Dag Savage

Dag Savage

dodano: 2016-04-24 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Okrzyknięty przez prestiżowy portal HipHopDX "jednym z 25 najlepszych producentów lat 2000.", pochodzący z Kalifornii Exile to w świecie niezależnego hip-hopu już ikona. Współautor sukcesu takich artystów jak Blu, Fashawn czy Aloe Blacc, producent, raper, beatboxer i DJ, uosabiający prawie wszystkie elementy tej kultury, a zarazem skromny i twardo stąpający po ziemi gość.

Przy okazji ostatniej wiztyty w Polsce Ex udzielił nam konkretnego, 15-minutowego wywiadu, w którym opowiedział m.in. o tym, jak zaczęła i rozwinęła się jego przygoda z robieniem bitów, wspomniał czasy sprzed ery Internetu, gdy sprzedawał mixtejpy na kasetach nagrane z 16-letnim Aloe Blacciem prosto z plecaka na imprezach rapowych w LA, spojrzał z perspektywy czasu na klasyczne "Below The Heavens" i współpracę z Blu, a także podzielił się odczuciami na temat współczesnych trendów w produkcji i wyjaśnił, dlaczego 2 Live Crew czy Beastie Boys tworzyli podwaliny pod dominujący od paru lat trap.

dodano: 2013-03-10 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Dag Savage - When it Rains f/ Aloe Blacc

"When It Rains" - najnowszy singiel promujacy ostatnią epkę duetu Dag Savage (MC Johaz, producent Exile) to wspaniały, ciepły, pełen duszy numer.  Soulowy sampelek, delikatne bębny, treściwe zwrotki i piękny refren niezawodnego Aloe Blacca - nie możecie tego przegapić!

dodano: 2012-11-20 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Exile to producent dla którego nabrałem ta dużego zaufania w kwestii doboru raperów, że nawet jeśli pierwsze wrażenie nie jest najlepsze to i tak staram się zrozumieć gością. Tak miałem z Blu, bo do Fashawna przekonałem się praktycznie z miejsca. Johaz jest jakby najmniej wyrazistym MC z tej trójki, ale zarazem zupełnie odmiennym od wcześniejszych współpracowników producenta z Kalifornii.

Już 15 stycznia ma się ukazać pierwszy wspólny album nowego projektu tej dwójki ochrzczonego Dag Savage. Mamy dla was mixtape - udostępniony właśnie słuchaczom "Salvation", a także promujący go teledysk do numeru "Dag Sav". 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-11-13 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Kiedy widzę na jakimś projekcie udział Exile'a, zawsze jestem zainteresowany. Koleżka zarówno z Blu jak i z Fashawnem zrobili razem kawał dobrej roboty, a przecież i solowo Exile zrobił naprawdę niezłą płytę producencką "Dirty Science". W nowym projekcie tego producenta z Los Angeles, na mikrofonie pojawia się niejaki Johaz. Jak radzi sobie na mikrofonie możecie sprawdzić w rozwinięciu.

video
dodano: 2012-11-04 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

DAG SAVAGE -- CALI DREAMIN' (FT. FASHAWN, CO$$, & TIOMBE LOCKHART) VIDEO

Dag Savage to duet, w którego skład wchodzi raper Johaz oraz wielce ceniony w świecie rapowym producent Exile, którego kojarzyć możecie m.in. ze współpracy z Blu, Aloe Blacc'iem czy Fashawnem. Niedawno ukazał się teledysk do będącego hołdem dla stanu Kalifornia singla Dag Savage "Cali Dreamin'". Gościnnie w kawałku pojawiają się wspomiany Fashawn, Co$$ oraz piosenkarka Tiombe Lockhart. Spokojne pianinko, miękki bas, odpowiednio płynące, lekkie bębny oraz 3 szczere, wspominkowe zwrotki. Nie wiem jak wy,ale ja uwielbiam takie brzmienie.