KRS One

KRS One

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-19 16:54 przez: MaxFloRec (komentarze: 1)

Producent składu MeriDialu, 1/3 grupy Heavy Mental, artysta solowy (album „4 takty”) i główny producent najnowszej płyty KRS-One'a – Młody. Dziś, 19.05, ten uznany beatmaker i raper dołącza do grona zawodników MaxFloRec. Pod tym szyldem wyda swój 2. solowy krążek. Pierwszy singiel zwiastujący album już na MaxFloRecTV!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2017-05-11 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wczoraj pisaliśmy Wam o tym, że produkcją ponad połowy nowej płyty KRS-One'a zajął się Polak, Młody z ekipy Heavy Mental. Z tej wyjątkowej okazji postanowiliśmy też złapać go na krótki wywiad, by mógł opowiedzieć co nieco o całej sytuacji i wrażeniach z nią związanych.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-05-10 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Jeśli mielibyśmy wskazać kilku raperów będących definicją hip-hopu to KRS-One z pewnością byłby jednym z nich. Przesiąknięty do cna czterema elementami i hip-hopową misją Nowojorczyk od wielu lat dostarcza korzenne brzmienie, szerząc wiedzę i nieprzypadkowo nosząc przydomek The Teacha. Mimo upływu lat wciąż jest też aktywny, a właśnie ukazał się jego najnowszy album, który Ambrosia For Heads nazwała "najlepszym krążkiem KRS'a od lat". Dla nas na "The World Is Mind" ważny jest jednak także inny element - aż 9 z 15 numerów wyprodukował nasz rodak, Młody z Bielska-Białej, znany ze składów Meridialu czy Heavy Mental!

dodano: 2016-08-24 20:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

KRS ONE już w ten czwartek wystąpi w Katowicach, w piątek w Warszawie, następnie Gdyni i Szczecinie. Raper zagra w Polsce aż cztery koncerty w ramach europejskiej trasy koncertowej "Now Hear This". W Katowicach koncert otworzą DJ HWR x YOUNG BC (turntables x drums) oraz LORD LHUS (USA) & DJ FLIPTYCK (CZ), natomiast w Warszawie na scenie pojawi się częstochowska ekipa HURRAGUN!

Tagi:
video
dodano: 2013-12-06 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

Nie skłamię gdy powiem, że to jedna z najbardziej zajawkowych i inspirujących rozmów, które do tej pory udało mi się przeprowadzić. Słyszałem wcześniej opowieści o zblazowaniu i gwiazdorzeniu KRS-One'a... a w rzeczywistości legendarny nowojorski raper okazał się mega sympatyczną gadułą, przesiąkniętą do cna hip-hopem i misją szerzenia wiedzy o jego prawdziwych wartościach. Z uwagi na czasowe ograniczenia dążyłem zadać ledwie około 20% przygotowanych pytań, a i tak wywiad jak na zagraniczną rozmowę trwał ponadprzeciętnie długo.

Koncert autorstwa Tha Teacha na festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę był prawdziwą hip-hopową esencją. Gdy powiedział że "b-boye mają 10 sekund by wejść na scenę" i z ok. 10 tysięcy publiki tłumy rzuciły się, by biec i skakać przez barierki a potem zapełnili wielką festiwalową scenę rozkręcając cypher obok którego rapował KRS to czułem się jakbym oglądał video z Bronksu sprzed 30 lat... Natomiast wywiad - był dopełnieniem całościowego wrażenia i regularnie używane przez KRS-a słowa "the real hip-hop is over here" z pewnością nie będą nadużyciem. Serdecznie zapraszam i polecam, czekaliśmy z tym wyjątkowym materiałem na wyjątkowy termin, mamy więc go dla was właśnie dzisiaj, mikołajkowo.

Tagi:
dodano: 2013-05-24 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

No to znamy kolejny amerykański strzał na Kempie i jest to artysta, który z całą pewnością do klimatu festiwalowego pasuje idealnie. Jak mówi info prasowe HHK: "Absolutna i niezaprzeczalna legenda światowego hip hopu, człowiek instytucja, rapowy aktywista, aktor, filozof, nauczyciel" - w skrócie KRS-One!

video
dodano: 2013-05-13 19:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 3)

Sezon festiwalowy nadciąga nieubłaganie.  Do kolejnej, 16. już edycji splash! Festivalu pozostały zaledwie dwa miesiące.  Z tej okazji przeprowadziliśmy  wywiad z Julianem Guptą - przedstawicielem prasowym splasha!. "Perfekcyjne połączenie rapu z lat 90tych i nowych, świeżych brzmień" - tak opisuje line up tegorocznej edycji. Ciężko się z nim nie zgodzić, skoro na jednym festiwalu wystąpią Kendrick Lamar, A Tribe Called Quest, Macklemore, Waka Flocka, A$AP Rocky, John Legend, Tyler The Creator, KRS One,  Iggy Azalea oraz wielu, wielu więcej.  Nie zapomnij włączyć polskich napisów! :)

dodano: 2013-03-31 20:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 6)

Nawet jeżeli zima w tym roku jeszcze nie zauważyła, ze jej czas przeminął i udaje grubą rybę w marcu, nie dajcie się jej oszukać. Już niedługo będzie gorąco i wtedy nawet osoba, która zapadła najgłębiej w sen zimowy, zauważy, że trzeba powoli zaczynać przygotowania do splasha!: znaleźć okulary przeciwsłoneczne, przymierzyć krótkie spodenki, zrzucić mięsień piwny czy przewietrzyć śpiwór. My jesteśmy już praktycznie przygotowani na najlepszy festiwal na świecie, a myślami już w słonecznym Ferropolis. Przed oczami widzimy już jak następujący wykonawcy będą szaleć pośród dźwigów Ferropolis:

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2013-03-25 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Niedawno w Klasyku Na Weekend prezentowaliśmy wam pierwszy solowy album Lorda Finesse - "Return Of The Funky Man". Jak się okazuje Slice Of Spice zdecydowali się na zebranie nieznanego materiału z tamtego okresu, który razem stworzy album zatytułowany "Funky Man: The Prequel". Póki co nie wiadomo do końca czego można się po nim spodziewać, ale sądząc po dwóch udostępnionych numerach, które znajdziecie w rozwinięciu, będzie to zbiór archiwalnych perełek o których istnieniu wielu z nas nigdy by się nie dowiedziało. "Fat For The 90's" zna każdy kto zapoznał się z klasycznym krążkiem Finesse'a, ale niekażdy wie, że pierwotnie numer nagrano na innym bicie autorstwa Diamonda D. Oprócz niego w dalszej części posta znajdziecie numer "No Gimmicks" z KRS Onem nagrany na nowo z dodatkowymi zwrotkami.

video
dodano: 2010-04-16 11:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)
Każdy czytelnik Św. p. Spinnera na pewno zdążył już zauważyć, że zarówno ja, jak i Mateusz darzymy DJ'a Premiera wyjątkową estymą. Może to odważna teza, ale jeśli ktoś nie szanuje takich postaci, to znaczy, że wciąż wie trochę za mało o hip-hopie. Ten człowiek ma na koncie więcej klasycznych płyt niż połowa Nowego Jorku numerów.

Dzięki niemu wiele osób stało się gwiazdami, a niektórych dzięki swej maestrii uczynił nieśmiertelnymi, robiąc z nimi tracki, których nie da się zapomnieć. Dlatego też każdy news z obozu Year Round Records dajemy wam najszybciej jak to możliwe, bo muzyki takich postaci jak Preemo nigdy nie jest za wiele.