Lil Herb

Lil Herb

dodano: 2016-02-11 15:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

Kilka dni temu swoją premierę miał klip do wspólnego utworu Lil Herba oraz Joey'a Bada$$a "Lord Knows". Utwór ten wywołał duże zainteresowanie ze względu na to, że produkcją zajął się Metro Boomin, więc tak naprawdę pierwszy raz mogiiśmy usłyszeć lidera Pro Era na trapowym bicie. Sprawdźcie sami jak Joey Bada$$ sprawdził się w nowej konwencji i czy dotrzymał kroku G Herbo, który z projektu na projekt zalicza ogromny progres.

dodano: 2015-06-11 17:30 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Lista XXL Freshmen, którą popularny amerykański magazyn kompletuje co roku skupia wokół siebie zawsze dużo zamieszania. W tym roku nie było inaczej i 10 nominowanych "świeżaków" okazała się wyjątkowo kontrowersyjna. Wielu słuchaczy oraz i ludzi z branży zdziwionych było absencją takich raperów, jak Mick Jenkins, OT Genasis, Dave East czy Lil Herb. Teraz do tego wszystkiego odniósł się reprezentant Chicago, mający na koncie hit z Nicki Minaj "Chi-Raq" oraz kilka bardzo dobrze przyjętych mixtape'ów, wspomniany wcześniej Lil Herb.

dodano: 2015-05-18 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 18)

Jak co roku na wiosnę XXL selekcjonuje swoich Freshmenów, czyli 10-tkę młodych talentów na dany rok, które powinny zamieszać na scenie. Wcześniej jednak wybiera grono 50 osób, na które głosować można poprzez stronę magazynu - osoba, która zdobędzie najwięcej głosów, a nie zostanie wcześniej wybrana do 9-tki przez redakcję XXL'a uzupełnia skład jako wybór czytelników i 10-ty Freshman...

O tym, że akcja XXL'a to pierwowzór naszych Młodych Wilków pisaliśmy już pewnie milion razy. Przy okazji zeszłorocznej edycji i ujawnienia wstępnej 50-tki zaświtała nam w głowie idea pt "Czemu by nie wybrać też Freshmenów?", czego efektem było nasze Popkillerowe zestawienie. W tym roku również postanowiliśmy przyjrzeć się dokładnie całemu składowi i w gronie redakcyjnym wyselekcjonować z grona 50-ciu nominowanych swoje własne dziesiątki, zanim jeszcze dowiemy się, kto w tym roku utworzy skład XXL Freshman Class 2014. Zamiast uśredniać wspólne wybory i zrobić z tego '10-tkę Popkillera' zdecydowaliśmy się jednak na coś innego - a mianowicie każda z osób, które podjęły się wyboru przedstawiła swoją własną listę (w kolejności alfabetycznej), uzupełniając ją opisem i prywatnym komentarzem. Swoista redakcyjna dyskusja, w której zauważyć możecie zarówno kto komu z nas najmocniej wpadł w ucho i komu wróżymy świetlaną przyszłość, a następnie przekonać się kto był najbliżej prawdziwego zestawienia - zestawienia, które powinniśmy poznać już w najbliższych dniach.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-03 17:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

Pomimo featuringów z Kanye Westem, A$AP Rockym czy Tygą to ze stu wydanych ostatnio przez Chief Keefa utworów wyróżnić można było dziesięć dających się wysłuchać i jeden z mocą potencjalnego hitu. Tym jednym kawałkiem jest agresywne, przypominające hity "Love Sosa" czy "I Don't Like", "Faneto" z mixtape'u "Back From The Dead 2". Teraz owy utwór doczekał się remixu, na którym oprócz Keefa udziela się cała śmietanka najpopularniejszych ulicznych raperów z Chicago. Swoje zwrotki na produkcji Da Internz dali Lil Bibby, Lil Herb, King Louie oraz Lil Durk. "Faneto Remix", które możecie przesłuchać w rozwinięciu zapowiada nadchodzący mixtape "Dedication" Chief Keefa.  

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-08 12:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

19-letni raper z Chicago Lil Herb miał już kilku niespodziewanych gości na swoich trackach. Kilka miesięcy temu pisaliśmy wam o jego utworze z Commonem i Chancem The Rapperem, a sam Herb gościnnie wspierał Nicki Minaj w bardzo popularnym "Chi-Raq". Teraz przyszedł czas na kolejną zaskakującą kooperację z udziałem młodego MC z Wietrznego Miasta. Tym razem połączył on siły z Earlem Sweatshirtem, reprezentantem Odd Future. Kalifornijski raper zajął się również produkcją na "Knucklehead".

dodano: 2014-08-31 13:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 3)

Lil Herb swoim mixtapem "Welcome To Fazoland" oraz zwrotką na głośnym utworze "Chi-Raq" Nicki Minaj pokazał, że uliczny rap z Chicago jest wart bardzo dużo, a on sam jest jednym z jego liderów. Dodatkowo 20-letni raper pojawił się na ostatnim albumie jednego z pionierów rapu z Wietrznego Miasta, czyli Commona. Teraz weteran odwdzięczył się swojemu młodemu koledze i wystąpił na remixie "Fight Or Flight", które pierwotnie znajduje się na wspomnianym wcześniej "Welcome To Fazoland". Oprócz niego gościnną zwrotkę dograł MC, który również pochodzi z Chi-Town i jest jednym z większych objawień ostatnich lat, czyli Chance The Rapper. "Fight Or Flight", które bez dwóch zdań, sprawdzić naprawdę warto możecie posłuchać w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-04-08 19:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 2)

Nie da się ukryć, że doszło do zaskakującej kooperacji w najnowszym utworze promującym nadchodzący album "The Pink Print" Nicki Minaj. Artystka pochodząca z Queens, NY połączyła siły z 19-letnim reprezentantem Chicago Lil' Herbem. Trzeba przyznać, że nie mogła ona wybrać lepszego gościa do utworu o nazwie "Chi-Raq", czyli określenia, którym mianuje się ostatnimi czasy Wietrzne Miasto. Albumu Nicki można spodziewać się pod koniec roku, a "Chi-Raq" możecie przesłuchać w rozwinięciu.