Oto spontaniczny, zarejestrowany podczas sesji w Selekta Studio, numer w którym Gedz, Joda, 2sty i Żyt Toster dzielą się retrospekcjami na instrumentalu "Teraz Patrz" pochodzącym z albumu Te-Trisa pt. "Lot 2011". Muzykę do utworu skomponował Marek "Tort" Wieremiejewicz [MAUi WOWiE] z pomocą Marka Dulewicza. W remiksie usłyszymy niezmienioną wersję refrenu. Za partie śpiewane, podobnie jak w wersji pierwotnej, odpowiedzialny jest wokalista Dominik "Rzeznik" Łuniewski.
Audio
Audio
Niedawno Ras Kass przechrzcił swój nowy projekt z "PUMA" na "Barmageddon". Dziś dostaliśmy od kalifornijskiego wyjadacza back cover produkcji na którym znajdziemy pełną tracklistę oraz niezwykle okazałą listę gości, która pokazuje, że dla autora ten mixtape to nie byle wypełniacz. Gościnnie pojawiają się m.in. Kendrick Lamar, Snoop Dogg, Kurupt, E-40, Evidence, Raekwon, Immortal Technique czy Saigon. Cały mixtape możecie pobrać u nas zupełnie za friko!
Przedstawiamy trzeci singiel pt. „Mr Underground” promujący najnowszy album Zeusa „ZEUS. NIE ŻYJE”. Czwarta, solowa płyta łódzkiego rapera ukaże się na rynku 24 listopada. Krążek w przedsprzedaży znajduje się na http://www.preorder.pl.
Label Tu Wolno Palić udostępnił na swoim kanale odsłuch całości materiału zawartego na płycie "10" Temzkiego i Roux Spany. Zapraszamy.
Jeszcze w tym miesiącu dostaniemy "Elbląg Bejbi" a teraz czas na nowy singiel. Jak można go w skrócie określić? Stare dobre 834 i klimat, który podejdzie z pewnością tym, którzy tęsknią za projektami V'a z Boxim. "Ziomy wiedzą tu to, że nawet bez hologramu nasze EP to pro..."
BANG! BANG! W czwartek premiera "Projektu jeden z życia moment" a dziś promomix z oprawą wizualną. Gural jak to ma w zwyczaju w samochodzie ze swoim rapem daje nam przekrój albumu, który ma powrócić do klasycznych brzmień. Moim zdaniem chwila oddechu od stylu Matheo to dobre zróżnicowanie dla fanów. Myślałem, że Gural na całej płycie będzie rapował spokojnie i rozkminkowo, ale już słyszę, że będą to naprawdę różne podejścia do rapowania. Brzmi obiecująco.
Kończące trylogię "Jedność, Lojalność, Braterstwo" krążek będzie miał swoją premierę 12.12.12. Łatwe do zapamiętania, prawda? Jeżeli chcielibyście sobie ułatwić życie jeszcze bardziej i zamiast zasuwac do sklepu oczekiwac na świąteczny prezent od Wilka i Bilona w domu to można już składac zamówienia w przedsprzedaży. Wystarczy wejść tutaj. W dniu premiery Hemp Gru spotyka się z fanami w Hemp Shopie a 15 grudnia w Saturnie w katowickim Silesia City Center. Jutro zaś o 12:12 możecie się spodziewać promomiksu płyty.
Kiedy widzę na jakimś projekcie udział Exile'a, zawsze jestem zainteresowany. Koleżka zarówno z Blu jak i z Fashawnem zrobili razem kawał dobrej roboty, a przecież i solowo Exile zrobił naprawdę niezłą płytę producencką "Dirty Science". W nowym projekcie tego producenta z Los Angeles, na mikrofonie pojawia się niejaki Johaz. Jak radzi sobie na mikrofonie możecie sprawdzić w rozwinięciu.
Kobik to MC z Krakowa działający wraz z Bone jako Cztery Korony Projekt. Niedawno ukazał się jego solowy projekt zatytułowany "Pierwsza Taka Płyta". Bitami na płycie (z wyjątkiem jednego utworu) zajął się Lanek Beats. Poniżej prezentujemy teledysk do utworu "5 minut", odcinek cyklu Rap One Shot z udziałem Kobika właśnie oraz cały materiał do odsłuchu na youtube.
Redman ostatnio miewa wahania formy, ale kiedy mamy do czynienia z takim koleżką jak on, to nie można go lekceważyć. Nigdy. Dziś mamy dla was materiał trochę bardziej poprawiający humor fanów Reggiego - freestyle zainspirowany atakiem huraganu Sandy. Jeśli wyobraziliście sobie płaczliwy kawałek w którym Reggie Noble ze smutkiem i powagą w głosie jedna się z ofiarami, to jesteście w błędzie. To numer w redmanowym stylu, z głębokim basem i odpowiednią dla jego rapu rytmiką. Miło się tego słucha.
"Będzie to innowacyjny album zarówno pod względem muzycznym, jak i pod względem wydania. Podczas nagrywania tego materiału czuję, jak moje życie się doskonali proporcjonalnie do mojej muzyki. Chyba znalazłem w końcu złoty środek." - mówi Vixen o nadchodzącym 17 listopada "Kontinuum" a my w oczekiwaniu na pierwsze video dostajemy drugi element układanki w postaci numeru "Motywacja".
"Muzykoma" to kolejny album Skora z zespołu SumaStyli. Na album składa się 20 utworów, które wyprodukował jeden producent - Feru. Gościnnie na płycie udzielili się m.in. Trzeci Wymiar, Buka, Mati, K2. Album wraz z reedycją "Dwie Strony Mocy" dostępny do kupienia jest pod adresem www.eskaoer.pl
Niedawno od Curren$y'ego dostaliśmy kolejny mixtape zatytułowany "Priest Andretti", ale Spitta nie wytrzymałby bez premiery swojego kawałka przynajmniej trzy razy w tygodniu. Tym razem za pośrednictwem swojego Twittera zaprezentował luźny track, który nie zapowiada żadnego materiału - "Ex-Girls" z Young Roddym.
Całkiem niedawno, dokładnie 19 października na rynku ukazał się projekt zatytułowany „Kosmos”, który jest efektem współpracy pomiędzy Metrowym, Skorupem, Bu oraz HK Rufijokiem. W notce prasowej możemy przeczytać, że wydawnictwo jest formą opowieści, relacji z tego co kosmici zaobserwowali po wylądowaniu na Ziemi. Dodatkowo do wydania dołączony jest bilet w kosmos na okaziciela, który zażyczy sobie podróży po czterech śląskich planetach, z których przybyli autorzy krążka. Brzmi zachęcająco. A jak wygląda to w praktyce?
Hopsin to jeden z nielicznych gości, których sprawdzać można praktycznie w ciemno, mając gwarancję bardzo, bardzo wysokiego poziomu. Fanatycy mówią, że Big L odrodził się na zachodnim wybrzeżu i słuchając jego równego, bliskiego perfekcji, a zarazem zjadliwego flow naprawdę można dostrzec podobieństwa. Dziś mamy dla was coś potwierdzającego wszystko co napisałem powyżej - radiowy freestyle Hopsina dla LA Leakers.





































