KRS-One "Hip-hop to latarnia, która rozświetla miasto" - videowywiad

Nie skłamię gdy powiem, że to jedna z najbardziej zajawkowych i inspirujących rozmów, które do tej pory udało mi się przeprowadzić. Słyszałem wcześniej opowieści o zblazowaniu i gwiazdorzeniu KRS-One'a... a w rzeczywistości legendarny nowojorski raper okazał się mega sympatyczną gadułą, przesiąkniętą do cna hip-hopem i misją szerzenia wiedzy o jego prawdziwych wartościach. Z uwagi na czasowe ograniczenia dążyłem zadać ledwie około 20% przygotowanych pytań, a i tak wywiad jak na zagraniczną rozmowę trwał ponadprzeciętnie długo.

Koncert autorstwa Tha Teacha na festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę był prawdziwą hip-hopową esencją. Gdy powiedział że "b-boye mają 10 sekund by wejść na scenę" i z ok. 10 tysięcy publiki tłumy rzuciły się, by biec i skakać przez barierki a potem zapełnili wielką festiwalową scenę rozkręcając cypher obok którego rapował KRS to czułem się jakbym oglądał video z Bronksu sprzed 30 lat... Natomiast wywiad - był dopełnieniem całościowego wrażenia i regularnie używane przez KRS-a słowa "the real hip-hop is over here" z pewnością nie będą nadużyciem. Serdecznie zapraszam i polecam, czekaliśmy z tym wyjątkowym materiałem na wyjątkowy termin, mamy więc go dla was właśnie dzisiaj, mikołajkowo.

Czy KRS-One często wywołuje na scenę b-boyów? Czy wiedza i korzenie nadal mają równie duże znaczenie, co kiedyś? Kto najlepiej łączy dziś "edutainment", edukację i rozrywkę? Jak wyglądało rozkręcanie nowojorskich imprez w pierwszych latach istnienia hip-hopu? Co dokładnie miał przekazać wers "I told you that I'm number one, I lied - I'm number one, two, three, four and five"? O tych i innych kwestiach usłyszycie poniżej.

Rozmawiał: Mateusz Natali

Zdjęcia: Wojtek Koziara

Montaż: Przemek Wiszniewski

Tłumaczenie: Patrick Radecki

Za pomoc w przeprowadzeniu wywiadu dziękujemy Zuzi Pszczółkowskiej i Good Music.

KRS One Popkiller

 

Tagi: 

reklama
IMIĘ I NAZWISKO
Pan Krzyś jakiś taki szczupły na fotce. Props dla ttego pana za wszystko!
Bierut
amerykańska podróba Eldo...
serek12
Red dopieprzyl 40 minutowy wywiad z KRS'em, wiec czym jest kurna ten wasz 15min hahaha
Mateusz Natali

I propsy dla niego, bo bardzo ciekawa rozmowa i poruszająca zupełnie inne tematy niż nasza, czy ktokolwiek tu rywalizuje o "najlepszy wywiad z KRS'em" czy raczej im ich więcej tym lepiej dla polskich fanów?

frfaceg
wietny wywiad!!
jimi
EMATEI ZUCHU ZNOWU TO ZROBILES!!!! PROPSY ZA WYWIAD, CO JAK CO ALE NA RAPIE SIE ZNASZ.
Sztu
Dzieki za wywiad, przyda sie ziom
Jergoleecho
EMATEI DUCH, PORPSY PORPSIKI
baraninaunited
Wielki props dla Mateusza za ten wywiad! Szkoda tylko, że trwa kwadrans, widać, że mógłby być z niego wywiad-rzeka, KRS to człowiek, który lubi mówić i potrafi mówić.
ZiołoOG
Wywiad super, dzięki wielkie. Fani na pewno docenią, nie jest tak długi jak inne, ale jest treściwy.
thc menel
amm amm amm ammm ludzie murzyn to murzyn stworzyl hip hop ale sa inteligetnijsi i o wiele lepsi raperzy takze nie jaram sie
Kas Rass
No to podziel się swoimi spostrzeżeniami i podrzuć ksywy tych inteligentniejszych i tych "O WIELE" lepszych raperów. Śmiało, nie krępuj się.
Niezmordowany
Jest oficjalne video z imprezy w Gdańsku z b-boy'ami na scenie? Na yt krąży słaba jakość.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>