulacji został członkiem labelu Drake'a OVO Sound, jest przytomny i można z nim nawiązać rozmowę.

dodano: 2015-05-30 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

Autor jednego z najlepszych niezależnych wydawnictw rapowych 2013 roku "Acid Rap", chicagowski MC Chance The Rapper od dłuższego czasu nie przypominał o sobie solowymi numerami, współpracując zamiast tego z przyjacielem Donnie Trumpetem w ramach zespołu The Social Experiment.

Wczoraj do Sieci trafił długo oczekiwany debiutancki longplay ekipy, a na naszpikowanym gościnnymi występami, udostępnionym za darmo krążku Chance'a i spółkę wsparli artyści największego kalibru, tacy jak J. Cole, Busta Rhymes, Erykah Badu, Janelle Monae, B.O.B., Big Sean czy BJ The Chicago Kid. Lista gości jest jednak dużo dłuższa, a nam nie pozostaje nic innego jak zostawić was z tym przepięknym prezentem od chicagowskiego zespołu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-03 17:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

Pomimo featuringów z Kanye Westem, A$AP Rockym czy Tygą to ze stu wydanych ostatnio przez Chief Keefa utworów wyróżnić można było dziesięć dających się wysłuchać i jeden z mocą potencjalnego hitu. Tym jednym kawałkiem jest agresywne, przypominające hity "Love Sosa" czy "I Don't Like", "Faneto" z mixtape'u "Back From The Dead 2". Teraz owy utwór doczekał się remixu, na którym oprócz Keefa udziela się cała śmietanka najpopularniejszych ulicznych raperów z Chicago. Swoje zwrotki na produkcji Da Internz dali Lil Bibby, Lil Herb, King Louie oraz Lil Durk. "Faneto Remix", które możecie przesłuchać w rozwinięciu zapowiada nadchodzący mixtape "Dedication" Chief Keefa.  

video
dodano: 2014-12-23 15:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 5)

Dla wszystkich fanów ostrych, wulgarnych wersów na bardzo ciężkich bitach drill jest nie lada gratką. Powiązany z Chicago nurt trafia do coraz większej ilości słuchaczy, a sama tamtejsza scena oferuje coraz to więcej talentów. King Louie zapowiedział już jakiś czas temu trzecią część "Drilluminati", jednak nie przeszkadza mu to promować "dwójki". Ów całkiem dobrze przyjęty materiał promowany w sieci jest właśnie klipem do utworu numer 8 czyli "Made Drill". W rozwinięciu newsa zapoznać możecie się z "Drilluminati 2" (które warto z tej okazji przypomnieć) oraz z wymienionym teledyskiem. Przyznacie, iście drillowo się tu robi...

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-07-07 16:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

King Louie był w tym roku stosunkowo cichy... do tego czasu. Po burzliwym i pełnym sukcesów dla Chicago 2013 roku to właśnie Louie jest kolejnym z naczelnych reprezentantów drill music, który wydaje swój nowy projekt. Dobrze przyjętę "Drilluminati"' oraz "Drilluminati 2" zrobiły raperowi dobrą podstawę na kolejny materiał, którym jest "TONY". Wśród gości zobaczymy tutaj tylko Chi Hoovera, LeekeLeek'a oraz Sitta, a sam gospodarz kolejny raz serwuję nam w leniwy sposób uliczne historię na ciężkich, bangerowych podkładach. Mixtape "Tony" możecie ściągnąć lub przesłuchać w rozwinięciu. 

Tagi:
dodano: 2013-12-11 13:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)
king louie

Dzięki występowi na "Yeezusie" kariera King Louiego nabrała tempa i nie ma co się dziwić, bo jest jedną z wyróżniających się postaci wśród fali nowych raperów z Chicago zalewających scenę. Teraz King L ogłosił, że jeszcze w tym roku swoją premierę będzie miał mixtape "Drilluminati 2", który jest sequelem bardzo dobrze przyjętej pierwszej części. Dokładną datą premiery jest 17 grudnia, a wśród gości zaproszonych na ten projekt znaleźć możemy trzech innych obiecujących mc's z Chiraqu, czyli Chance The Rappera, Lil Herba oraz Lil Bibby'ego. Klip do utworu "Eastside Shit", który zapowiada mixtape oraz jego okładkę możecie sprawdzić w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2013-10-27 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 13)

Nie, to nie będzie artykuł o Jordanie, Pippenie, Rodmanie i spółce. Kiedy ostatnio przeglądałem bardzo ciekawą listę najniebezpiecznejszych miejsc w USA, zaskoczyło mnie, że znalazło się na niej kilka adresów z Chicago, które pod względem liczebności zostawiły w tyle zarówno Kalifornię jak i południe, a jedynie zdewastowane Detroit było w stanie dotrzymać kroku. Faktycznie tzw. "murder rate" w Chi jest przerażająco wysokie, a wersy Chance The Rappera "They be shooting whether it’s dark or not/ I mean, the days is pretty dark a lot/ Down here, it’s easier to find a gun/ Than it is to find a parking spot" pomimo czarnego humoru można traktować zupełnie (śmiertelnie?) poważnie. Wygląda na to, że jedną z niewielu dróg ucieczki w miejscu, gdzie prawdopodobieństwo postrzału przez przypadek jest dramatycznie wysokie, stała się muzyka. Wydaje mi się, że nie ma większej wątpliwości, że Windy City jest w tej chwili miejscem, gdzie narodziny nowych rapowych talentów następują najczęściej.

dodano: 2013-07-23 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Pamiętam jak w zeszłym roku zwrócił na siebie uwagę TYM teledyskiem. Reprezentant M.U.B.U. z kontraktem w Epic Records ostatnio pojawił się jako gość na nowej płycie znacznie bardziej zarobionego koleżki z Wietrznego Miasta - Kanye Westa, który propsował Louie'go już przy okazji "I Don't Like Remix". Jak wiadomo, w nowoczesnych rozwiązaniach scena Chicago, ze szczególnym akcentem na południową stronę tego miasta, radzi sobie świetnie, a King Louie to gość, który bez wątpienia dysponuje nie tylko dużymi umiejętnościami, ale również charyzmą i zapadającym w pamięć akcentem i głosem. "Jeep Music" to mixtape na którym nie znajdziecie wielu znanych ksywek, bo chodzi przede wszystkim o samego King L'a, który teraz podobno zabiera się za finalizowanie prac nad swoim oficjalnym debiutem w Epicu.