KRS-One na Hip Hop Kempie 2013!

dodano: 2013-05-24 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

No to znamy kolejny amerykański strzał na Kempie i jest to artysta, który z całą pewnością do klimatu festiwalowego pasuje idealnie. Jak mówi info prasowe HHK: "Absolutna i niezaprzeczalna legenda światowego hip hopu, człowiek instytucja, rapowy aktywista, aktor, filozof, nauczyciel" - w skrócie KRS-One!

"Od lat staraliśmy się, by zaprosić Krisa do Hradec Králové" - mówi Radek Miszczak, polski promotor festiwalu. "Ten artysta to definicja hip hopu jako kultury, nie tylko stylu muzycznego. I to kultury, w której wielki nacisk położony jest na zgłębianie wiedzy, nie tylko o swoich korzeniach. Jeden z najbardziej wpływowych artystów w historii gatunku to także charyzmatyczna postać sceniczna, która w niemalże 30-letniej dyskografii zebrała całą masę bangerów, które rozniosą tegoroczny Kemp. Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everybody!"

Na hip hopowej scenie pojawił się w 1987 roku z grupą Boogie Down Productions, kiedy to ukazał się ich debiutancki krążek Criminal Minded. Po wydaniu sześciu albumów pod szyldem BDP, w 1993 roku KRS-One zdecydował się na solowy debiut – płyta Return of the Boom Bap do dziś wymieniana jest jako jedna z najlepszych i najważniejszych w historii hip hopu na świecie. Prawie 30-letni staż na rynku muzycznym mówi sam za siebie - “Outta Here”, “Sound Of Da Police”, “South Bronx”, “MC’s Act Like They Don’t Know”, “Rappaz R. N. Dainja”, “Duck Down“, “My Philosophy“, “The Bridge Is Over“ - na Kempowej scenie czeka nas cały arsenał niezapomnianych klasyków hip hopowych! A zobaczyć 'The Teacha' po tej stronie oceanu to nie lada okazja, bowiem artysta... nie lata samolotami.

KRS-One - MC's Act Like They Don't Know

Jupi
Dobra wiadomość! Ale Gimbaza i Lekko starsi nie jaraja sie bo nie znaja ;-( teraz licza sie jebane rossy, birdmany, lil wayne i drake. A tego pana nie mowie,że trzeba uwielbiac, ale wypada znać!!! Pissssss
Niedobitek z Czarnobyla
No kurwa zajebiscie! Jeden z najlepszych MC, zyjacy hip hopowy dinozaur... a do tej pory najezdzalem na line up HHK 2013, ale teraz zmieniam zdanie ;d
Ramzes2
Pierwszy headliner, dzięki któremu nie żałuję że kupiłem bilet na HHK, bo do tej pory to słabizna była
kokokm
O kurwa, widzę, że Hip Hop Kemp stanie się mekką truskuli :/k
 Joł
@kokokm... a czy przypadkiem to nie miał od zawsze byc motyw przewodni tego festiwalu ? hhk to nie splash, w hradcu zawsze był bardziej truskul niz nowe brzmienia.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>